Horoskopi mujor MARS 2023 - Dashi, demi, binjaket, gaforrja....

Horoskopi për muajin Mars 2023 DASHI

Marsi është vërtet një muaj i bukur. Disa planetë ju mbështesin duke filluar nga Marsi i cili vazhdon t'ju mbështesë me një sekstil të bukur nga shenja e Binjakëve. Shumë ide, shumë kontakte, një dëshirë e madhe për t'u socializuar dhe shumë energji , veçanërisht mendore. Sa keq që planeti i kuq, deri në datën 16, do të jetë në aspekt tensioni me Neptunin, planeti i magjisë dhe spiritualitetit, por edhe i konfuzionit, dhe disa situata mund të jenë të pasigurta, disa marrëdhënie nuk kanë qartësi, ose ndoshta do të jeni ju që jeni në dyshoni se çfarë të bëni? Me Merkurin tek Peshqit, deri në datën 19, ndoshta do t'ju duhet të mbështeteni në intuitën tuaj për të kuptuar se si të lëvizni. Vëzhgoni shenjat, rastësitë, mbani një ditar për të shkruar ëndrrat tuaja dhe për të kultivuar botën tuaj të brendshme. Ka ende një mjegull të lehtë që mbështjell qiellin e fillimit të marsit, por që do të zhduket plotësisht duke filluar nga data 21 kur Hëna e Re në shenjën tuaj do t'ju ndihmojë të shkruani një kapitull të ri në jetën tuaj. Konfirmimi i ndryshimeve në vazhdim do të jetë Plutoni, i cili në datën 23 kalon në Ujor dhe Mars,e cila dita 25 kalon te Gaforrja. Këtu është kthesa që keni pritur. Marsi në Gaforre, edhe pse jo në një shenjë të pëlqyeshme, shpreh një veprim, një vendim, një iniciativë, Plutoni në Ujor është një revolucion i brendshëm, mundësia e lidhjes me të tjerët në një mënyrë tjetër, më autentike, pa relike të vjetra të së shkuarës. .

Është një qiell revolucionar, ai që hapet para jush dhe i cili do të ketë një funksion shumë specifik: t'ju lejojë të përfitoni sa më shumë nga dhuratat e vërteta të Jupiterit në shenjën tuaj, një planet i lidhur me mirëqenien materiale dhe zgjerimin. Përfitoni nga ky moment i veçantë për të zgjeruar gamën tuaj, për të zgjeruar horizontet tuaja, për t'iu qasur jetës me besim: asnjë derë nuk do të mbetet e mbyllur nëse vendosni ta hapni. Do t'ju duhet patjetër të hapni mendjen dhe të përpiqeni të zhvilloni ide të reja, të lëvizni në drejtime të ndryshme nga ato të zakonshmet. Për shumë Dash do të ketë mundësi të reja pune që mund të bëjnë vërtet një hap në cilësi. Dhe në dashuri? Mund të ketë lajme befasuese dhe gjithçka do të jetë më e lehtë, më e bukur, më interesante, siç sugjeron lidhja e Jupiterit me Venusin, gjatë javës së parë të marsit, por edhe ardhja e një dashurie surprizë për ata që nuk e shpresonin më. Mërkuri në datën 19 do të hyjë në shenjën tuaj dhe do të sjellë një komunikim të mirëpritur ose të rëndësishëm, ndoshta në lidhje me ditëlindjen tuaj. Në fund të muajit do të jenë familja, njerëzit e rëndësishëm, diçka ose dikush nga e kaluara që do t'ju kërkojë edhe një herë të kuptoni se ku është zemra juaj në të vërtetë. Dhe këtë herë do të dini se çfarë të përgjigjeni.

Horoskopi për muajin Mars 2023 DEMI

Marsi është muaji i rilindjes tuaj Dem i dashur. Saturni, pasi ju ka sfiduar për dy vjet e gjysmë nga shenja e Ujorit, tek Peshqit do të kalojë dita e 7-të dhe gjithçka do të fillojë të jetë më e lehtë, e mundur. Falë këtij tranziti do të jeni në gjendje t'i jepni formë, strukturë, efikasitet dhe planifikim jetës tuaj, profesionale dhe sentimentale, por edhe të ri-gjeni ekuilibër dhe qetësi më të madhe, atë që keni kërkuar prej kohësh. Do të dëshironi të mendoni për një të ardhme më të mirë, projektet tuaja, ëndrrat tuaja sekrete dhe falë mbështetjes së Mërkurit tek Peshqit, deri në datën 16, do të ndiheni më të shoqërueshëm, të hapur ndaj të tjerëve dhe shumë më intuitiv. Do ta keni më të lehtë të kuptoni se çfarë duan të tjerët dhe çfarë është e duhura për ju. Ndoshta ajo që ka rëndësi për ju tani është të hidhni dritë mbi botën tuaj të brendshme, mbi ato mendime, dyshime, shqetësime dhe njohuri befasuese që Jupiteri në Dash ka vendosur në rrugën tuaj. Ka ende pak punë për të bërë, por pas datës 21, me hënën e re në Dash do të keni mundësinë të kapërceni një bllok të brendshëm , t'i thoni vetes ose të thoni një të vërtetë të pakëndshme, e cila kërkon guxim. Do të ndjeni gjithashtu një dëshirë të madhe për të punuar për mirëqenien tuaj, jo vetëm fizikisht, por edhe nga brenda. Tashmë gjatë javës së parë të marsit mund të vendosni të kaloni disa ditë në spa, ose të trajtoni veten me një ditë në një banjë, ose të largoheni me një person të veçantë.

Me date 17-të me hyrjen e Venusit në shenjën tuaj, do të dëshironi të përfshiheni në planin sentimental, nëse jeni beqarë, ose t'i kushtoni më shumë kohë partnerit, nëse jeni në çift. Do ndiheni mirë, fizikisht, mendërisht dhe do jeni vërtet të parezistueshëm. Në fund të muajit, takimi mes Venusit dhe Uranit prish rutinën e dashurisë, me një goditje rrufeje, një moment rebelimi, një zgjedhje kundër rrymës, një zbulim që të lë të habitur, një moment argëtues dhe disi alternativ me partnerin tënd të përjetshëm. Kënaqni këtë energji disi të paparashikueshme për të zgjuar shqisat dhe zemrën. Është e ndaluar të qëndrosh në shtëpi ose në divan, edhe nëse e paparashikueshmja nuk mund të ndodhë pikërisht brenda shtëpisë! Nëse në dashuri kanë mbetur gjëra pa thënë, Marsi në Gaforre, pas datës 25 do t'ju shtyjë të trajtoni tema të rëndësishme, të thoni fjalën tuaj, ndoshta me zemrën në dorë. Emocionet do të kenë një rol të veçantë në fund të marsit dhe do të jenë ato që do të udhëheqin disa nga vendimet tuaja. Plutoni bën vizitën e tij të parë tek Ujori më date 23, një tranzit që gjatë viteve të ardhshme do t'ju kërkojë të trajtoni një temë disi sfiduese: atë të fuqisë personale, ose më mirë ajo forca e brendshme e fuqishme që na lejon të dimë saktësisht se çfarë është shija për ne, që na bën të ndihemi zotërues të vetes dhe të jetës sonë, dhe që na lejon të rishpikim veten edhe kur gjithçka shkatërrohet.

Horoskopi për muajin Mars 2023 BINJAKET

prania e njëkohshme e Mërkurit tek Peshqit, flet për një moment disi të lodhshëm si nga pikëpamja mendore ashtu edhe nga ajo fizike. Prandaj mund të ndiheni pak më të lodhur, të pasigurt, të hutuar, ndoshta sepse do të keni perceptimin se jeni në mëshirën e ngjarjeve. Konfuzioni mund të vijë nga një vendim për të marrë, ose nga mesazhe ambivalente dhe kontradiktore që do t'ju vijnë nga njerëzit përreth jush. Mundohuni të jeni gjithmonë shumë të qartë me veten dhe me të tjerëtdhe nëse keni dyshime, ndaloni për një moment, kërkoni këshilla, në mënyrë që të vlerësoni të gjitha të mirat dhe të këqijat e një vendimi të mundshëm. Mënyra më e mirë për të kapërcyer ngërçin aktual? Përpjekja për të mos harxhuar energji për aktivitete të tepërta dhe mbi të gjitha synimi për gjërat thelbësore. Diçka që do t'ju bëhet e qartë me hënën e plotë me datë 7-të, kur do të kuptoni se çfarë ka vërtet rëndësi për ju. Zgjedhje të rëndësishme të jetës ju presin , siç sugjeron Saturni,se këtë muaj në shenjën e Peshqve hyn një tranzit që do t'ju shtyjë të vini në dyshim disa zgjedhje të jetës. Është sigurisht një kalim disi kërkues, por jo për t'u përjetuar si një energji që ju ngadalëson, por si një mundësi për të konsoliduar ato aspekte të jetës tuaj që janë paksa të pasigurta, jo shumë të strukturuara. Saturni, në fund të fundit, është Arketipi që ju lejon të arrini rezultatet më të rëndësishme profesionale dhe personale, me kusht që të angazhoheni vërtet, pa marrë rrugë të shkurtra. Në rrjedhën e vitit 2023, planeti do të formojë një aspekt të vështirë vetëm për ata që kanë lindur në dekadën e parë, dhe më pas do të përfshijë në mënyrë progresive dy dekadat e fundit.

Falë kalimit të Saturnit në Peshqit, shumë Binjakë do të arrijnë pozicione të spikatura që do të sjellin përgjegjësi të reja. Ka nga ata që do të vendosin të heqin dorë nga një marrëdhënie e nisur së fundmi për të qenë në gjendje të përqendrohen në punë ose në një projekt të ri pune që do t'i largojë; ose që, përkundrazi, do të vendosë të heqë dorë nga njëfarë kënaqësie profesionale duke favorizuar marrëdhëniet e dashurisë dhe emocionale. Gjithçka varet nga situata personale, por në ekuilibër rezultatet do të jenë të shkëlqyera. Me hyrjen e Plutonit në Ujor në datën 23, do të zhvilloni një siguri më të madhe të brendshme, do të vini në kontakt me fuqinë tuaj personale, do të çlironi magnetizmin nga të gjitha poret tuaja, do të rilindni, si një feniks nga hiri i tij. Një tjetër temë për muajin Mars do të jetë ajo e miqësisë.

Horoskopi për muajin Mars 2023 GAFORRJA

Marsi është një muaj i veçantë, revolucionar: shumë planetë ndryshojnë drejtim dhe bashkë me ta edhe disa zgjedhje jete, njerëz, situata. Kjo vlen pak për të gjitha shenjat, por veçanërisht për ju. Në datën 7, Saturni kalon në aspektin tresh drejt Diellit tuaj, një tranzit që do t'ju ndihmojë të bëni zgjedhjet e duhura për jetën tuaj, por edhe të rishikoni disa nga siguritë tuaja. Dhe me kalimin e Plutonit në Ujor në datën 23, me kalimin e kohës do të jeni në gjendje të hidhni dritë mbi ato aspekte të personalitetit tuaj që janë në hije ose që janë bërë depotentuese. Gjithmonë afër javës së parë të marsit, mund të ndjeni gjithashtu nevojën për të zhbllokuar një marrëdhënie në pritje, për t'u përballur me dikë ose për të lënë kohë për të studiuar ose planifikuar udhëtime. Hëna e Plotë, me 7-të është një mundësi e mirë për të dalë nga guaska juaj, për të ndryshuar diçka në rutinën tuaj. Ka një zgjedhje që kërkon guxim dhe me Venusin dhe Jupiterin të bashkuar në një përqafim, ditët e para të marsit janë ideale për të përcaktuar pozicionin tuaj ndaj një situate, për të investuar në një projekt që është për zemrën tuaj, për t'i deklaruar ndjenjat tuaja dikujt ose të marrë një njohje të rëndësishme në profesion.

Në datën 24, Marsi largohet nga Binjakët për të hyrë në Gaforre: që nga ky moment do ta keni shumë më të lehtë të merrni në dorë situata të vështira, të ndërlikuara, me të cilat ndoshta nuk keni qenë gati t'i përballoni në muajt e mëparshëm. Ndër të tjera Marsi do të marrë shumë mbështetje nga Saturni dhe kjo do të thotë se do të keni shumë forcë dhe autoritet, dhe se rezultati i iniciativës suaj do të jetë i suksesshëm. Në të njëjtën kohë, do të mund të ndërveproni me të tjerët me ndjeshmëri dhe ndjeshmëri, pasi të dy planetët janë në dy shenja ujore. Megjithatë, në dy javën e dytë do të përjetoni tensionin e Mërkurit, planetit të komunikimit, i cili nga shenja e Dashit mund ta bëjë të vështirë gjetjen e një pike mirëkuptimi me njerëzit që doni. Ndoshta thelbi i bisedës do të jetë pak argumentues, ose nëse përballeni me një fjalë shumë, mund të bëheni mbrojtës. E gjitha varet nga lloji i informacionit që do t'ju duhet të përpunoni dhe çfarë vendosni të bëni. Është një muaj iniciativashMars, nisma që nëse kryhen në mënyrën e duhur mund të hapin dyer që dukeshin të mbyllura hermetikisht, të ndryshojnë kartat në tryezën e një loje që dukej e humbur. Bëhet fjalë për të bërë një akt guximi , për të hequr qafe ankorimet dhe në shumë raste për të hequr dorë nga ato situata që kanë shteruar funksionin e tyre për të ndjekur ato që duam vërtet.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post