10 gjëra që tregon shenja juaj e horoskopit për ju

“Ne jemi fëmijët e yjeve”, këndon Alan Sorrenti. Dhe ndoshta ai nuk e ka plotësisht gabim. Disi shenja juaj e horoskopit thotë gjëra për ju, personalitetin tuaj dhe mënyrën se si jeni. Por jo vetëm.

Edhe ata që nuk e besojnë, kanë konsultuar horoskopin të paktën një herë në jetën e tyre për të parë të ardhmen (pranoje, edhe ti). Ndoshta për të kërkuar një shpirt binjak, partnerin ideal me të cilin mund të ndërtoni një marrëdhënie "të paprekur nga yjet". Horoskopi është vetëm një nga aspektet e shumta të astrologjisë më të gjerë, një çështje mjaft komplekse që duhet trajtuar me bazat e duhura, madje edhe më mirë me dikë që e kupton vërtet. Ka nga ata që e përkufizojnë atë si një shkencë ekzakte, nga ata që përkundrazi nuk pajtohen plotësisht me këtë deklaratë. Megjithatë, disi shenja juaj e horoskopit thotë gjëra për ju dhe mund t'ju ndihmojë të kuptoni më mirë se si jeni. Këtu janë dhjetë që mund të jenë vërtet të dobishme për ju.

Pikat tuaja të forta

Horoskopi mund të ketë një mijë aplikime. Kini parasysh se çdo shenjë e zodiakut (gjithsej 12) llogaritet në bazë të datës suaj të lindjes, por për të përshkruar një profil të thellë duhet të studioni atë që quhet "Tagrami i lindjes". Bazuar në momentin në të cilin keni ardhur në botë, kombinimin astral, pozicionin e planetëve dhe ashendentit, del horoskopi juaj shumë personal. Shenja juaj e zodiakut thotë para së gjithash një nga gjërat më të dobishme (dhe pozitive) për ju: cilat janë pikat tuaja të forta. Çdo shenjë karakterizohet nga pikat e forta dhe karakteristikat e personalitetit që kanë të përbashkëta të gjithë të lindurit nën të. Për shembull, gruaja Dashi është përgjithësisht një person dinamik dhe energjik që i do sfidat. Gruaja Demi është e besueshme dhe me këmbë në tokë, e ngjashme me gruan e Bricjapit, e cila është gjithashtu e vendosur dhe mund të mbështeteni gjithmonë. Edhe të lindurit në shenjën e Ujorit kanë shumë cilësi: janë njerëz të gëzuar dhe entuziastë që vënë energji në çdo gjë që bëjnë.

Të metat tuaja

Epo, nuk ka forca pa të meta. Dhe po, shenja juaj e horoskopit gjithashtu rishikon gjërat negative për ju dhe personalitetin tuaj. Në fund të fundit, secili prej nesh është një botë komplekse dhe e shumëanshme dhe është e pashmangshme që pas dritës të fshihet një "hije". Duke shfletuar horoskopin, me siguri do të keni thënë “është e vërtetë, jam me të vërtetë unë!”, sidomos për defektet për të cilat nuk jeni aspak krenare. Gjëja e rëndësishme është ta keni parasysh atë . Ndërgjegjësimi për dobësitë tuaja mund të jetë një ndihmë e madhe për t'i kapërcyer ato dhe për të mësuar për të ndërtuar pika të reja të forta. Nëse do të zgjidhnim një shenjë të zodiakut si president të kësaj kategorie, pa dyshim do të duhej të emërtonim Virgjëreshën . Femra e lindur në këtë shenjë ka një personalitet shumë kompleks dhe po, gjithashtu plot të meta. Nje shembull? Ai është një perfeksionist, i pëlqen të bëjë gjithçka në mënyrë analitike dhe të mos i lërë asgjë rastësisë. E cila ndonjëherë kthehet në një freak të vërtetë kontrolli. Nëse Virgjëresha ka pak vështirësi që ta lëshojë pak, për gruan Akrep është krejt e kundërta. Ajo nuk ka gjysmë masa dhe, e hapur, nuk heziton kurrë të thotë ose të bëjë atë që i shkon në mendje në mënyrë impulsive. Dhe kjo shpesh e bën atë të bëjë gabime për të cilat pendohet (ndoshta).

Shpirti juaj binjak

Ngrini dorën nëse nuk e keni konsultuar kurrë horoskopin për të gjetur shpirtin tuaj binjak. Të gjithë ne, edhe si vajza, e kemi shfletuar horoskopin në kërkim të kombinimit perfekt , princit simpatik të destinuar të na bëjë jetën si një përrallë. Ok, nuk shkoi gjithmonë ashtu siç prisnim. Por në fakt shenja juaj e horoskopit, pikërisht sepse bashkon një sërë karakteristikash shumë specifike, mund të zbulojë diçka më shumë për partnerin tuaj ideal . Është një çështje e pastër e përputhshmërisë, e afinitetit të personazheve. Pra, në fund të fundit, t'i hedhësh një sy horoskopit herë pas here nuk është një ide e keqe. Astrologjia thotë gjerësisht se marrëdhëniet ideale janë ato midis shenjave të të njëjtit "grup" , ose më mirë "element". Pra, marrëdhëniet më të mira lindin midis shenjave të ajrit (Binjakët, Peshorja, Ujori), shenjat e tokës (Demi, Bricjapi, Virgjëresha), shenjat e ujit (Akrepi, Gaforrja, Peshqit) dhe shenjat e zjarrit (Dashi, Luani, Shigjetari).

Me kë shkon mirë?

E njëjta pikë që pamë më lart, natyrshëm vlen edhe për miqësitë dhe marrëdhëniet shoqërore në përgjithësi. Ndërsa është e vërtetë që nga njëra anë ne jemi gjithmonë në kërkim të mashkullit ideal, nga ana tjetër sigurisht që nuk mund të anashkalojmë rëndësinë e një miqësie të fortë . Zbulimi i karakteristikave të shenjës suaj mund t'ju ndihmojë të kuptoni më mirë se me kë kaloni mirë, pikërisht bazuar në gjëra të tilla si pikat e forta dhe të dobëta për të cilat folëm më parë. Për shembull, gratë e lindura nën shenjën e Akrepit ose Luanit janë më pak të prirura për marrëdhënie "të barabarta". Ata kanë personalitet egoistë , mendojnë shumë për veten e tyre dhe nuk është aspak e lehtë të mos pushtohesh nga personaliteti i tyre. Nga ana tjetër, ka femra si ato të lindura në shenjën e Peshores që tregojnë ndjeshmëri vërtet të jashtëzakonshme , duke arritur të lidhen praktikisht me këdo. Gruaja Ujor është gjithashtu një mike shumë e mirë, e sinqertë dhe besnike si pak njerëz në botë.

Puna më e përshtatshme për ju

Astrologjia gjithashtu mund t'ju ndihmojë të identifikoni profesionin që ju përshtatet më shumë juve dhe personalitetit tuaj. Në thelb, shenja juaj e zodiakut mund të jetë e dobishme për hartimin e një liste gjërash (pozitive dhe negative), të cilat, nëse analizohen në thellësi, përshkruajnë profilin tuaj ideal të punës. Vetëm për të dhënë një shembull, një grua perfeksioniste si Virgjëresha, e cila është pothuajse e vëmendshme në mënyrë obsesive ndaj detajeve dhe që nuk i pëlqen veçanërisht ndryshimi, mund të jetë perfekte për një punë që kërkon një rutinë të saktë . Nga ana tjetër, gruaja Ujor është një person eklektik dhe kreativ, shpesh jashtë kutisë dhe për këtë arsye ajo mund të mos jetë e qetë në punët monotone dhe të përsëritura në zyrë.

Dita juaj me fat

Le të shkojmë te një nga gjërat më kurioze që shenja juaj e horoskopit thotë për ju. Sipas llogaritjeve astrologjike, për secilën nga 12 shenjat ka një ditë me fat, ditë të favorshme dhe ideale për të provuar biznese të reja ose ndoshta për të nisur një punë të re. Mund të jetë dita e përsosur për të nisur një udhëtim, ose një ditë në të cilën planetët dhe yjet do të rreshtohen në një mënyrë dashamirëse, duke ju lejuar të takoni shpirtin tuaj binjak. Sido që të doni ta interpretoni, dijeni se shenja juaj e horoskopit po kalon një ditë me fat. Binjakët, Virgjëresha dhe Ujori shkojnë të mërkurën, ndërsa Gaforrja është e hënë me fat (edhe pse është dita më e urryer e javës). Më pas janë Demi, Peshorja dhe Peshqit me të Premten, ndërsa e marta sjell shumë të mira për shenjat e Akrepit dhe Dashit. Së fundi, e enjtja është Shigjetari, e shtuna Bricjapi dhe e diela Luani.

Guri juaj "hajmali".

Po sikur t'ju thoja se një gur me fat lidhet edhe me shenjën tuaj të horoskopit ? Epo po, astrologjia bashkohet me terapinë me kristal dhe i jep jetë një përzierjeje të parajsës dhe tokës që mund ta përdorni në favorin tuaj. Si? Supozoni se guri i lidhur me një shenjë të caktuar vepron si një hajmali, duke ndikuar pozitivisht në jetën tuaj, shëndetin dhe ndjenjën e përgjithshme të mirëqenies . Këtu janë ato që zakonisht lidhen me secilën shenjë të zodiakut:

 • Dashi: Diamant;
 • Demi: Smerald;
 • Binjakët: Agat;
 • Gaforrja: Perla;
 • Luani: Rubin;
 • Virgjëresha: Safir;
 • Peshorja: Opal;
 • Akrepi: Topaz;
 • Shigjetari: Bruz;
 • Bricjapi: Obsidian;
 • Ujori: Ametist;
 • Peshqit: Aquamarine.

Çdo gur ose kristal lëshon një energji. Provoni të vishni tuajat dhe shikoni se çfarë ndodh!

Wellness dhe shëndeti

Shumë besojnë se shenja e zodiakut mund të thotë shumë edhe për gjëra më specifike , siç është shëndeti i një personi. Eshtë e panevojshme të thuhet, kur bëhet fjalë për këtë temë, nuk ka shaka dhe është e qartë se duhet të mbështeteni te mjekësia për të zgjidhur çdo problem, sigurisht jo te kombinimet astrale. Megjithatë, llogaritjet astrologjike dhe horoskopi mund të zbulojnë karakteristikat që kanë të bëjnë me gjendjen shëndetësore, predispozicion ndaj disa sëmundjeve. Për të dhënë disa shembuj, tek femra Ujori kyçet e këmbëve janë një pikë shumë e ndjeshme, ndërsa të lindurit në shenjën e Bricjapit në përgjithësi kanë një strukturë të fortë dhe të fortë . Gruaja Shigjetar i pëlqen lëvizjet, ndaj aktiviteti fizik është thelbësor që ajo të ndihet mirë.

Dieta ideale për ju

Në vazhdën e pikës së mëparshme, duke qenë se shëndeti është i lidhur ngushtë me të ushqyerit , shenja juaj e horoskopit mund t'ju japë gjithashtu informacione të dobishme për sa i përket ushqimit. Përsëri, gjithmonë merrni gjithçka me shkëputjen e duhur. Ju nuk ngatërroni me shëndetin dhe horoskopi sigurisht që nuk mjafton për të bërë mrekulli. Megjithatë, duke krahasuar personalitetin dhe prirjen për të lëvizur, lloji ideal i dietës mund të përvijohet disi bazuar në karakteristikat dhe stilin tuaj të jetesës .

PS: nëse keni nevojë të humbni peshë ose keni nevojë për një plan ushqimor, natyrisht kontaktoni dietologun tuaj.

Më shumë kuriozitete

Shenja e zodiakut mund të thotë shumë gjëra për ju, për personalitetin tuaj dhe marrëdhëniet ideale, për mënyrën tuaj të marrëdhënieve me njerëzit, për ndërtimin e lidhjeve sociale dhe të punës. Astrologjia kalon kufirin midis seriozes dhe humorit, dhe nuk ka asgjë të keqe ta marrësh lehtë . Në të vërtetë, ndoshta është qasja ideale për të konsultuar horoskopin. Kjo nuk bëhet "obsesion", me pak fjalë. Mes kurioziteteve të ndryshme për shenjat, mund të gjeni disa gjëra vërtet qesharake dhe të veçanta. Mendoni se disa horoskopë hetojnë marrëdhënien dykëmbësh-katërkëmbësh, duke zbuluar se cila racë qeni është më e përshtatshme për ju bazuar në shenjën tuaj të zodiakut.

$ads={2}


Foto credits: Shutterstock

Post a Comment

Previous Post Next Post