Ja tatuazhi që mund të zgjidhni sipas shenjës së zodiakut! (Foto)


Të bësh një tatuazh është një vendim i rëndësishëm për jetën e secilit pasi duhet të jesh plotësisht i bindur për këtë hap që hedh. Nëse doinim harmonik midis yjësisë dhe personalitetit tuaj Horoskopi ju sjell foto tatuazhet që përshtaten me shenjën tuaj.

DASHI – Ju duhet një tatuazh që përputhet me nevojën tuaj për të drejtuar harkun e shigjetave në një mënyrë të saktë, energjike dhe origjinale. Ata kanë një drejtim të caktuar dhe një trajektore të përcaktuar, ashtu si ju.  Ju jeni një person konkurrues dhe është e vështirë të dekurajoheni dhe bleta punëtore është simboli që i përshtatet në mënyrë të përkryer personalitetit tuaj.
DEMI – Ju e doni jetën e mirë dhe kurrë nuk ndiheni të sikletosur kur kënaqeni me gjërat që ju japin kënaqësi, si pushimet (sepse e meritoni!).  Pëllëmba e dorës përfaqëson atë ndjenjë shpërblimi dhe gëzimi. Ju jeni jashtëzakonisht sentimentalë e romantikë dhe qafa është pjesa ideale e trupit për tatuazhin tuaj sepse ju jep ndjenja të mira.
BINJAKËT – Ju jeni gati të fluturoni larg në çdo moment, si me mendje, ashtu edhe me trup dhe kjo ndryshueshmëri ju bën të dukeni si një krijesë me krahë. Për shkak të dualitetit tuaj është gjithashtu e mundur të shihen gjërat nga perspektiva të ndryshme: kjo është arsyeja pse edhe tatuazhet që kanë stile të ndryshme në një dizajn të vetëm apo edhe një tatuazh të bardhë, janë të përshtatshëm. Zogjtë, krahët dhe puplat përfaqësojnë lehtësinë e shpirtit që ju takon.
GAFORRJA – Ju jeni një dashnor i shtëpisë dhe ndjenja e traditës është kaq e fortë te ju që kurrë nuk mund të merret në pyetje. Ju e doni paqen dhe keni siguri dhe stabilitet rreth jush. Provoni një spirancë, një diagram të një rrahjeje zemre ose një emër.
LUANI – Natyra juaj është si një vajzë e vërtetë bosi. … ju pëlqen të jeni në qendër të vëmendjes.Ka dy lloje tatuazhesh që ju përshtaten në mënyrë të përkryer: kurora dhe luani, që është edhe shenja juaj.
VIRGJËRESHA – Jeni një tip shumë i zhytur në mendime dhe për këtë ju pëlqejnë tatuazhet që i kushtojnë vëmendje detajit, si ju. Ndoshta një tatuazh gjeometrik me shumë linja të ndërlikuara.Meqenëse mendja juaj shkon gjithmonë në një mijë, mund të jetë edhe një shprehje e zgjedhur me kujdes me një dorëshkrim të bukur.
PESHORJA – A e keni menduar ndonjëherë se sa e keqe jeta juaj do të ishte pa dikë tjetër pranë jush? Ju kurrë nuk mund të jetoni pa mikun tuaj në krah.
AKREPI – Ju jeni të udhëhequr nga pasioni juaj pa frena dhe ndjenjat tuaja nuk janë lehtësisht të përmbajtura. Një tatuazh rozë është simbolik për t’i kuptuar ato. Shihni thellësinë e gjërave në mënyrë të natyrshme dhe gjithmonë tentoni të intensifikoni atmosferën dhe t’i bëni situatat emocionuese. Një tatuazh seksi mbi kofshë ose supin tuaj do të ishte ideale për ju.
SHIGJETARI – Ju dëshironi të shkoni për një udhëtim në çdo kohë dhe një tatuazh me temë për ju do të ishte ideale.
 Mendoni për një hartë botërore ose koordinata gjeografike.
BRICJAPI – Ju jeni një vajzë e vendosur dhe e zellshme, e cila është e përkushtuar me të gjithë veten për të arritur qëllimet. Ju pëlqejnë tatuazhet me fjalë që nuk kanë kujtime, por përfaqësojnë personalitetin tuaj. Duke parë që gjithmonë kërkon të përmirësohesh, një pemë e gjatë me rrënjë të mbjella mirë është simboli juaj.
UJORI – Ju keni një frymë të ndjeshme dhe gjithmonë doni të ndihmoni të tjerët duke krijuar një botë më të mirë.
 Një tatuazh i përshtatshëm për ju mund të jetë një mandala, simboli i universit. Ose një dizajn që përshkruan jetën.
PESHQIT – Ju jeni një shenjë uji dhe jeni të vështirë për t’u definuar.Ju jeni e ëmbël dhe sentimentale, gjithashtu prireni të jeni një ‘romantike’ dhe tatuazhet tuaja janë fluturat dhe vizatime të bëra me dorë.

Post a Comment

Previous Post Next Post