Horoskopi javor 1 - 7 gusht 2022: Mërkuri hyn në Virgjëreshë!

Këtë javë planeti Mërkuri do të braktisë shenjën e Luanit për të hyrë në atë të Virgjëreshës, duke sjellë lajme të mira për të gjitha shenjat e zjarrit... Po ju, çfarë shenje jeni? Zbuloni me Horoskopi.vip se çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë javë!

DASHI: Probleme në çift...

Dashi i dashur, e juaja do të jetë një javë plot tension , në të cilën nuk do të ketë  grindje me partnerin. Afërdita në një pozicion të pafavorshëm thekson mosmarrëveshjet në jetën tuaj në çift. Nëse mundeni, shmangni debatet të martën dhe të mërkurën, kur do të keni edhe hënën në opozitë dhe do të jeni veçanërisht nervozë...Kini kujdes të mos merrni vendime drastike të nxitur nga inati. Kontrolloni tani nëse partneri juaj është një shenjë që tradhton:

DEMI: Mërkuri ju buzëqesh sërish!

I dashur Dem, këtë javë më në fund planeti Mërkuri do të kthehet në anën tuaj ! Nëse në periudhën e fundit keni përjetuar tensione në punë apo në familje, tani qetësia në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale do të rikthehet dhe do ta keni më të lehtë komunikimin me të tjerët. Kujdes, megjithatë, të enjten, të premten dhe të shtunën, kur hëna është në opozitë dhe mund të ndiheni paksa të lodhur. Venusi garanton fat në fushën e ndjenjave.

BINJAKËT: disa pengesa të tjera...

Të dashur Binjakë, këtë javë - duke filluar nga e enjtja - planeti Mërkuri do t'ju kthejë shpinën : në periudhën e ardhshme mund të hasni disa vështirësi të tjera në fushën e punës ose, nëse jeni me pushime, në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale. Nuk do të jetë gjithmonë e lehtë të afirmosh këndvështrimin e dikujt… E diela do të jetë veçanërisht e tensionuar për shkak të një hëne në kundërshtim. Ditë me fat, megjithatë, të martën dhe të mërkurën.

GAFORRJA: emocione të mëdha!

Të dashur Gaforre, një periudhë emocionesh të mëdha vazhdon për ju : lidhja e Venusit ju garanton dashuri dhe fat në fushën e ndjenjave, duke forcuar çiftet e sapolindur dhe duke sjellë takime me fat tek beqarët. Për më tepër, duke filluar nga e enjtja, edhe planeti Mërkuri do të jetë aktiv në favorin tuaj dhe së shpejti mund të vijnë lajme të mira. Ditët me fat të hënës: e enjte, e premte dhe e shtune.

LUANI: pak i lodhur...

I dashur Luan, deri të enjten mund të mbështeteni në një Mërkur të shkëlqyer në lidhje , i cili - së bashku me Jupiterin - do t'ju sjellë lajme të mira në fushën e punës dhe lajme të papritura. Pavarësisht gjithçkaje, Marsi në një pozicion të pafavorshëm mund t'ju bëjë të ndiheni pak të lodhur dhe me mungesë energjie, veçanërisht të enjten, të premten dhe të shtunën, kur edhe hëna do të jetë e pafavorshme për shenjën tuaj.

VIRGJËRESHA: mirë se erdhe, Merkur!

E dashur Virgjëreshë, lajme të mira për ju këtë javë ! Duke filluar nga e enjtja, planeti Mërkuri do të hyjë në lidhje me shenjën tuaj. Ju pret një periudhë plot surpriza të bukura, takime interesante, lajme dhe njohuri. Mos kini frikë të filloni sipërmarrje të reja! Dita më me fat e javës do të jetë e hëna, me një hënë të bukur në shenjë . Pak Nervozizëm, të dielën.

PESHORJA: vuajtje dashurie...

Peshorja e dashur, Afërdita në një pozicion të pafavorshëm vazhdon t'ju sjellë vështirësi, duke sjellë debate dhe tensione në jetën tuaj në çift. Për të kërkuar dialog me partnerin tuaj, vini bast gjithçka të martën dhe të mërkurën, kur do të keni një hënë të mrekullueshme në lidhje me mbrojtjen dhe nxitjen e një afrimi. Pjesa e parë e javës, me Mërkurin ende aktiv në favorin tuaj, mund t'ju sjellë disa lajme të mira.

AKREPI: Përballë Marsit...

I dashur Akrep, këtë javë më në fund planeti Mërkuri do të kthehet aktiv në favorin tuaj ! Nëse keni përjetuar bllokime në periudhën e fundit - veçanërisht në vendin e punës - tani do të jeni në gjendje të gjeni një zgjidhje. Pavarësisht kësaj, Marsi në opozitë mund të theksojë lodhjen dhe stresin tuaj. Vini bast gjithçka në ditët e së enjtes, të premtes dhe të shtunës, kur një hënë e bukur së bashku do t'ju japë një shtesë.

SHIGJETARI: Hëna kujdeset për ju!

I dashur Shigjetar, këtë javë për fat të keq planeti Mërkuri nuk do t'ju mbështesë dhe do të fillojë të vihet kundër jush… Duke filluar nga e enjtja, mund të lindin tensione në vendin e punës ose në familje. Një hënë e bukur në lidhje të dielën do t'ju sjellë pak qetësi dhe, nëse jeni çift, një romancë të shëndetshme. Lërini mënjanë frikën tuaj dhe shprehni atë që ndjeni, do të shpërbleheni!

BRICJAPI: Venisi ende në opozitë...

I dashur Bricjap, muaji gusht ende hapet nën shenjën e një Venusi të kundërt. Dashuria ju sjell një kohë të vështirë dhe me partnerin tuaj mund të përjetoni një moment të vërtetë krize. Kushtojini vëmendje ditëve të tensionuara të së martës dhe të mërkurës: për të kërkuar dialog me partnerin tuaj do të jetë më mirë të fokusoheni në ditët e favorshme të hënës, ato të së enjtes, të premtes dhe të së shtunës. Mërkuri është rikthyer aktiv në favorin tuaj dhe mund të sjellë lajme të mira në lidhje me punën.

UJORI: lajm i mirë!

Të dashur Ujor, një lajm i mirë vjen këtë javë: duke filluar nga e enjtja planeti Mërkuri nuk do të jetë më përballë shenjës suaj! Më në fund, pak nga pak do arrini t’i harroni dhe tensionet që keni përjetuar periudhën e fundit, sidomos në vendin e punës, do të jenë vetëm një kujtim i largët. E diela një hënë e bukur e favorshme do t'ju dhurojë momente emocionuese. Disa pengesa, megjithatë, midis të enjtes dhe të shtunës.

PESHQIT: Venusi kujdeset për ju!

Të dashur Peshq, këtë javë – për fat të keq – planeti Mërkuri do të vijë në kundërshtim me shenjën tuaj... Duke filluar nga e enjtja, mund të hasni disa vështirësi të vogla në vendin e punës apo në familje. Fatkeqësisht, do të ketë pengesa. Për fat të mirë, mund të mbështeteni në një Venus të bukur, gati për t'ju dhënë shumë dashuri dhe shumë pasion, veçanërisht midis të enjtes dhe të shtunës.

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post