Horoskopi Mujor MARS 2023, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

Horoskopi i Shigjetarit mars 2023

Ky muaj fillon ende me njëfarë pasigurie nga palaneti Marsi tek Binjakët, gjë që deri në datën 24 do ta bëjë disi të paqëndrueshme ecurinë e marrëdhënieve tuaja. Dhe me Merkurin tek Peshqit, deri në datën 19, nuk do të jetë e lehtë të komunikoni qartë me ata që keni pranë, ndoshta sepse edhe të tjerët do të priren të mos jenë plotësisht të qartë me ju. Megjithatë, një farë padurimi, rezultati i hënës së plotë në datën 7, do t'ju bëjë që t'i shprehni hapur dyshimet partnerit tuaj, në mënyrë që të vendosni pikat mbi "I". Disa krahasime do t'ju shohin më emocionues, nervozë, por do të jenë mundësia që po kërkoni për të arritur një nivel më të madh intimiteti me partnerin. Një vendim i rëndësishëm mund të kërkohet edhe nga lajmet e punës, të cilat mund të përfshijnë ndryshimin e shtëpisë. ose rutinën familjare. Ka zgjedhje të rëndësishme për të bërë, të cilave, gjatë vitit, nuk do të mund t'i shpëtoni shumë (bëhuni gati!). Saturni ,me 7 mars, hyn tek Peshqit, duke kërkuar një përkufizim dhe konsolidim të asaj që është e pastrukturuar, e pasigurt në jetën tuaj. Planeti do të vërë një tendosje mbi gjithçka që keni filluar  7 vjet më parë (në lidhje me kthimin e fundit të Saturnit në shenjën tuaj të zodiakut) ose në 2019 (me kalimin e Jupiterit në shenjën tuaj të zodiakut). Planeti i ashpër i motit mund ta bëjë jetën tuaj pak më të lehtë, duke ju shtyrë drejt qetësisë dhe reflektimit. Gjithçka, në funksion të një "ripërpunimi" të brendshëm të nevojshëm për të kuptuar dhe ripërcaktuar prioritetet tuaja.

Përfitoni nga kjo fazë e rëndësishme për të ndërtuar dhe konsoliduar "themelet" e botës tuaj të brendshme, ose për t'u shkëputur nga një e kaluar që nuk ju përfaqëson më. Në fund të fundit , Plutoni do t'ju japë një dorë të konsiderueshme ndihmëse , e cila në datën 23 do të kalojë tek Ujori, duke ju ndihmuar të shprehni më mirë krijimtarinë tuaj, fuqinë tuaj personale, aftësitë tuaja. Falë kësaj mbështetjeje të veçantë, ju do të jeni në gjendje të gjeni zgjidhje kreative për problemet komplekse, të shndërroni një sfidë në një mundësi, të përballoni me guxim pengesat. Hëna e re do t'ju japë mjetet për të hedhur hapat e parë drejt ndryshimit në datën 21, e cila së bashku me mbështetjen e Mërkurit do të fshijë çdo mbetje pasigurie, duke ju treguar rrugën. Ju do të jeni në gjendje të rishkruani një kapitull të ri marrëdhëniesh, të eksploroni pasionet tuaja në një mënyrë të shëndetshme dhe pasuruese, të dilni përpara me ata që ju pëlqejnë, të zbuloni interesa të reja. Mos e nënvlerësoni ndërveprimin e frytshëm mes Jupiterit dhe Mërkurit në fund të muajit, i cili mund të marrë formën e një oferte pune , një njohjeje të rëndësishme, një lajm që ju lë pa fjalë. Me date 24, Marsi (palaneti) largohet nga shenja e Binjakëve, duke shpërbërë përfundimisht kundërshtimin e mërzitshëm ndaj Diellit tuaj. Nga ky moment do ta keni më të lehtë të jetoni dashurinë dhe marrëdhëniet tuaja në një mënyrë të gëzueshme, në harmoni me dëshirat tuaja, me ata që ju bëjnë. te rrahin zemrën. Nuk ka më kompromise: nga sot do t'ju shoqërojnë në udhëtimin tuaj do të ketë vetëm njerëz që do t'ju kthejnë në kontakt me ëndrrat tuaja, aspiratat tuaja, idealet tuaja të mëdha. Çdo gjë tjetër është e mërzitshme.

Horoskopi i Bricjapit Mars 2023

Surpriza të këndshme dhe interesante ju presin në këtë muaj të bukur mars! Lajmi që do të jeni të kënaqur të dëgjoni është se Saturni , planeti juaj mjeshtër, zhvendoset te Peshqit në datën 7, një shenjë që ju favorizon. Në punë Mbështetja e Saturnit do të jetë vendimtare mbi të gjitha për të gjitha ato aktivitete sipërmarrëse që lidhen me komunikimin. Por çfarëdo pune që bëni, do të përfitoni shumë nga ky hap i cili do të ndihmojë në forcimin e asaj që po ndërtoni. Mos harroni se zgjedhjet që bëni tani do të kenë një peshë të konsiderueshme, sepse efektet e tyre do të zgjasin me kalimin e kohës dhe po flasim për një kohë të gjatë. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të filloni me këmbën e djathtë. "Të nisesh në këmbën e djathtë" në këtë moment do të thotë të veprosh me vendosmëri dhe prerje. Cilësi që nuk ju mungojnë tani (falë mbështetjes së Uranit tek Demi) dhe që janë thelbësore për të nisur projektet dhe iniciativat tuaja. Ajo që shfaqet është një Bricjap që nuk ngurtësohet më në disa ambiente fillestare të një projekti, por që di gjithashtu të ecë me rrjedhën duke bërë disa rregullime të vogla të kursit. Planeti Marsi te Binjakët sugjeron që gjatë pjesës së parë të muajit mund të ketë disa pengesa të vogla ose ngadalësime: ndoshta disa marrëdhënie pune ose afate të rëndësishme do t'ju vënë nën presion ose do t'ju kërkojnë më shumë angazhim sesa pritej.

Megjithatë, me Merkurin tek Peshqit deri në datën 19, do të dini si të menaxhoni veten dhe falë një qasjeje më empatike, do të jeni në gjendje të zhvilloni një harmoni më të madhe me partnerët, kolegët dhe bashkëpunëtorët, sepse do të arrini të merrni me mend fjalët e duhura. në kohën e duhur. Nuk duhet të harrojmë se aspekti pozitiv i tranzitit është të zhvilloni një mendje intuitive dhe ndjeshmëri, cilësi që kombinohen me vendosmërinë tuaj do t'ju bëjnë të pamposhtur. Më pas, kur me datë 17 edhe Venusi do të bëhet aleat i juaj nga shenja e Demit, do të jeni vërtet në një fuçi e madhe. Për shumë Bricjap priten takime të reja, dashuri të reja, e cila mund të ndodhë në mënyra të papritura ose të fillojë shumë shpejt. Erë ndryshimi për të gjithë, pra, sidomos në fund të muajit, kur perëndesha e dashurisë do të bashkohet në një përqafim yjor me Uranin e paparashikueshëm, planetin e rebelimit. Do të ketë një nevojë të fortë për të rinovuar, dhe në disa raste për të thyer të gjitha ato zakone që kanë ezauruar shenjat e tyre jetësore. Me Date 25  Marsi përfundon ndalesën e gjatë tek Binjakët për të kaluar në Gaforre dhe nuk do të jeni më në gjendje të shmangni atë konfrontim të rëndësishëm, atë person nga e kaluara, atë nevojë për intimitet që keni vendosur të lini mënjanë muajt e fundit, por që tani kërkon vëmendje. Zbuloni se çfarë ka për t'ju thënë.

Horoskopi i Ujorit Mars 2023

Trendi pozitiv i yjeve vazhdon. Muaji mars mund t'ju japë mundësi të shkëlqyera për të takuar njerëz të rinj , për të përmirësuar cilësinë e jetës tuaj shoqërore dhe për të dialoguar me partnerin. Lidhja e shkëlqyer mes Venusit dhe Jupiterit në fillim të muajit do t'ju lejojë të përjetoni dashurinë dhe marrëdhëniet tuaja në një mënyrë të gëzueshme, në harmoni me dëshirat tuaja. Përfitoni nga ky hap për të lehtësuar humorin tuaj dhe për të shijuar momente të pakujdesshme me personin që ju është më afër zemrës. Është një kalim i shkëlqyer, i cili mund të sjellë mundësi të mira edhe në vendin e punës dhe jo vetëm në sferën private. Ata që kërkojnë ndryshime apo stimuj të rinj profesionalë mund të marrin disa konfirmime të mira, propozime interesante këtë muaj. Marsi (planeti) deri në datën 24 do të jetë në mbështetje të mirë dhe mund të favorizojë suksesin e një projekti krijues, të përmirësojë formën tuaj fizike, t'ju bëjë veçanërisht proaktivë, kreativë dhe… super të pasionuar në dhomën e gjumit! Është një tranzit që ju ka shoqëruar që nga fundi i gushtit dhe ju ka ndihmuar të kapërceni disa momente ngërçi që vijnë nga veprimi i përbashkët i Saturnit dhe Uranit. me date 25 planeti kalon tek Gaforrja duke e zhvendosur vëmendjen te mënyra se si i menaxhoni angazhimet tuaja të punës, rutinën dhe kohën që i kushtoni mirëqenies tuaj personale.

Me date 7 Saturni largohet nga shenja juaj dhe kalon tek Peshqit, duke aktivizuar fushën tuaj të dytë, atë që ka të bëjë me burimet ekonomike dhe personale. Planeti gjatë dy viteve e gjysmë do t'ju shtyjë të ripërcaktoni marrëdhënien tuaj me paratë , por edhe të shikoni më nga afër situatën tuaj financiare. Nëse ka projekte që po luftojnë për t'u ngritur, ose marrëdhënie pune që nuk rrjedhin siç duhet, tranziti i Saturnit do t'ju shtyjë të "shtrëngoheni": ose gjërat do fillojnë të funksionojnë, ose mund të shihen përmirësime shume të vogla, ose më mirë të kthesh faqe dhe t'i përkushtohesh diçkaje tjetër. Në të gjitha rastet, motivimi për të fituar më shumë do t'ju shoqërojë gjatë gjithë vitit: nëse lëvizni me kërkesat apo iniciativat e duhura, mund të arrini shumë! Mos harroni se në datën 23 Plutoni , planeti i të pavetëdijshmes dhe i transformimeve të thella, kalon në shenjën tuaj, një ngjarje me rëndësi të madhe dhe që për ju do të thotë të rifitoni kontrollin mbi jetën tuaj, zgjedhjet tuaja, por edhe përballjen me çështje të largëta. duke arritur ndryshimet e nevojshme për evolucionin tuaj. Është vërtet koha të mendoni për diçka që mund ta bëjë talentin tuaj të shpërblehet kur bëhet fjalë për paratë. Por është gjithashtu koha për të kuptuar se çfarë ka mbetur në hije brenda jush dhe që tani duhet të nxirret në dritë, ajo diçka që dëshiron të bërtasë me zë të lartë "Unë jam këtu".

Horoskopi i Peshqve Mars 2023

Muaji i rëndësishëm Marsi, dhe jo vetëm sepse është muaji i ditëlindjes suaj, por edhe sepse këtë muaj shumë planetë ndryshojnë shenjë, duke shkaktuar atë që do të jetë një revolucion i vërtetë personal . Planeti që së pari do të kërkojë ndryshime të rëndësishme, të qëndrueshme dhe domethënëse është Saturni , i cili hyn në shenjën tuaj në datën 7 mars. Për këtë vit, Saturni do të ushtrojë veprimin e tij vetëm tek të lindurit në shkurt, të cilët në muajt në vijim do të duhet të përballen me disa kufij të jashtëm dhe të brendshëm, pa i konsideruar si disfatë. Ndoshta do të ketë zgjedhje për të bërë, rrugë për të rishikuar dhe, në disa raste, shkurtime për të bërë. Saturni promovon prerje/largime të dhimbshme por të shëndetshme, nuk është rastësi që nën një tranzit të Saturnit disa cikle jetësore mbyllen dhe të tjerat hapen. Disa ndryshime mund të kenë të bëjnë me sferën emocionale dhe për ata që jetojnë në një marrëdhënie pa perspektivë, ka ardhur koha për të ecur përpara. Njerëz të ndaluar që janë të hutuar, të zënë ose që nuk e dinë se çfarë duan. Gjithashtu sepse në fund të pranverës ekziston mundësia konkrete për të takuar një person që mund t'ju përshtatet vërtet, me të cilin mund të ndërtoni diçka të qëndrueshme, nëse kjo është ajo që dëshironi. Saturni është një ftesë për të thjeshtuar jetën tuaj, duke u larguar nga ajo që ju tërheq poshtë. Për ata që janë ndarë mes dy dashurive, qielli i këtij viti të ri ju fton të bëni zgjedhje, të mbani qëndrim, të flisni qartë.

Diçka që mund të jetë më e lehtë sapo Marsi, me date 25, të kalojë në shenjën e Gaforres, duke krijuar kushtet optimale për diskutime dhe nisma të guximshme dhe konstruktive. Me Marsin në Gaforre, sfera e ndjenjave kthehet me forcë në plan të parë: do ta gjeni veten duke përjetuar emocione të forta, i pasionuar, tërheqës. Zemra rreh përsëri shpejt, për dikë, pa mundësinë e censurës. Pas një çasti mjaft të gjatë, të përbërë nga distancë, dyshime, fjalë të pathëna dhe, në disa raste, heshtje të pafundme, ekziston mundësia e rihapjes së një dialogu të ndërprerë me një person nga e kaluara, ose rihapjes së dashurisë. Sidoqoftë, në dy javët e para, së pari do t'ju duhet të zgjidhni disa situata që ju ngadalësojnë, ndoshta nga pikëpamja familjare ose strehimi, ose që nuk ju bëjnë të ndiheni plotësisht të qetë. Afërdita (venusi) me datë 17 do të hyjë tek Demi, një ftesë për të përjetuar pjesën më të këndshme dhe pasionante të dashurisë. Një mundësi e mirë për të udhëtuar, eksploroni vende të reja, për të ndarë momente të veçanta me njerëzit që ju interesojnë. Interesante është hëna e re në datën 21, e cila së bashku me Jupiterin dhe Mërkurin mund t'ju ndihmojë të realizoni një projekt, të merrni një kredi, të sillni një ndryshim në situatën tuaj financiare dhe t'ju bëjë të kuptoni se sa vleni.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post