Horoskopi Mujor Gusht 2022 - Luani, Virgjeresha, Peshorja, Akrepi

HOROSKOPI LUANI GUSHT 2022

Gushti fillon në një mënyrë jo aq të thjeshtë. Marsi është ende në shesh me Diellin tuaj, një kalim astrologjik që po ju sfidon të përfshiheni, por me pak përpjekje dhe acarim. Shumë Luan në dy javët e para ka të ngjarë ta gjejnë veten ende duke luftuar me njerëz ose situata që testojnë durimin, veçanërisht kur merren me çështje që ata nuk i kontrollojnë plotësisht. Lidhja midis Marsit/Uranit , aktive nga fundi i korrikut deri në fillim të gushtit, ende paraqet një ndihmë të vlefshme, sepse po ju ndihmon të merrni vendime në lidhje me pavarësinë dhe përmbushjen tuaj, duke ju lejuar kështu të zbatoni një fillim të ri .. Ndërsa nuk është e lehtë të parashikosh se si do të ndodhë ky ndryshim, është ende diçka që do të revolucionarizojë jetën tuaj. Një fillim i ri mund të ketë të bëjë edhe me sferën sentimentale, nëpërmjet një ndryshimi real të statusit (nga i lirë në i fejuar, nga i fejuar në i lirë), ose nëpërmjet një ndryshimi zakonesh, (nuk mund të mblidheni në mënyrën e duhur sepse një nga partneri ka angazhime që i mban larg).

Ka pengesa të vogla gjatë rrugës, të cilat megjithatë do të arrini t'i kapërceni shkëlqyeshëm. Pas datës 20  gusht skenari astral do të ndryshojë papritur. Marsi, planeti i veprimit dhe vullnetit, fillon unazën e tij të gjatë të ndalimit te Binjakët, një kalim astrologjik që do të na shoqërojë deri në mars të vitit 2023. Në pozicionin harmonik me Diellin tuaj, arketipi do të garantojë më shumë energji dhe karizëm, duke favorizuar marrëdhëniet tuaja dhe gjithashtu të gjitha aktivitetet me karakter intelektual. Një mbështetje e shkëlqyer, pra, veçanërisht nëse merreni me komunikim, ose bëni një punë në kontakt me publikun. Marsi te Binjakët përfaqëson gjithashtu një ftesë për të pranuar sfida të reja dhe për të adoptuar perspektiva të reja në vend që të fiksoheni në mënyrën tuaj klasike të të bërit të gjërave. Mundohuni ta përdorni mirë këtë energji dhe përpiquni të kuptoni se ku duhet të jeni më fleksibël, të hapur ndaj ndryshimeve. Ju jeni një shenjë fikse dhe si e tillë keni tendencën të qëndroni të rrënjosur në disa mendime, besime, mënyra për të bërë gjërat. Energjitë në lojë, nga ana tjetër, ju kërkojnë të shkëputeni nga mënyrat e veprimit dhe luftimit që janë konsoliduar me kalimin e kohës. E vetmja gjë që do t'ju duhet t'i kushtoni vëmendje është të shmangni idetë rrufe, të cilat natyra juaj i favorizon paksa dhe t'i drejtoni energjitë tuaja të tepërta drejt qëllimeve konkrete dhe krijuese.

HOROSKOPI VIRGJËRESHA GUSHT 2022

Gushti fillon në një mënyrë interesante falë pranisë së mirë të Venusit në Gaforre dhe Marsit në Demi dhe… nga dita e 4-të edhe e Mërkurit. Lajmëtari i perëndive hyn në shenjën tuaj, duke përmirësuar shumë dinamikën e një qielli tashmë pozitiv. Përfitoni nga kjo mbështetje yjore për të realizuar disa hapa të rëndësishëm për punën tuaj dhe për projektet tuaja personale, por edhe për t'iu përkushtuar gjërave që ju pëlqejnë më shumë. Këshilla e yjeve është të organizoni veten në mënyrë të tillë që të përtoni, duke shijuar kënaqësinë e të bërit gjëra vetëm për t'i bërë ato, në shoqërinë e njerëzve me të cilët ndiheni në harmoni të përsosur. Dy javët e para të gushtit janë perfekte për t'iu përkushtuar pushimit, udhëtimeve, miqësive ose për të mos bërë asgjë.në pritje të një rikthimi që do t'ju shohë mjaft të zënë! Në datën 20 , Marsi hyn te Binjakët, duke sjellë një periudhë vërtet plot ngjarje për jetën tuaj profesionale. Priten mundësi të reja pune, ndryshime të rëndësishme që në shumë raste mund të përfshijnë metoda dhe teknika të reja pune, apo bashkëpunime.

Për disa të lindur në shenjë ka mundësi të ndryshojnë punën apo drejtimin profesional. Duke marrë parasysh që Marsi hyn te Binjakët që janë një shenjë e dyfishtë, është gjithashtu e mundur që ju duhet të lundroni mes dy punëve dhe për këtë arsye do t'ju duhet të gjeni një mënyrë për të organizuar më mirë kohën tuaj. Hapet një fazë shumë dinamike, por (merreni parasysh!), Gjithashtu paksa e lodhshme. Angazhimet do të jenë të shumta, mendja do të punojë një mijë dhe për këtë arsye do t'ju duhet t'i kanalizoni mirë energjitë tuaja. Lodhja mendore është një rrezik real në këtë tranzit, pra: mos e teproni! Në të gjitha këto edhe dashuria mund të vuajë, dhe jo domosdoshmërisht sepse diçka duhet të ndodhë, por për shkak se jeni të zënë me orarin tuaj të ngarkuar, mund të keni pak kohë në dispozicion për partnerin tuaj. Megjithatë, priten disa komplikime të tjera për ato marrëdhënie që ende nuk janë “të përcaktuara”, ku njëri prej partnerëve ndjen nevojën për të vënë pikë në “i”. Në këtë kuptim, Marsi mund të kërkojë një zgjedhje të fushës. Marrëdhëniet shtesë, të cilat mund të rezultojnë të jenë më të komplikuara nga sa pritej, do të jenë gjithashtu në pah ndërsa beqarët ata do të duhet të vlerësojnë mirë takimet e reja, veçanërisht midis tetorit dhe nëntorit, kur Marsi do të jetë në kuadraturë me Neptunin. Një qëndrim i matur dhe i vëmendshëm do t'ju ndihmojë të menaxhoni më mirë situatat, madje edhe ato më të komplikuara. Prandaj, kushtojini vëmendje mënyrës se si lëvizni dhe mbani mend se çdo veprim ka një reagim, gjithmonë dhe në çdo rast.

HOROSKOPI PESHORJA GUSHT 2022

Është një proces i metamorfozës së brendshme të cilit po ju nënshtrohen planetët. Lidhja e Marsit me Uranin , muajin e kaluar, mund t'ju ketë vënë përpara ndonjë emergjence ose krize të vogël për t'u menaxhuar me qëllim që t'ju ndihmojë të bëni një bilanc të situatës, të rivendosni rendin , brenda dhe jashtë jush. Për disa të lindur të shenjës tranziti mund të ketë treguar nevojën për të rregulluar disa aspekte të sferës financiare dhe ekonomike, për të tjerët sferën private. Ata që po jetojnë një histori të lindur kohët e fundit, mund të kenë filluar tashmë të vënë në dyshim ndjenjat e tyre dhe ato të partnerit të tyre. Në këtë fazë, padyshim paksa e veçantë, do të mund të zbuloni se çfarë dëshironi në të vërtetë, përderisa shikoni brenda vetes sinqerisht. Në anën tuaj, është gjithmonë Saturni, ndaj nëse arrini të merrni masat e duhura në jetën tuaj private, deri në fund të vitit do të jeni në gjendje të merrni vendime të rëndësishme , si bashkëjetesa apo zyrtarizimi i një historie, sepse Saturni “kërkon” soliditet. Përfitoni nga kjo fazë paksa më "introspektive" për të zbërthyer më mirë dinamikën e marrëdhënies me të dashurin tuaj, ose për t'u larguar nga situatat që ju kanë zhgënjyer.

Pasi të ketë përfunduar ky hap, pjesa e dytë e muajit do t'i kushtohet tërësisht eksplorimit, në kërkim të përvojave të reja. Nga dita e 20 -të, në fakt, Marsi bëhet një aleat i rëndësishëm, shumë i fortë, i cili do të mbështesë vendimet tuaja deri në Mars 2023. Për ju të Peshores, tranziti i ri luan në fushën e shtëpisë së nëntë, zgjerimin dhe lëvizjen. Kjo do të thotë: të dalësh më shumë, të guxosh më shumë, të lëvizësh më shumë . Diçka që do të ketë një ndikim pozitiv në jetën tuaj dhe në marrëdhëniet tuaja. Një element interesant i energjisë së Marsit te Binjakët, në kontakt me ju praktikisht për shtatë muaj, është mundësia e ndërlidhjes me njerëz të ndryshëm që mund t'ju shtyjnë të krijoni përvoja të reja dhe të zgjeroni gamën tuaj të veprimit.Dashuri të reja, njohje të reja, pamje më e madhe sociale, argëtim, flirtim, ky Mars (planeti) flet për shumë gjëra. Një mundësi e shkëlqyer për t'u fokusuar sërish në aspektet më të gëzueshme dhe të këndshme të ekzistencës, ato që janë të mira për zemrën.

HOROSKOPI AKREPI GUSHT 2022

Gushti fillon me disa ulje-ngritje. Ka një sërë situatash që aktualisht ju vënë nën stres, disa mund të përfshijnë financat dhe punën, të tjera jetën tuaj të dashurisë. Me Marsin dhe Uranin në opozitë dhe Saturnin në katror, ​​konteksti astrologjik flet për një moment rishikimi, gjatë të cilit mund të detyroheni të rishqyrtoni disa nga qëndrimet tuaja ndaj lidhjeve më intime. Mund të ketë gjithashtu çështje në lidhje me kontekstin e shtëpisë ose familjes që kërkojnë menaxhim të ndryshëm, ose që gjenerojnë pak nervozizëm. A është koha për të bërë disa ndryshime / shkurtime të shëndetshme? Revolucionet në raund, kjo është ajo për të cilën flet Urani, por me Saturnin në mes mund të mos jetë aq e lehtë t'i vësh në veprim. Bëhet fjalë për të pasur pak durim, duke pasur parasysh se veprimet impulsive, për hir të tyre, për të provokuar një formë ndryshimi, mund të mos sjellin rezultatet e dëshiruara, në të vërtetë, në disa raste ato mund të rezultojnë të pasuksesshme ose të shtrenjta. Mundohuni të mendoni me kujdes se çfarë të bëni përpara se të hidhni disa hapa. Gjithashtu kushtojini vëmendje mënyrës se si i menaxhoni disa marrëdhënie delikate. Nëse punoni në gusht, me Marsin në opozitë mund t'ju duhet të përballeni me shqetësime dhe tensione të vogla në lidhjet me bashkëpunëtorët ose me punëdhënësin. Lodhja dhe nervozizmi, së bashku me prekshmërinë tuaj proverbiale, mund ta bëjnë të vështirë për ju që të përballoni kritikat ose gjykimet nga të tjerët gjatë kësaj kohe. Për fat të mirë, do të jetë aty për t'ju ndihmuar planeti Mërkuri, i cili nga shenja e Virgjëreshës do të theksojë aftësitë tuaja mendore, duke ju bërë të bëheni super të saktë, të përpiktë, të vëmendshëm ndaj detajeve. Një shahist i vërtetë!

Planet Mars, nga data 20, fillon një unazë e gjatë pushimi te Binjakët, në sektorin e ndryshimeve të thella dhe do t'ju shtyjë të bëni një punë të rëndësishme të brendshme për disa nga frikat dhe blloqet tuaja të pavetëdijshme, të cilat pasi t'i kapërceni do t'ju lejojnë të përballeni me ekzistencën dhe marrëdhëniet në mënyrë krejtësisht të re. Tranziti i Marsit do të përfundojë në mars 2023, kështu që ju keni mjaft kohë për t'iu përkushtuar zbulimit të atyre aspekteve të vetes që nuk i njihni, ose të vëzhgoni disa dinamika të marrëdhënieve dhe se si këto ndikojnë në marrëdhëniet tuaja. Ajo që do të shfaqet tani e tutje në muajt e ardhshëm, mund të jetë e dobishme për të ndryshuar rrënjësisht një mënyrë të caktuar të të bërit gjëra që kanë filluar të rezultojnë jo shumë produktive, veçanërisht në marrëdhëniet tuaja. Gushti nuk është ende muaji i përgjigjeve të mëdha, por është muaji në të cilin do të ndjeni dëshirën më të fortë luftoni për ëndrrat tuaja, duke e lënë veten të udhëhiqet më shumë nga zemra sesa nga mendja. Gjithashtu dhe mbi të gjitha në fushën e ndjenjave.

Post a Comment

Previous Post Next Post