Horoskopi Mujor Qershor 2022 - Dashi, Demi, Binjaket, Gaforrja

HOROSKOPI DASHI GUSHT 2022

Ditët e para të gushtit duken të këndshme në mënyrën e tyre: megjithëse mund të vijë një bezdi nga Venusi në Gaforre, gjë që do t'ju bëjë pak më të heshtur, më pak të prirur për jetën shoqërore. Afërdita në ditët midis 7 dhe 11 do të jetë në kundërshtim me Plutonin: kini kujdes nga format e xhelozisë, inatit apo teprimet në marrëdhënie, sepse mund t'ju krijojnë probleme. Më 12 gusht, Afërdita kalon te Luani duke rikthyer hijeshinë dhe besimin te vetja, mund të rizbuloni një ndjenjë kënaqësie dhe të rikuperoni dëshirën për të ndarë kohën tuaj me të tjerët. Nëse kësaj i shtojmë se afër mesit të gushtit, perëndesha e dashurisë dhe e bukurisë do të jetë në marrëdhënie të mira me Jupiterin, atëherë vërtet shohim një parantezë të bukur socializimi, në të cilën do të dëshironi të argëtoheni dhe të ktheheni në lojë. Mos harroni se Jupiteri filloi lëvizjen retrograde në fund të korrikut: përfitoni nga kjo fazë për të kultivuar rritjen tuaj individuale, do të jetë e rëndësishme të kuptoni se cilat mundësi janë të përshtatshme për ju dhe cilat jo. Si? Duke u nisur nga vetja, nga vlerat tuaja, nga synimet tuaja për të gjetur frymëzim apo për të realizuar një projekt të rëndësishëm, qoftë edhe në çift!

Çështjet financiare ende meritojnë vëmendje të veçantë këtë gusht, lidhja Mars/Uran po sjell burime të reja të mundshme të ardhurash dhe tashmë muajin e kaluar mund të keni pasur një realizim të papritur se si të menaxhoni më mirë atë që keni në dispozicion. Megjithatë, tema e burimeve do të jetë ende në sfond deri në fund të vitit. Është thelbësore që ju të kuptoni një ndjenjë të autonomisë financiare, dhe për këtë mund t'ju duhet të mbyllni disa llogari të papaguara dhe të shlyeni borxhet që ju mbajnë të varur nga dikë tjetër. Në çdo rast, nga data 20 me hyrjen e Marsit tek Binjakët, Sipas Horoskopi.vip do të shihni të lindë dëshira për të marrë një drejtim tjetër në jetën e përditshme. Në shenjën më sociale të zodiakut, Marsi jo vetëm që sjell stimuj të rinj, por ai zhbllokon disa situata që u bllokuan përkohësisht. Falë mbështetjes së Marsit, mund të ndiheni të mbushur me ide të reja që hapin dyer të reja për punën dhe marrëdhëniet e ardhshme. Pra prisni lajme!

HOROSKOPI DEMI GUSHT 2022

Sa shumë ndryshime i dashur Demi: me hyrjen e Marsit në shenjën tuaj muajin e kaluar, ju po gjeni guximin të përballeni me frikën tuaj, të kapërceni disa hezitime që kishin filluar t'ju kufizonin në veprim, por edhe të krijonin bllokim në jetën tuaj. Për të shpejtuar gjërat, ekziston edhe Urani që me forcën e tij përçarëse po ju ndihmon të luftoni për gjërat e rëndësishme. Ju ndoshta e keni vënë re këtë si një veprim të guximshëm mund të ndryshojë dinamikën e marrëdhënieve tuaja në një kohë të shkurtër. Në këtë kuptim, para përfundimit të muajit, mund të keni gjithashtu njohuri të rëndësishme se si mënyra juaj e trajtimit të situatave mund të ndikojë në marrëdhëniet tuaja. Nyjet Hënore dhe eklipset midis Demit dhe Akrepit kanë aktivizuar një cikël të rëndësishëm transformimi që në shumë raste përfshin sferën e marrëdhënieve. Deri në fund të vitit, disa të lindur në shenjë do të mund të mbyllin një kapitull relacional që pengon rritjen e tyre, edhe nëse kjo nënkupton humbjen e disa pikëve. Ju mund të filloni të përgatiteni për ndryshim duke u përpjekur të punoni për të përmirësuar jetën tuaj të brendshme dhe psikologjike, duke gjetur brenda vetes burimet për të kuptuar se si të ndihesh mirë me veten. Ndiheni pak të rënduar? Mundohuni të dilni më shumë, të shoqëroheni, të udhëtoni. Me miqtë e Venusit dhe Merkurit pjesa e parë e gushtit rezulton të jetë vërtet e këndshme, do të jeni në humor të mirë dhe do të ndiheni të qetë me veten dhe njerëzit që doni. Megjithatë, pas datës 11-të, mund të ndjeni nevojën për t'u fokusuar më shumë në brendësinë tuaj, ose për t'i kushtuar më shumë kohë të dashurve dhe familjes suaj.  

Më 20 gusht, Marsi do të kalojë te Binjakët, duke lëvizur shumë sektorin e horoskopit tuaj lidhur me financat. Ky është një lak i gjatë pushimi, që do të thotë se planeti do të qëndrojë në shenjën e Binjakëve deri në Mars 2023, duke treguar se do t'ju duhet të përqendroni burimet tuaja në projekte që kanë vërtet rëndësi për ju - dhe, nëse kohët e fundit keni pasur shumë shpenzime ose i janë dhënë vetes festave të çmendura, duke mësuar të shpenzosh me mençuri. Një proces që sigurisht është i dobishëm për zhvillimin e atyre projekteve që mund t'i kryeni më pas në vitin 2023.

HOROSKOPI BINJAKËT GUSHT 2022

Gushti nuk është një muaj i keq, por mund të fillojë paksa i përmbajtur, me Marsin në fushën tuaj të dymbëdhjetë dhe Merkurin në kuadraturë, është e mundur që të ndjeni një lodhje të caktuar psikofizike , veçanërisht nëse keni punuar shumë në periudhën e fundit, ose nëse jeni ende duke punuar dhe nuk keni shkuar ende me pushime. Përfitoni nga kjo fazë paksa në rënie për të integruar praktikat e përditshme që ju ndihmojnë të stimuloni ekuilibrin mendor dhe mirëqenien- të tilla si meditimi, joga ose aktiviteti fizik. Në ditët e para të muajit Marsi do të jetë në lidhje me Uranin, një tranzit aktiv nga fundi i korrikut, i cili po ju ndihmon të çliroheni nga varësitë dhe frikërat e vjetra. Ka ardhur koha për të luftuar me disa nga blloqet tuaja të brendshme, një domosdoshmëri për të forcuar ekuilibrin tuaj të brendshëm. Ky ndryshim do t'ju ndihmojë ta shihni veten në një këndvështrim tjetër dhe, në këtë mënyrë, t'i jepni jetë një ndryshimi të rëndësishëm marrëdhëniesh. E cila nuk është aq larg, me të vërtetë! Me datë 20, Marsi do të hyjë në shenjën tuaj, një tranzit që nuk do të kalojë pa u vënë re pasi do të qëndrojë deri në mars të vitit 2023. Planeti, gjatë kalimit të tij, do t'ju japë guxim, kurajo dhe energji për të shitur. Falë mbështetjes së tij do të jeni më proaktiv, vendimmarrës dhe padyshim më luftarak!

Kini kujdes që të mos jeni "shumë", sepse efekti i Marsit është një përzierje luftarake dhe agresioni dhe ndonjëherë është e lehtë të tërhiqesh nga ndonjë reagim paksa i tepruar. Në këtë periudhë ju mund të jeni më të ndjeshëm ndaj padrejtësive, ndaj sulmeve (të vërteta apo të supozuara) ndaj personit tuaj, ndaj asaj që ju e konsideroni një kërcënim për identitetin tuaj. Marsi në astrologji simbolizon zemërimin: ai emocion që vjen nga ndjenja e mosrespektimit të disa nevojave dhe të drejtave tona themelore. Është një nga emocionet më të frenuara nga kultura dhe shoqëria, sepse gabimisht lidhet me zemërimin dhe agresionin. Në vend të kësaj, zemërimi është aleati ynë i madh, sepse kur shfaqet, sinjalizon se diçka nuk është në rregull. Prandaj, një mundësi për të zgjidhur problemet që keni vazhduar për një kohë, për të qartësuar marrëdhëniet, ose për të zhbllokuar situata të ndenjura ose të pasigurta që mund të kenë të bëjnë me punën, shëndetin ose aftësinë fizike në përgjithësi.

HOROSKOPI GAFORRJA GUSHT 2022

I bukur ky muaj gusht i cili hapet me mbështetjen e bukur të tre planetëve: Mërkuri dhe Marsi në sekstil dhe Venusi në shenjë. Qoftë në punë apo me pushime, gushti ka lindur nën kujdesin më të mirë dhe, (sidomos në dy javët e para), nuk do të mungojë të përmbushë pritshmëritë tuaja. Kënaqësitë më të mëdha vijnë nga miqësitë, përmes takimeve të këndshme, bisedave stimuluese, të cilat do t'ju mësojnë shumë, edhe në planin e punës. Dhe kushedi nëse disa miq apo të njohur nuk vijnë me disa propozime interesante. Në fund të fundit, me Jupiterin në sektorin e karrierës, ndryshimet janë afër! Ndërsa planeti i bollëkut me 28 korrik është ngadalësuar, mund t'ju duhet të përcaktoni më mirë disa situata profesionale përpara se të niseni në aventura të reja. Një rrugë e re pune është ende në ajër dhe me Uranin në sektorin e projektit nuk mund të përjashtohet një ndryshim në qëllimet dhe objektivat që i keni vendosur vetes. Ky ndryshim drejtimi do t'ju bëjë të shoqëroheni me njerëz që janë më në përputhje me atë që kërkoni.

Në dashuri, kalimi i Venusit padyshim që bie në sy në shenjën që në ditët midis 7 dhe 11 gusht do të jetë në aspekt me Plutonin, një planet që prej disa kohësh ju lëkundet fort siguritë tuaja racionale për çështje ekzistenciale. Kundërshtimi mes këtyre dy planetëve, edhe pse jetëshkurtër, mund të sjellë disa ditë paksa të ndërlikuara në planin emocional/afektiv, veçanërisht nëse i përkisni dekadës së tretë. Këto janë ditë disi delikate në të cilat, megjithatë, mund të arrini një ndërgjegjësim më të madh për dinamikën e varësisë, bashkëvarësisë ose manipulimit që ekzistojnë në marrëdhëniet tuaja. 20 gusht Marsi do të kalojë te Binjakët, një tranzit që do të lëvizë shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë, të lidhur me të pandërgjegjshmen dhe kujtimet, dhe kjo në javët e ardhshme mund t'ju bëjë të vini në kontakt me emocione të tilla si melankolia , kujtime për situata në të kaluarën ju lkanë ënduar dhe se ndoshta nuk jeni metabolizuar plotësisht. Kalimi i Marsit mund të shprehet gjithashtu me një rënie të vogël psikofizike, gjithashtu rezultat i vështirësisë në kanalizimin efektiv të energjisë që tenton të kthehet kryesisht nga brenda. Prandaj, mund ta keni të vështirë të menaxhoni të gjitha ato situata që gjenerojnë ankth dhe zhgënjim.

Post a Comment

Previous Post Next Post