Horoskopi ditor e Enjte 20 Prill 2023

 DASHI


Nëse doni që gjërat t’iu ecin më mirë mundohuni të jeni sa më të arsyeshëm sot. Këshillat e të afërme gjithashtu duhet t’i dëgjoni pasi do ju bëjnë vetëm mirë. Klima në çift do jetë pak e trazuar. Kujdes mos tregoheni shumë posesivë sepse do lindin debate dhe zënka të shumta. Mos kërkoni të jeni ju që ta komandoni tjetrin. por mundohuni të ruani barazinë. Nëse jeni beqarë nuk duhet t’i shihni personat që do takomi si objekte kënaqësie sepse do jenë të humbur. Jeta profesionale do kërkojë më shumë kohë dhe durim. Financat do jenë problematike dhe ju nuk do mund të realizoni planet që kishit bërë.

DEMI

Sado që t’iu ndihmojnë yjet sot nuk do arrini dot t’i shmangni disa probleme që ju kanë dalë kohët e fundit.  Era nuk ka për të fryrë në favorin tuaj. Në jetën tuaj në çift nuk do ndodhë asgjë e veçantë që duhet shënuar, megjithatë dita do jetë e bukur dhe do ndiheni mirë pranë atij që dashuroni. Për ju beqarët ka shumë mundësi që një miqësi të kthehet në ndjenja të forta. Mos u druani aspak, por shprehini ato që ndjeni.  Në punë, disa kolege do mundohen t’iu bllokojnë rrugën në mënyrë që të mos arrini ku doni. Merrni sa më shpejt masa. Sipas horoskopi.vip  pamaturia në planin financiar do iu kushtojë shtrenjtë. Ulni sa të mundni shpenzimet.

BINJAKËT

Planetët do ju bëjnë një dhuratë shumë të bukur gjatë kësaj dite dhe keni për t’u ndier më të plotësuar se kurrë më parë. Në përgjithësi do jetë një ditë shumë e mirë si për ju të dashuruarit ashtu edhe për ju beqarët. Ju që jeni në çift do filloni projekte të përbashkëta dhe do ndiheni të lumtur në krahët e partnerit. Ju beqarët do keni dashuri me shikim të parë. Mos lini asnjë mundësi t’iu ike nga duart. Në punë do hidhni goxha hapa para dhe do ndiheni më të sigurt në vetvete. Mos shpenzoni pa kufi nëse nuk doni që buxheti të rrënohet. Mendohuni mirë para se të ndërmerrni çdo hap.

GAFORRJA

Për shkak të ndikimit mjaft pozitiv të Dielli sot do shihni anën e mirë të gjerave dhe do nuk do fiksoheni pas detajeve pa rëndësi. Ju që keni një lidhje do merrni më në fund sigurinë e kërkuar nga partneri dhe do ndiheni më të çliruar për t’u dashuruar. Do përgatisni edhe surpriza të këndshme për atë që keni në krah. Ju beqarët do jeni duke u marrë me disa çështje profesionale kur t’iu shfaqet papritur një person simpatik dhe shume inteligjent. Mos e lini t’iu ikë mundësia pa e njohur. Në punë duhet të bëni akoma më shumë kujdes me hapat që do hidhni në mënyrë që të mos keni probleme as më vonë. Financat do jene shumë të kënaqshme.

LUANI

Dita e sotme do jetë e zakonshme dhe pa ndonjë gjë ndryshe. Nëse keni një lidhje mundohuni të mos lejoni pasivitetin dhe rutinën t’iu pushtojë. Mendoni të shkoni diku me partnerin dhe të kaloni disa çaste ndryshe. Ju beqarët do acaroheni me disa persona që do ju vështrojnë nga larg dhe mund të konfliktoheni. Në fakt do jetë gabim sepse ata po ju vrojtojnë për të menduar diçka serioze me ju. Në punë nuk do jeni shumë të organizuar dhe ne disa raste do gjendeni ne vështirësi. Për fatin tuaj të mirë miqtë e vjetër nuk do ju lënë në baltë. Buxheti do jetë i mirë dhe mund t’i paguani pa frikë faturat e muajit.

VIRGJËRESHA

Sot nuk do njihini limite dhe do bëni çdo gjë që gjërat t’iu ecin më së miri. Ju të dashuruarit do jeni të gatshëm për gjithçka vetëm që ta mbani partnerin pas vetes. Do jeni sensualë, shprehës dhe të guximshëm në çdo moment. Nëse jeni beqarë mund të realizoni disa takime, por që në fillim do tregoni pikësynimet dhe dëshirat që keni. Ka mundësi që gjërat të vijojnë mirë. Në punë nuk do ndaleni për asnjë çast edhe sikur bashkëpunëtorët e përhershëm të mos ju mbështesin. Buxhetin nuk do jetë në gjendjen me të mirë dhe do hiqni para nga kursimet.

PESHORJA

Neptuni do ua bëjë ëndrrat realitet gjatë kësaj dite. Nëse keni një lidhje do merrni shumë dashuri nga ai që keni në krah, madje ai mund të bëjë edhe sakrifica vetëm për t’ua plotësuar qejfin. Ju beqarët do mbani distancë nga çdokush dhe zor se do lejoni që dikush t’iu joshë apo t’iu bëjë komplimente. Me pak fjalë do jetë faji juaj që statusi nuk do ju ndryshojë. Sipas horoskopi.vip  në punë do jeni ju që do i ndihmoni gjithë kohës të tjerët ndërkohë që sot ata do bëhen të gjithë bashkë dhe do ju japin shtysën për të arritur atje ku doni. Do gëzoheni e njëherazi do prekeni nga gjesti. Shpenzimet do i kryeni pa u menduar shumë dhe në fakt gjendja do mbetet sërish e mirë.

AKREPI

Hëna dhe Dielli do sjellin ndryshime pështjelluese gjatë kësaj dite, por të domosdoshme për të rigjetur ekuilibrin. Ju të dashuruarit do kaloni në ekstremitete. Herë do dashuroheni me pasion e here do konfliktoheni me ashpërsi. Ju beqarët do i keni të gjitha mundësitë për të realizuar takimin e ëndrrave, por do ju mungojë guximi për të folur e për të vepruar. Në punë vetëm falë këshillave dhe nxitjes së miqve do mund të vazhdoni para dhe do i përfundoni detyrat që iu janë dhënë. Po të mos ishte për ta ju mundet edhe ta kumbisnit punën. Paratë nuk do jenë të bollshme sa për të shpenzuar pa u menduar.

SHIGJETARI

Fjala do ju ndihmojë të shprehni ndjenjat e brengat sot, por gjithashtu do çlironi edhe energjitë negative. Nëse keni një lidhje do filloni të ndërtoni baza më të forta me partnerin dhe flaka e pasioni do rindizet ne mbrëmje. Imagjinata nuk do mungojë as për ju e as për atë që keni në krah. Edhe për ju beqarët pritet një ditë ë mbushur me emocione shumë të këndshme. Nuk do hezitoni as të bëni sakrifica për atë që do pëlqeni. Në punë do filloni të vendosni rregull dhe do ndreqni edhe disa gabime të bëra më parë. Shpenzimet do i kryeni me shumë përkujdes kështu që gjendja nuk do pësojë tronditje.

BRICJAPI

Sot do e keni të vështirë të bini dakord me të tjerët dhe me vetveten. Gjithë kohës do keni kontradikta të forta. Nëse keni një lidhje do jeni gjithë kohës me nerva dhe në humor të keq. Debatet shpesh do jenë aq të forta saqë askush nuk do ju durojë dot. Ose ndryshoni ose do ju braktisin përgjithmonë. Ju beqarët do keni kërkesa të paarritshme dhe nuk do e gjeni dot atë të duhurin. Në punë mundohuni të ruani qetësinë kurdoherë dhe të mendoheni mirë para se te veproni. Vetëm në këtë mënyrë nuk do bëni gabime. Në planin financiar do jetë Mërkuri ai që do ju ndihmojë ta rikuperoni situatën.

UJORI

Bëjini sytë katër gjatë kësaj dite dhe mundohuni të zgjidhni rrugën më të mirë për të zgjidhur problemet. Në disa momente Hëna do ju bëjë disi konfuzë. Jeta sentimentale e ju të dashuruarve do përmirësohet. Do jeni më afër partnerit tuaj dhe do e keni më të lehtë të komunikoni me të. Nëse jeni ende vetëm, influenca e yjeve do sjellë takime të rëndësishme dhe dashuri me shikim të parë. Shikojini me kujdes personat që do iu dalin para. Në punë mos u hallakatni me gjërat e kota, por përqendrohuni tek thelbi. Në planin financiar nuk duhet të hidhni asnjë hap të nxituar sepse do keni shumë probleme më vonë.

PESHQIT

Sot do arrini çdo gjë që dëshironi, por do jeni edhe tejet modestë. Saturni do ju nxitë të keni edhe më shumë besim tek vetja. Do merrni vendime të rëndësishme për jetën tuaj në çift dhe kjo do iu bëjë të ndiheni edhe më mirë. Personi që keni në krah do tregohet i dashur dhe i sinqertë me ju. Nëse beqarë do kaloni një ditë interesante dhe me emocione. Përfitoni nga takimet që do bëni. Në planin profesional do ketë ndërlikime të shumta. Duhet të mundoheni dyfish për të rivendosur qetësinë. Klima në planin financiar do jetë e favorshme. Mund të kryeni më në fund transaksionet që kishit menduar prej kohësh. 

$ads={2}
Post a Comment

Previous Post Next Post