Horoskopi Mujor Gusht 2022 - Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

HOROSKOPI SHIGJETARI GUSHT 2022

Me Merkurin që ndryshon shenjën e tij në ditët e para të muajit, për të kaluar në Virgjëreshë, gushti ju sheh mjaft të përqendruar në punë: nëse keni disa ndryshime për të bërë në këtë fushë (gjë që ka shumë të ngjarë me kalimin e dyfishtë të Marsit dhe Uranit në shtëpinë e gjashtë), kjo është koha e duhur për ta bërë këtë. Mërkuri do t'ju gjallërojë ditët me shumë komunikime dhe aktivitet të madh mendor. Është një tranzit shumë stimulues, por jo veçanërisht problematik, nëse jo për prirjen ndaj kritikave që ky kalim i Mërkurit në përgjithësi mund të përkeqësohet. Pra, kini kujdes! Pavarësisht angazhimeve, sërish do të keni mundësi të argëtoheni dhe të kaloni një gusht të mirë. Trini i dyfishtë i Jupiterit dhe Venusit (nga dita e 12-të) do t'ju ndihmojë të përjetoni verën me një lehtësi të bukur, të shoqëruar me një dëshirë për t'u shoqëruar dhe për t'u hapur ndaj të resë. Nëse jeni duke kërkuar për njohje të reja, mes 15 dhe 19 gusht mund të rezervojnë surpriza të bukura, veçanërisht në sferën emocionale. Një përzierje e mrekullueshme e optimizmit, komunikimit dhe dëshirës, ​​do t'ju lejojë të tërhiqni vëmendjen e një personi të veçantë, ndërsa nëse jeni çift, mund të krijoni një atmosferë paqeje, kohezioni dhe bashkëfajësie në familje, por edhe për të kënaqur nevojën tuaj. për ndjenjën dhe pasionin . Në plan të parë, në gusht do të jetë edhe marrëdhënia me fëmijët, me të cilët mund të gjeni veten duke folur për projektet e tyre të ardhshme, idealet e tyre, por edhe për ato probleme që mendoni se duhen trajtuar me kohë dhe pa shumë. gabime.

Në datën 20 gusht, Marsi, planeti i impulsivitetit , pamaturisë , veprimit që synon pushtimin , do të kalojë te Binjakët, duke inauguruar një fazë paksa më të ndërlikuar për marrëdhëniet tuaja. Unë po flas për një fazë, sepse Marsi do të qëndrojë në Binjakët deri në Mars 2023, Prandaj, një kohë mjaft e gjatë, gjatë së cilës do të përjetoni njëfarë padurimi, nervozizmi dhe shqetësimi në marrëdhëniet tuaja më të ngushta. Për disa Shigjetarë, intoleranca mund të jetë vetëm për shkak të një faze të lodhur të marrëdhënies, ose nga disa probleme personale që krijojnë distancë. Është padyshim një tranzit disi delikat, por i dobishëm, pasi do t'ju shtyjë të reflektoni dhe të kuptoni më mirë gjendjen e ndjenjave tuaja; ose për të shprehur se cilat janë dëshirat tuajabrenda çiftit. Nuk do të jetë e lehtë të menaxhoni emocionet konfliktuale, që shoqërojnë pashmangshmërisht këtë tranzit, por përmes disa krizave të vogla mund të dilni nga një situatë e keqe. Në vjeshtë, kini kujdes nga vendimet impulsive: mendoni me kujdes për disa zgjedhje të zemrës, sepse atëherë nuk do të jetë aq e lehtë të ktheheni pas.

HOROSKOPI BRICJAPI GUSHT 2022

Gushti është një muaj që ju sheh në formë të shkëlqyer, jo vetëm fizike por edhe emocionale ! Marsi vazhdon t'ju mbështesë nga shenja e Demit dhe për t'i dhënë një dorë do të jetë edhe Mërkuri, i cili me datë 4-tër kalon te Virgjëresha. Një kombinim i bukur, pra, që do t'ju lejojë të jetoni angazhimet dhe ditët tuaja me një qasje pozitive dhe një ngarkesë të këndshme jetësore. Falë besimit më të madh në aftësitë tuaja, do të keni ndjenjën se po bëni gjënë e duhur,si dhe për të shënuar një gol të rëndësishëm. Gama e gjerë e interesave, gatishmëria për të mësuar diçka të re, për të shkuar në një vend tjetër, për të bërë një vëzhgim të mprehtë dhe origjinal do t'ju shoqërojë për një pjesë të mirë të muajit. Gushti është një muaj që ju lejon të përmirësoni ose modifikoni disa situata, ndoshta jo për t'i ndryshuar rrënjësisht, por sigurisht për t'i transformuar në avantazhin tuaj. Pa harruar Plutonin, i cili në shenjën tuaj mund t'ju ndihmojë shumë, sepse ju stimulon të investoni në burimet tuaja dhe të rrisni fuqinë tuaj personale. Planeti po ju ndihmon të fuqizoni aftësitë tuaja vendimmarrëse dhe të guximit, si dhe të gjeni mënyra për të kënaqur nevojat tuaja më të thella.  

Është një kohë e favorshme për t'iu përkushtuar hapësirave personale, projekteve, udhëtimeve, pasioneve tuaja, çdo forme komunikimi që mund t'ju ndihmojë të përmirësoni marrëdhëniet tuaja ose të ndërtoni të reja. Sa i përket dashurisë është e vetëkuptueshme që me mbështetjen e Marsit në fushën e pestë, marrëdhëniet tuaja do të rrjedhin vetëm për mirë. Marsi do të fusë një pasion të madh në marrëdhëniet tuaja të cilat do të karakterizohen nga intensiteti më i madh. Planeti do t'ju japë gjithashtu kurajo të deklaroheni apo të shprehni ndjenjat tuaja, nëse prej kohësh keni preferuar të mos i shprehni, nga pasiguria apo frika. Me datën 20 gusht, planeti i kuq kalon në shenjën e Binjakëve, duke lëvizur në zonën e horoskopit të lidhur me punën dhe rutinën .. Nga tani dhe në muajt e ardhshëm mund t'ju duhet të riformuloni një rutinë që i përshtatet më së miri nevojave tuaja, ose të filloni një punë të re që do të kërkojë shumë përqendrim dhe vëmendje. Përfitoni nga ky kalim për të integruar praktikat e përditshme që ju ndihmojnë të stimuloni ekuilibrin mendor dhe mirëqenien - si meditimi, joga ose aktiviteti fizik.

HOROSKOPI UJORI, GUSHT 2022

I dashur Ujor, shtrëngoni dhëmbët dhe duroni! Gjatë dy javëve të para të gushtit ujërat do të jenë paksa të trazuara dhe dhimbjet e garantuara: për shkak të kuadratit të dyfishtë të Uranit dhe Marsit tek Demi mund ta keni të vështirë të qëndroni të qetë përballë situatave që kanë arritur një pikë pushimi. Intoleranca, ndjenja se diçka po futet nën lëkurë do të ndihet dhe bashkë me të edhe ndjenja se ka ardhur vërtet koha për të bërë një ndryshim në jetë, që ndoshta nuk mund të shtyhet më. Urani në Dem kërkon vendime të qarta, të cilat megjithatë me Saturnin në kuadraturë janë të vështira për t'u marrë, pjesërisht sepse situata nuk e lejon, pjesërisht për shkak të pasigurisë. Në pikëpyetje mund të ketë çështje familjare dhe personale, vendime, prerje të qarta që duhen bërë. Me Mërkurin që kalon nëpër sektorin e pavetëdijshëm për një pjesë të mirë të muajit, do të drejtoheni të përqendroheni në mendimet më të thella në një përpjekje për të kuptuar se cila frikë mund të bllokojnë vendimet tuaja dhe si i menaxhoni dashuritë.

Nëse padyshim pjesa e parë e gushtit duket paksa e rëndë, pjesa e dytë është padyshim më e lehtë. Me datë 20Marsi fillon një pushim të gjatë tek Binjakët, duke sjellë një fazë shumë më të ndezur, dinamike, pozitive të jetës suaj, e cila do të reflektohet pozitivisht edhe në marrëdhëniet tuaja. Nga këtu në muajt e ardhshëm do të ndjeni nevojën për të takuar njerëz të rinj dhe falë kësaj dëshire për shoqëri, të bini në dashuri është shumë e mundshme. Ky është një hap i shkëlqyer, i cili përveç se do t'ju sigurojë një dozë të mirë energjie, do t'ju ndihmojë t'i përballoni ngjarjet me vendosmëri dhe forcë më të madhe.. Tranziti i Marsit do t'ju lejojë të përmirësoni ose modifikoni disa situata, ndoshta jo për t'i ndryshuar ato rrënjësisht, por sigurisht për t'i transformuar në avantazhin tuaj. Asi, mbetet ende Jupiteri në Dash i cili mund të ndihmojë shumë sepse duke ju stimuluar të investoni në burimet tuaja dhe duke rritur besimin personal, ju shtyn të aspironi diçka më shumë. të mos kënaqeni me atë që jeni tani, por të shkoni në kërkim të mundësive të reja.

HOROSKOPI PESHQIT GUSHT 2022

Gushti fillon mirë. Falë mbështetjes së Marsit në Dem dhe Venusit në Gaforre, do të jeni aktivë, dinamikë, proaktivë, do të keni një mënyrë për t'iu qasur gjërave që do t'ju lejojnë të menaxhoni më mirë angazhimet, marrëdhëniet, situatat. Nëse jeni me pushime, dy planetët do ju ndihmojnë të shijoni hapësirat dhe momentet lozonjare në mënyrën më të mirë, qofshin beqarë apo çift. Gjithashtu një kohë e mirë për të bërë njohje të reja që në këtë periudhë mund të rezultojnë vërtet interesante, nëse jo ndriçuese! Gushti është gjithashtu një kohë e shkëlqyeshme për të punuar në një projekt të mbyllur, për të studiuar, për të udhëtuar, për të mësuar diçka të re. Por edhe për t'iu përkushtuar dashurisë, njerëzve që ju interesojnë më shumë. Me datë 20 gusht Marsi, fillon një unazë e gjatë pushimi te Binjakët, në sektorin astrologjik të lidhur me familjen, rrënjët, ekuilibrat e lidhur me kujtimet. Skenari astral ndryshon rrënjësisht. Është një tranzit disi i veçantë, sepse është një lloj energjie pohuese, me të cilën ju nuk jeni veçanërisht të sintonizuar dhe që mund t'ju bëjnë më nervoz, të shqetësuar dhe impulsivë. Mjedisi familjar dhe ai shtëpiak mund të jetë ai në të cilin do të prireni të përjetoni stres më të madh, ndoshta sepse do të keni pak përpjekje për të menaxhuar disa situata delikate që do të kërkojnë një qëndrim më të vendosur dhe më të vendosur se ai që keni tendencën të keni në përgjithësi. 

Marsi do të prekë edhe disa çështje nga e kaluara, të cilat mund të riaktivizojnë plagët e vjetra. Siç mund ta shihni, ky është një tranzit i rëndësishëm, i cili edhe pse i bezdisshëm, do t'ju ndihmojë të kuptoni se cilat sjellje nuk funksionojnë më dhe si të mësoni të jeni më këmbëngulës dhe vendimmarrës, edhe në marrëdhëniet tuaja. Neptuni dhe mund të ndiheni mjaft të hutuar për disa zgjedhje për të bërë. Rezultati do të jetë disa vështirësi në drejtimin e veprimeve tuaja në mënyrë konkrete dhe efektive. Përballë njohjeve të reja, do të duhet të përpiqeni të jeni më konkret, të vëmendshëm, më pak ëndërrimtar. Jua them këtë sepse me Neptunin, i cili po kalon mbi Diellin tuaj, humbja në ëndrra dhe iluzione është shumë e lehtë, me rrezikun e zhgënjimeve të hidhura! Mundohuni të lëvizni me kujdes dhe (sidomos!) të mos kërkoni shumë nga energjia juaj. Niveli juaj i energjisë me Marsin në kuadraturë, në fakt, mund të jetë pak i ulët dhe nuk do të keni gjithmonë grintën që ju nevojitet për të çuar përpara idetë ose projektet e natyrës profesionale me bindje. Prandaj: kujdesuni për veten, mos e teproni dhe qëndroni të ankoruar fort pas realitetit.

Post a Comment

Previous Post Next Post