Horoskopi Mujor MARS 2023, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi

Horoskopi i LUANIT Mars 2023

Mars i bukur! Muaji hapet me një aspekt të bukur nga Marsi që vazhdon t'ju mbajë në ton dhe përshpejton jetën tuaj tashmë shumë dinamike. Për më tepër, Jupiteri është gjithmonë aty, duke mbrojtur iniciativat tuaja më të mira në të gjitha aspektet. Për më tepër, në javën e parë të marsit, planeti i Pasurisë dhe Bollëkut do të jetë në kontakt të ngushtë me Venusin (fat i vogël) dhe kjo do të thotë se do të mund të përjetoni një moment shumë me fat në dashuri, si në punë. Ka lëvizje vërtet të mira në këtë qiell mars dhe kush e di nëse Hëna e Plotë në Virgjëreshë më 7 MARS nuk do t'ju ndihmojë të bëni një biznes të mirë, veçanërisht nga pikëpamja ekonomike. Por lajmi më i rëndësishëm, (për ju në veçanti), është me date 7-të e Saturnit, braktis shenjën e Ujorit për të kaluar tek Peshqit, një ngjarje që mund të ketë vetëm implikime pozitive për jetën tuaj, veçanërisht atë sentimentale. Për shtatë vitet e ardhshme nuk do të jeni më në qendër të tranzitit të tij të tensionit të lartë. Më në fund i çliruar nga kundërshtarët e tij, këtë vit do të mund të riktheheni më lehtë në lojë. Planeti i kohës dhe sprovave ka hequr atë që nuk funksiononte në jetën tuaj. Ai vuri gishtin mbi pakënaqësinë, ai drejtoi dritat astrale në pikat e dobëta të veprimit tuaj. Por gjithashtu ju ndihmoi të bëheni më të mençur dhe më të pjekur, duke braktisur zakonet e vjetra dhe stilet e sjelljes që rrezikonin t'ju çonin në rrugë të gabuar.

Gjatë vitit 2023, do të keni në dispozicion më shumë hapësirë ​​për manovrim dhe sapo Jupiteri të arrijë pikën më të lartë në qiell (karriera) në maj, nuk mund të përjashtohet një pikë kthese e vërtetë në punën tuaj, duke përfshirë një promovim të shumëpritur. Rruga është tatëpjetë dhe që në këtë muaj mars do të mund të perceptoni shijen e parë të këtyre ndryshimeve të rëndësishme. Hëna e re do të udhëheqë rrugën tuaj, data 21 mars do t'ju ndihmojë të hyni në një kapitull të ri të këtij udhëtimi, ndoshta edhe në shoqërinë e dikujt të veçantë. Koha më e mirë për të sanksionuar pakte, marrëveshje, për të pastruar keqkuptimet, për të udhëtuar, për t'u socializuar fillon pas datës 19-të, kur Mërkuri do të kalojë në Dash. Megjithatë, do t'ju duhet t'i kushtoni vëmendje ngacmimeve të Venusit, veçanërisht në fund të muajit, të cilat së bashku me Uranin mund t'ju bëjnë intolerant ndaj rutinës, ndaj partnerit tuaj të zakonshëm, ndaj atyre që nuk e admirojnë vlerën tuaj dhe nuk e vlerësojnë atë. Mund ta lini veten të josheni nga dikush dhe diçka që do t'ju japë përshtypjen se po fluturoni lart, të merrni një biletë të minutës së fundit për në një destinacion top sekret, të krijoni një stuhi vetëm për hir të saj, të merrni një vendim që është pak i nxituar, por që në ekuilibër mund të rezultonte i suksesshëm.

Horoskopi i Virgjëreshës Mars 2023

Të dhënat më të rëndësishme qiellore të muajit mars, për ju, janë hyrja e Saturnit tek Peshqit. Është një tranzit i një rëndësie të konsiderueshme që do t'i hapë rrugën ndryshimeve të rëndësishme kolektive dhe individuale. Çdo kalim i Saturnit shoqërohet nga një ndërgjegjësim, i cili mund të jetë i lehtë ose i vështirë, në varësi të mësimit që duhet mësuar dhe nivelit të evolucionit personal. Në rastin tuaj, planeti do të vendosë nën tension themelet e identitetit tuaj, domethënë aspektet e vetes me të cilat nuk jeni në kontakt dhe që janë disi të shtrembëruara, të cilat bien ndesh me atë që dëshironi dhe atë që bëni, me atë që tregoni dhe çfarë jenithellë brenda. Do të jetë fusha e marrëdhënieve ku kontradiktat tuaja mund të shfaqen më me këmbëngulje, ose ku do t'ju duhet të merrni më shumë përgjegjësi . Në fund të fundit, fjala kyçe e Saturnit është pikërisht kjo: përgjegjësia. Përgjegjësi që ju vetë do të vendosni ta merrni duke u përkushtuar seriozisht në një lidhje, por edhe duke u larguar prej saj nëse nuk funksionon. Dhe gjithmonë do të jenë marrëdhëniet që do të fillojnë të kapin apo kërkojnë vëmendjen tuaj pas datës 24, kur Marsi lë shenjën e Binjakëve për të kaluar në Gaforre, një shenjë që shpreh ndjeshmëri, ndjeshmëri, emocione të thella dhe me të cilën jeni në sintoni. Ky ndryshim roje është shumë i rëndësishëm, sepse sjell në lojë energji shumë të ndryshme nga ato që keni përjetuar në shtatë muajt e fundit.

Marsi te Binjakët për ju ka nënkuptuar shumë energji të shpenzuar në punë, e cila në shumë raste ka sjellë rezultate të shkëlqyera dhe kënaqësi të madhe, por edhe disa momente tensioni me shefat dhe kontaktet. Meqenëse Marsi përfaqëson gjithashtu qëndrueshmërinë tonë, për shkak të aspektit të tij të tensionuar ndaj Diellit tuaj, fitnesi juaj mund të mos ketë qenë në formën më të mirë (veçanërisht midis tetorit dhe nëntorit). Ka gjëra që kanë funksionuar mirë dhe disa që nuk kanë funksionuar mirë. Mund të ketë pasur edhe zhgënjime të vogla të zemrës, ose mendime të dyta për këtë në një marrëdhënie. Në çdo rast ju keni ndryshuar dhe nën këtë qiell të ri mund ta gjeni veten duke dëshiruar gjëra të reja, duke dashur të jepni një gjurmë të ndryshme në jetën tuaj. Nëse i përkisni beqarëve të ngurtësuar, ose të zhgënjyer nga dashuria, mund të vendosni gjithashtu të ktheheni në lojën sentimentale. Hëna e re në datën 21 është mundësia e një fillimi të ri, një nisme që ndryshon gjërat apo një komunikim i rëndësishëm, duke qenë se Mërkuri do të jetë në kontakt të ngushtë me Hënën pikërisht në atë ditë. Treshja e bukur mes Marsit dhe Saturnit dhe lidhja e Venusit me Uranin, gjithmonë në fund të muajit, është qershia mbi tortë dhe prish rutinën me një takim të ri, një udhëtim që rezervon surpriza interesante, mundësinë e vulosjes së një marrëveshje. Do të keni dëshirë edhe të shoqëroheni, do të bëni miq të rinj, por mund të merrni edhe një mesazh nga një person i së shkuarës, nga dikush që nuk ju ka harruar kurrë thellësiç mund ta shihni është muaji i mundësive të reja, ju takon juve të zgjidhni cilën të shfrytëzoni. Kur Jupiteri hyn në Dem në muajin maj, ju mund të përballoni të ëndërroni edhe me shune.

Horoskopi i Peshores Mars 2023

Marsi fillon mirë. Me Marsin në mbështetje deri në datën 24, keni mjaft energji për të vazhduar angazhimet dhe përgjegjësitë tuaja. Është një tranzit që e keni kryer që nga gushti i vitit të kaluar dhe që mund t'ju ketë parë të përballeni me projekte të reja , veçanërisht me punën, udhëtimin, transferimet ose fillimin e një kursi studimi. Për shumë Peshore, tranziti i Marsit mund të ishte materializuar edhe me zgjedhjen për të kaluar një periudhë jashtë vendit, në mënyrë që të provonin përvoja të reja. Siç mund ta shihni, ky është një kalim pozitiv që ju ka lejuar të ktheheni në lojë në disa fronte dhe t'i qaseni jetës ndryshe. Në datën 25 planeti i kuq ndryshon shenjën, dhe kalon ne Gaforre, duke vënë theksin tek përgjegjësitë dhe njohjet që rrjedhin nga profesioni.

Për shumë Peshore, muaji Mars mund të sinjalizojë fillimin e një pune të re, gjithashtu të favorshme në aspektin ekonomik, siç sugjerohet nga lidhja e bukur mes Jupiterit dhe Mërkurit në fund të muajit. Dhe me Saturnin që kalon te Peshqit në datën 7, mund ta gjeni veten duke menaxhuar kohë dhe ritme që janë pak më ndryshe nga ato të së shkuarës. Megjithatë, nëse ritmi i punës bëhet paksa shumë stresues, nga tani dhe në muajt e ardhshëm do të kuptoni rëndësinë e riformulimit të një rutine të jetës që është më në përputhje me nevojat dhe kërkesat tuaja. Prandaj, mund të vendosni të filloni një dietë, të shkoni në palestër ose të kujdeseni më mirë për trupin tuaj përmes trajtimeve të bukurisë, masazheve, banjave me baltë. Nëse do të bëheshit thjesht skllav i një rutine për hir të saj, mund të prireni të somatizoni stresin. Mos harroni se me Saturnin në shtëpinë e gjashtë, tendenca për të somatizuar shqetësimet e brendshme është më e zhvilluar se zakonisht. Prandaj është thelbësore që gjatë vitit vendosja e leximit suaj të bazohet në një filozofia e jetës në përputhje me nevojat dhe nevojat tuaja.

Për sa i përket dashurisë, Marsi është një muaj veçanërisht i rëndësishëm edhe për atë që ka të bëjë me zgjedhjet që mund t'ju ndihmojnë ta bëni çiftin të funksionojë më mirë. Ndoshta do të ketë të bëjë me analizimin dhe kuptimin më të mirë të problemeve të një marrëdhënieje, diçka që do t'ju ndihmojë të kuptoni shpejt se në fund të fundit nuk është aq e vështirë të ndryshoni rrugë ose të konsolidoni atë që ju pëlqen . Lidhja e bukur mes Venusit dhe Jupiterit në fillim të muajit është padyshim e favorshme, e cila mund të përfaqësojë vulosjen e një bashkimi, ose thjesht një moment shumë me fat në dashuri. Për të konfirmuar se jeta juaj e dashurisë do të kalojë një fazë ndryshimesh të mëdha dhe të rëndësishme, është Plutoni, i cili në datën 23 kalon në Ujor, duke ju ndihmuar të transformoni idenë tuaj për kohën e lirë, kreativitetin dhe dashurinë. Është një tranzit që do t'ju shoqërojë për një kohë të gjatë e të gjatë dhe që ditë pas dite do t'ju çojë ngadalë dhe në mënyrë të pashmangshme të përjetoni dimensionin e dashurisë në një mënyrë krejtësisht të re dhe paksa revolucionare.

Horoskopi i Akrepit Mars 2023

Është një qiell i bukur muaji mars, dhe kjo është për shumë arsye. E para është që më në fund të lini pas armiqësinë e Saturnit , një planet që në dy vitet e gjysmë të fundit ju ka bërë të përballeni me një sërë dyshimesh, pengesash, pasigurish, ngadalësimesh etj. Gjithashtu, Urani i dha një dorë planetit të motit të ashpër, i cili pengoi disa ndryshime në jetë dhe e bëri jetën tuaj të dashurisë të ndihej si një udhëtim me slitë. Një periudhë që sigurisht ishte paksa e lodhshme dhe sigurisht nuk duhet të ketë qenë e lehtë të ruash një qasje optimiste dhe të qetë ndaj jetës, e cila në më shumë se një rast të ka dhënë goditje të ulëta dhe momente të vështira.

Por ka një lajm të mirë: më 7 mars, Saturni largohet nga Ujori për të hyrë tek Peshqit, një tranzit që do të favorizojë procesin e rimendimit të gjithçkaje që dukej fikse, e pandryshueshme, duke iu përgjigjur "rendit natyror të gjërave". Me Saturnin në favorin tuaj, ndryshoni qëndrimin tuaj ndaj jetës, i cili bëhet më i sigurt dhe vendimtar. Saturni rregullon  stabilitetin  dhe do t'ju ndihmojë të vlerësoni çdo gjë të re  me shkëputje dhe racionalitet . Gjatë muajve të ardhshëm do ta keni më të lehtë të merrni vendime të rëndësishme për jetën tuaj, qoftë edhe të natyrës emocionale. Mund të vendosni t'i përkushtoheni emocionalisht dikujt, t'i jepni një strukturë më të qëndrueshme një marrëdhënieje ose të distancoheni përfundimisht nga ata që nuk ju bëjnë të lumtur, veçanërisht nëse i përkisni dekadës së parë të shenjës.

Një tjetër tranzit i rëndësishëm është ai i Plutonit, planeti juaj zotërues, i cili në datën 23 do të kalojë tek Ujori, duke nxitur disa ndryshime të rëndësishme jetësore, veçanërisht në mjedisin familjar. Planeti do t'ju kërkojë të shkëputeni nga një e kaluar që ju përcakton dhe të krijoni një rrugë të krijuar tërësisht nga ju, me koston e lënies së diçkaje të shkojë. Nuk është diçka që do të ndodhë automatikisht brenda natës, por do të vini re se sa ngadalë ngjarjet do t'ju shtyjnë në një drejtim të caktuar. Më mirë të mos rezistoni dhe të lehtësoni procesin e vazhdueshëm të transformimit. Qëllimi mund të jetë krijimi i një forme të re rrënjosjejeNjë tjetër temë e rëndësishme e muajit mars është ajo e financave. Në pjesën e parë të muajit do të jeni ende të fokusuar në menaxhimin e financave dhe burimeve tuaja dhe mund të keni disa borxhe të papaguara për të shlyer. Por mund të ketë gjithashtu një mundësi të re pune në horizont, siç sugjerohet nga lidhja e mrekullueshme e Venusit dhe Jupiterit në fillim të muajit. Marsi, me date 25 lë shenjën e Binjakëve për të kaluar në Gaforre dhe për ju kjo do të thotë të hidheni në aventura të reja mendore dashurie dhe gjeografike. Ju do të dëshironi të ktheheni në lojë në disa fronte, të rikontaktoni nevojat tuaja më të thella, më të vërteta, për të ripërcaktuar një renditje të re prioritetesh: tuajat.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post