Pse je kaq i/e mirë në shtrat, bazuar në shenjën e horoskopit!

Secila nga shenjat e horoskopit ka superfuqitë e saj specifike dhe seksi në dhomën e gjumit.

Këto "superfuqi" i zbuloni më poshtë:

DASHI: I guximshëm dhe i bukur

I drejtuar nga Marsi, planeti i dëshirës, Dashi merr iniciativën në dhomën e gjumit. At janë gjithnjë të gatshëm dhe gjithnjë në formë!

DEMI: I ngadaltë dhe i qëndrueshëm.

Mendoni qirinj, çarçafë mëndafshi, shumë prekje dhe pasion. Seksi për shenjën e  Demit është një ritual i tërë dhe shumë më tepër se një akt i thjeshtë seksual.

BINJAKËT: “Gjimnastët” mendorë

Binjakët vdesin të fantazojnë. Ju pëlqen të pëshpërisin fjalë të ndyra në vesh dhe të dërgojnë mesazhe erotike gjatë orarit të punës.

GAFORRJA: “Telepatikja” seksuale

Edhe një “one-night stand” me një Gaforre mund të duket si një natë pasionante dhe tepër intime. Natyra e tyre intuitive mund ta bëjë të duket sikur po ju lexon mendjen, ndërkohë që ju po arrini në pikën kulminante.  

LUANI: Yll filmash erotikë

Luanët drejtohen nga Dielli, dhe nëse jeni në shtrat me një Luan, do të ndiheni dhe ju si një yll filmi. S’e kemi fjalën për porno, por për filma artistikë erotikë. Të brendshme seksi, foto dhe ndoshta edhe video, Luanët nuk rezervohen aspak.


VIRGJËRESHA: “Perëndeshë”

Të drejtuar nga Mërkuri, planeti i mendjes dhe komunikimit, njerëzit e shenjës së Virgjëreshës mund të kenë fantazitë më të hollësishme dhe një natë me ndarje rolesh dhe biseda të ndyra do ju pëlqente.

PESHORJA: Arti i joshjes

Për Peshoren, drejtuar nga Afërdita, seksi është art dhe paraloja duhet të jetë po aq kreative dhe jetike sa vetë akti. Peshoret janë të gatshëm të nënshtrojnë dhe të nënshtrohen: Më të mirat e dy botëve!

AKREPI: “Shëruesi” seksual

Akrepët njihen për aftësitë e tyre seksuale  dhe seksi me ta mund të jetë emocionues. Seks në publik apo diçka e ndaluar. Akrepëve ju pëlqen adrenalina e fshehtësisë.

SHIGJETARI: “To infinity & beyond”

Seksi me një Shigjetar është një udhëtim, jo një destinacion: Diçka e re, emocionuese dhe e egër. Shigjetarët janë të njohur për natyrën e tyre eksperimentale dhe aventureske dhe janë të prirur për çdo gjë, përfshirë seksin në grup.

BRICJAPI: “The Boss”

Një zotëri/zonjë në rrugë dhe një i/e çmendur në shtrat! Bricjapi do të jetë shefi në zyrë, në shtrat dhe kudo tjetër.


UJORI: Ai që vendos trende

Njerëzit e shenjës së Ujorit duan të provojnë gjëra të reja. Për ta, seksi mund të jetë “një eksperiment shkencor”. Një gjë është e sigurt, s’është asnjëherë i mërzitshëm.

PESHQIT: Poezi në lëvizje

Seksi me njerëzit e shenjës së Peshqve mund të duket si një poezi. Seks në dush, në një vaskë të nxehtë, nën perëndimin e diellit apo në oqean. Gjithçka që duket poetike. Ah, atyre do ju pëlqente të shpreheshit me: “të bërit dashuri”, në vend të “seks”.

Post a Comment

Previous Post Next Post