Kombinimet më të këqija astrologjike nuse-vjehrrë!

Ndonjëherë, të kesh një lidhje të ngushtë me vjehrrën mund të jetë e ndërlikuar. Ekspertët thonë se 3 nga 4 çifte hasen në grindje me to kështu që ju mund të konsideroheni një nga të paktët nëse nuk e bëni këtë. Ndërkaq, në këtë artikull ne do t’ju njohim me kombinimet më të këqija astrologjike të nuses dhe vjehrrës:

Nusja Luan dhe vjehrra Gaforre

Një nga kombinimet më të këqija astrologjike kur bëhet fjalë për marrëdhënien mes vjehrrës dhe nuses. Vjehrra Gaforrja është e prirur ta bëjë të birin “të sajin” dhe t’ia kalojë të gjitha familjes së djalit. Në këtë rast, djali është i pafuqishëm, sepse nëna e tij ka shumë ndikim në të gjitha aspektet e jetës së tij. Kjo shpesh kthehet në një marrëdhënie patologjike. Luanesha dominon dhe nuk dëshiron të ketë askënd sipër saj, sidomos një person si Gaforrja. Vjehrra Gaforrja është e prirur të luftojë për dominim pra, kjo marrëdhënie është e dënuar që në fillim në konkurrencë të përjetshme.

LEXO DHE: 7 mënyra gjeniale për të fituar zemrën e vjehrrës suaj!

Nusja Dash dhe vjehrra Akrep

Në fillim është një luftë e madhe, shumë e hapur dhe gjithmonë plot me fjalë të këqija dhe argumente. Në këtë rast më së shumti vuan djali që fshihet gjithmonë, sepse nuk e duron dot energjinë e tyre negative. Vjehrra Akrep është një person xheloz dhe posesiv nga natyra dhe kjo është diçka që ajo nuk mund ta kontrollojë. Emocionet e saj janë shumë të thella dhe rrallëherë i tregon dhe nusja Dash tregon hapur dashurinë për partnerin e saj, gjë që mund të jetë shumë irrituese për vjehrrën.

Nusja Dash është shumë e drejtpërdrejtë, kokëfortë dhe nuk e ka problem të thotë gjithçka që mendon. Askush nuk mund ta ndalojë kur ajo planifikon diçka, dhe vjehrra e saj nuk e duron dot kur dikush dominon dhe kur dikush është shumë i hapur dhe i sinqertë. Dashi udhëhiqet nga Marsi, dhe Akrepi udhëhiqet nga Plutoni, ata janë planetët më luftarak, ata janë natyrshëm të kundërshtuar.

Nusja Virgjëresha dhe vjehrra Binjakët

Ky është një kombinim shumë i ndërlikuar sepse Mërkuri është planeti sundues i Binjakëve dhe Virgjëreshës. Në fakt tregon se këtu komunikimi është shumë dominues dhe aktiv. Në një periudhë mund të heshtin dhe të mos flasin, ose mund të ketë një fazë grindjesh dhe debatesh të vazhdueshme. Vjehrra Binjakë tenton të përdorë vazhdimisht komunikimin si një mjet për të dominuar të gjithë, por nuk mund ta arrijë këtë mbi nusen Virgjëreshë e cila gjithashtu e përdor shumë komunikimin si gjënë më të rëndësishme në jetë.

Marrëdhënia e tyre dëshmon vazhdimisht se kush është më i aftë dhe elokuent dhe kjo ndikon negativisht në marrëdhënien e tyre sepse nuk ka vend që lidhja të jetë e relaksuar dhe spontane. Drejtuesi kryesor i komunikimit të tyre është djali apo bashkëshorti, i cili është “çelësi” që ofron zgjidhje.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post