Horoskopi Ditor e Enjte 22 Qershor 2023

 DASHI


Do i përkushtoheni shumë punës dhe njerëzve të dashur gjatë kësaj dite. Kjo gjë do bëjë që gjithçka t’iu ecë edhe më mirë. Ju të dashuruarit do jeni tolerantë dhe të kuptueshëm me partnerin tuaj. Marrëdhënia me të do ecë për mrekulli. Në mbrëmje mundet edhe të habiteni nga një surprizë gjigande që do iu bëhet. Ju beqarët do ndiheni mirë edhe ashtu si jeni prandaj nuk do e kërkoni me ngulm një lidhje. Në punë nuk do jeni më me nerva, përkundrazi do e bëni çdo gjë me qetësi të plotë. Do keni edhe ide brilante që do i lënë të gjithë me gojë hapur. Mërkuri do ndikojë pozitivisht tek financat kështu që gjendja do fillojë të normalizohet.

DEMI

Gjatë kësaj dite nuk do dini t’i bëni gjërat si zakonisht dhe do mundoheni të krijoni një klimë më të këndshme. Ju të dashuruarit do merreni vesh më së miri me partnerin tuaj dhe do bëni të pamundurën që ta ndryshoni rutinën që iu kishte pushtuar. Ju beqarët do keni një ditë mjaft të turbullt dhe nuk do arrini dot ta gjeni personin e ëndrrave. Do ju duhet ende të prisni edhe pak. Në punë keni për të gjetur zgjidhje për problemet dhe shefat do iu japin një detyrë akoma më të rëndësishme.  Duhet të ndiheni të privilegjuar për këtë. Sipas Horoskopi.vip , financat do jenë goxha të mira, por nuk duhet të bëni çmenduri pasi gjendja mund të përkeqësohet shumë shpejt.

BINJAKËT

Nëse vazhdoni me kokëfortësinë tuaj sot do futeni në telashe më të mëdha. Mundohuni të jeni më të arsyeshëm. Ju që keni një lidhje duhet të bëni më shumë lëshime ndaj partnerit tuaj nëse doni që marrëdhënia me të të përmirësohet. Po kërkuat secili me kokëfortësi që të dalë e juaja nuk keni për të shkuar askund.

Nëse jeni beqarë duhet të tregoheni të sinqertë me personat që do takoni sepse po gënjyet do lëndoheni dhe do vuani më pas. Në punë në formë të përkryer dhe asgjë nuk do ju duket e vështirë. Do i realizoni detyrat një e nga një. Në planin financiar fati do iu buzëqeshë.

GAFORRJA

Gjatë kësaj dite do jeni paksa më kritikë për veten dhe do ju duket sikur deri më sot keni bërë gabime. Për ju të dashuruarit do jetë një ditë pozitive kjo e sotmja. Do keni një komunikim të ngrohtë me atë që keni në krah dhe nuk do debatoni për asgjë. Nëse jeni beqarë duhet të bëni shumë kujdes me disa persona që do iu joshin sepse nuk do jeni aspak ashtu si do e tregoni veten. Në punë do merrni kritika nga kolegët, por në të mirën tuaj. Ato do ju ndihmojnë të rregulloni situatën në të cilën ndodheni. Jupiteri do jetë planeti që do ndikojë negativisht tek financat dhe mund të sjellë goxha tronditje

LUANI

Mundohuni të ruani vetëkontrollin gjatë kësaj dite nëse nuk doni të keni probleme serioze. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë mjaft intensive. Do përjetoni emocione të veçanta si kurrë ndonjëherë më parë dhe do doni që dita mos marrë fund. Ju beqarët nuk do gjeni fjalët e duhura për ta joshur atë që pëlqeni dhe do humbisni mundësi të shkëlqyera. Në punë mund të keni disa përballje me kolegët dhe do çoroditeni tërësisht. Në planin financiar gjendja do jetë gjithë kohës e stabilizuar kështu që mund të bëni edhe ndonjë shpenzim më tepër.

VIRGJËRESHA

Herë pas here do ndiheni të mërzitur gjatë kësaj dite dhe do bëni gjëra të pamenduara me kujdes. Për ju të dashuruarit ka rrezik që të ketë disa probleme të vogla në jetën tuaj dhe herë pas here do debatoni me atë që keni në krah. Në mbrëmje gjithçka do ndryshojë falë ndikimit pozitiv të yjeve. Ju beqarët do realizoni disa takime interesante të cilat shpejt do shndërrohen në lidhje afatgjata. Jeta profesionale do jetë e suksesshme pavarësisht pengesave që do ju dalin ju do arrini atje ku e kishit programuar. Në planin financiar do jeni më të organizuar dhe gjendja ka për t'u stabilizuar paksa.

PESHORJA

Plutoni dhe Luani do ju turbullojnë mendimet gjatë kësaj jave dhe ne disa momente nuk do dini as nga t’ia mbani. Ju të dashuruarit do përjetoni emocione të ndryshme dhe herë pas here të çuditshme. Në disa momente do dashuroheni si asnjëherë tjetër e në disa të tjera nuk do dini se çfarë të bëni me atë që keni në krah. Ju beqarët duhet ta lini zemrën të flasë dhe të mos ecin me llogari. Në punë nuk do ju mungojë motivimi megjithatë do e keni të vështirë të arrini qëllimin që do i vini vetes. Sipas Horoskopi.vip , buxhetin do dini si ta menaxhoni në çdo moment dhe situata nuk do ketë asnjë problem.

AKREPI

Sot do jeni më të organizuar dhe do merrni në dorë frenat e jetës tuaj. Ju të dashuruarit gjatë kësaj dite do përjetoni emocione shumë të forta. Partneri do iu surprizojë në një mënyrë që nuk e keni pritur. Ju beqarët do realizoni disa takime, por personat nuk do ju duken aq interesantë sa për të hedhur hapa më tej. Në punë do gjeni zgjidhje për të gjitha problemet që ju kishin dalë më herët. Marrëdhënia e mirë me kolegët do bëjë që mes jush të ketë përherë bashkëpunim. Buxhetin do arrini ta mbani nën kontroll gjatë gjithë kohës. Mund t'i kryeni pa frikë edhe disa shpenzime të planifikuara prej kohësh.

SHIGJETARI

Periudha e akullt e jetës tuaj do marrë fund gjatë kësaj dite dhe gjithçka do përmirësohet. Atmosfera ne jetën tuaj ne çift do jetë shumë e ngrohtë. Mund të flisni pa dorashka për gjithçka sepse partneri do jetë i kuptueshëm dhe nuk do ju dalin probleme. Ju beqarët do keni gjithë kohës në krah Uranin dhe ka mundësi që jeta t'iu ndryshojë menjëherë. Në punë bëni atë që do e mendoni më të arsyeshme dhe mos ua vini veshin të tjerëve. E nesërmja ka për të qenë më e favorshme për ju. Në planin financiar do keni mbështetje të madhe nga të afërmit dhe gjendja do stabilizohet tej mase. 

BRICJAPI

Do zgjidheni me optimizëm dhe humor të mirë gjatë kësaj dite. Çdo gjë do ju duket e realizueshme dhe do jeni edhe më shprehës. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e bukur dhe me diell. Do ndiheni për mrekulli pranë atij që dashuroni dhe nuk do keni për çfarë të qaheni. Ju beqarët nuk do doni të bëni ndryshime në jetën tuaj sentimentale edhe pse mundësitë do i keni të mira. Në punë do ndiheni të pakënaqur me rezultatet që do arrini dhe mund të shtoni përpjekjet. Shefat do ju përgëzojnë pafund. Financat do jenë shumë të paqëndrueshme dhe problematike. Kujdes!

UJORI

Gjatë kësaj dite do jeni shumë të hapur dhe të gatshëm për të bërë edhe gjëra ndryshe nga më parë. Jupiteri, por edhe planetët e tjerë do ua bëjnë çdo moment të jashtëzakonshme ju të dashuruarve. Ata do krijojnë mundësitë e duhura që të shijoni darka romantike me atë që keni në krah. Të dy palët do i shprehni pafund ndjenjat. Ju beqarët do keni një ditë të zakonshme dhe pa ndonjë takim mbresëlënës. Në punë do i pranoni këshillat e kolegëve dhe do jeni të gatshëm të bashkëpunoni me ta për të arritur edhe më lart. Dita e sotme do jetë goxha e favorshme cilido qoftë sektori ku punoni. Buxhetin do e keni nën kontroll gjithë kohës dhe nuk do ndesheni me probleme.

PESHQIT

Venusi do ju bëjë shumë konfuzë gjatë kësaj dite dhe shpesh do ngurroni të hidhni hapa. Mjedisi yjor për ju të dashuruarit do nxitë disa mosmarrëveshje, por ato nuk do vazhdojnë shumë dhe nuk do lënë pasoja. Ju beqarët do jeni tejet tërheqës dhe do merrni propozime nga më të ndryshmet. Në fund do e keni ju në dorë zgjedhjen që do bëni. Në punë nuk do kënaqeni me rezultatet që do arrini dhe mund të bëni edhe sakrifica për të ndryshuar gjithçka. Kujdes sepse do ndërmerrni rreziqe serioze. Në planin financiar nuk duhet t'i lini gjërat pas dore sepse situata ka për t'iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur nuk do e prisni. Post a Comment

Previous Post Next Post