Horoskopi i dashurisë për muajin mars, këto shenja janë më fatlume


Shumë prej nesh mund të kërkojnë vite me rradhe që të kuptojnë përse një dashuri nuk zhvillohet sic duhet. Një horoskop i dashurisë mund t’ju tregojë përse po ndodh kjo dhe si ta kapërcejmë atë. Në kërkim të lumturisë, shumë njerëz harrojnë diçka të rëndësishme: karakteristikat e shenjëve të tyre zodiakut.





Në çdo histori dashurie ka momente kur marrëdhënia me partnerin fillon të përkeqësohet. Fakti është se shenjat zodiakale kanë mënyra të ndryshme për t’iu përgjigjur botës. Gjeni se çfarë po ndodh brenda çdo shenje të zodiakut.





DASHI





Dashi është një armë që merr flakë direkt, për të nuk ka të jesh diplomat. Deri në mes të marsit, dhe më saktë, rreth datës 19, situata do të jetë dramatikisht e vështirë. Këshillojmë dashët që të kontrollojnë veten e tyre. Duke parë edhe prishjen e marrëdhënieve, nuk është e nevojshme të hedhim gjithçka poshtë dhe të kërkojmë një përgjigje për pyetjen se çfarë shkoi keq. Mos kërkoni për keqbërësin.





Këtë muaj, shumë probleme në marrëdhëniet do të zhduken në të kaluarën dhe nëse jeni të lodhur nga marrëdhënia, atëherë ata do të largohen. Koha juaj fillon nga mesi i muajit. Dielli gjysmë i dobët i 20 marsit do të kalojë nga Shenjat e Peshqve tek shenja juaj. Do të jetë e lehtë për ju për të tërhequr vëmendjen, për të arritur reciprocitet, për të lidhur një person me veten nëse është e nevojshme. Mos harroni: deri në mes të muajit gjithçka varet nga aftësia për të shtypur egoizmin tuaj dhe në ditën e njëzetë  nga iniciativa juaj.





DEMI





Këtë muaj gjithçka do të jetë e qetë dhe e këndshme, përveç dashurisë. Marrëdhëniet mund të përcahen dhe frika e vetmisë do të veprojë si katalizator.





Paqëndrueshmëria është makthi më i keq për shumë njerëz, por ndryshimi është i pashmangshëm. Ju nuk keni nevojë të humbni një marrëdhënie, të shkatërroheni, të shkelni krenarinë tuaj, të pranoni kushtet e partnerit, vetëm për të mos e zgjidhur konfliktin. Përfshirja juaj emocionale thjesht nuk do të ndihmojë në zgjidhjen e situatës, por do të përkeqësojë gjithçka. Mundohuni të merrni vendimin e duhur për veten tuaj.





BINJAKËT





Binjakët, në mars skenari i dashurisë për ju do të jetë i ngrohtë dhe i sinqertë. Ky muaj nuk është i përshtatshëm për sqarimin e marrëdhënieve, mosmarrëveshjeve, pretendimeve. Por, si rregull, do të jetoni një pastrim në shpirt për 31 ditë – detyra është joreale. Mbi të gjitha, Venusi, duke ju ndihmuar, do të dobësohet në Shenjën e Dashit, dhe kjo çon në të paktën një paqëndrueshmëri emocionale.





Duke shijuar shoqërinë e një të dashuri, mos harroni se gjithçka mund të shkojë drejt greminës. Sapo ju nuhatni një krizë, mos ia mbathni prej saj. Në vetvete, konflikti nuk do të zgjidhet, kështu që nëse ke një keqkuptim me një partner, flit me të. Shprehni emocionet tuaja, edhe nëse ju trembin. Keni çdo shans për të arritur një kompromis, sepse shumica e problemeve do të shpiken nga ju dhe partneri do të ndihmojë vetëm për të larguar dyshimet.





GAFORRJA





Në mars, Jupiteri do të fillojë lëvizjen retrograde. Të gjitha sukseset në dashuri, për të cilat keni ardhur, rrezikojnë një zhvlerësim të plotë. Këshillojmë të mos injoroni krizën emocionale ose krizën e marrëdhënies. Ju do të jeni të prirur për izolim, vetmi, lojëra të heshtura. E gjithë bota astrologjike e di se gaforrët injorojnë të tjerët pa mëshirë.





Në mars, përpjekjet tuaja për të normalizuar gjendjen tuaj mendore do të çojnë në probleme në lidhje. Një i dashur do të fillojë të kërkojë arsyet përse jeni me të. Pa marrë parasysh se sa e vështirë është për ju, partneri juaj nuk duhet të fajësohet, prandaj mos e mbuloni veten me batanije dhe pretendoni të mos jeni në atë lidhje





LUANI





Në mars, Luanët i pret një dramë, por jo vetëm, edhe lot të vërtetë. Saturnit i pamëshirshëm do të bëj një hap para dhe fuqia e tij do t’ju shtypë. Madje edhe konflikti më i parëndësishëm mund të marri përmasa gjigande. Një shfaqje e tillë ka nevojë për spektatorë dhe do të përfshijë miqtë, prindërit dhe të njerëz të dashur në veprim.





Vendosja e marrëdhënieve në publiku tani është gjëja e fundit. Ndoshta, ju neutralizoni konfliktin duke shtypur një partner, por kjo është një rrugë e drejtpërdrejtë për një krizë. Dhe të gjitha, sepse ju i fryni dhe i zmadhoni problemet, dhe partneri juaj nuk do të ketë asgjë tjetër veçse të fajësojë veten për gjithçka.





VIRGJËRESHA





Virgjëresha





Përfaqësuesit e shenjës së Virgjëreshës gjithnjë e dinë saktësisht atë që ndjejnë, sepse ata mendojnë se gjithmonë duhet të vendosin komunikimin, çfarë të bëjnë dhe kush duhet fajësuar. Për Virgjëreshën tipike, të gjithë duhet të fajësohen. Dhe në mars, ky qëndrim në këtë situatë mund të vendosë një njeri të dashur kundër jush.





Askujt nuk i pëlqen kur e bëjnë fajtor. Në një marrëdhënie, të dyja palët janë gjithmonë të fajësuar dhe nëse e pranoni atë, do të jetë më e lehtë për ju për të bashkëvepruar me njerëzit. Nuk është e nevojshme të shkruash një përmbledhje me këshilla mbi historinë e krizës, është e nevojshme të fillosh të veprosh. Marsi i përforcuar do t’ju ndihmojë të fitoni lumturi nëse doni të ndryshoni për të.





PESHORJA





Peshorja ka shumë aftësi, njëra prej të cilave është një paralajmërim i vërtetë. Ata e ndiejnë ku fryn era e krizës, ku një çekuilibër ka formuar në marrëdhënie, kështu që ata arrijnë të rregullojnë çarjet në anijen e dashurisë pothuajse gjithmonë përpara. Megjithatë, Marsi është një kohë për ndryshim.





Astrologët këshillojnë të komunikoni më shumë me një partner, sepse atmosfera e brendshme e çiftit do të mbetet e heshtur. Në disa mënyra mund të anashkaloni problemin dhe do të arrini pikën ku nuk kthehesh dot mbrapsh. Për këtë arsye, ju thjesht bini në gjendje tronditjeje dhe filloni të ndërmerrni veprime të falimentuara, duke e mbyllur rrugën për të dalë nga situata.





AKREPI





Këtë muaj, ekspertët rekomandojnë që duhet të rregulloni diçka në natyrën e tuaj të vështirë, sepse do të keni nevojë. Është më mirë të korrigjoheni se sa të dëgjoni afirmimet dhe reagoni me forcë tek ata.





Deri në mes të muajit mund të keni disa skena familjare që do t’ju kthejnë nga një person i dashur në një tiran të vërtetë. Yjet ju kuptojnë: ju thjesht mbroni pozicionin tuaj, interesat dhe mendimet tuaja, por partneri juaj nuk do ta kuptojë këtë. Prandaj, një skandal në çift mund të kalojë shpejt nga faza e keqkuptimit në fazën e luftës me viktimat.





SHIGJETARI





Në mars, Shigjetarë ju pret një ngjarje të mrekullueshme – kalimi i Diellit në elementet e Dashit të zjarrtë. Shigjetari është gjithashtu një shenjë e zjarrit, kështu që lumturia do të vijë gradualisht dhe në sasi të madhe. Megjithatë, deri më 20 mars, gjithçka mund të ndodhë – për shembull, recesioni i energjisë.





Këshillojmë të mos qetësoheni: gjithcka mund të thyhet në çdo moment dhe një shpërthim emocional do të dëmtojë të dashurin dhe do të bëjë marrëdhëniet mes jush më keq. Në mars, pushoni, insistoni dhe pyesni derisa cdo gjë të jetë ezauruar. Partneri juaj nuk duhet të fajësohet për grevën tuaj të urisë në energji, më shumë shqetësohu për gjendjen e tij.





BRICJAPI





Për përfaqësuesit e Bricjapit, nuk ka ndërlikime të mëtejshme në dashuri, sepse marrëdhëniet janë një krizë e vazhdueshme. Qysh nga takimi i parë, Bricjapi përpiqet të rregullojë diçka, duke u përpjekur të rrotullohet 180 gradë. Nga kjo dëshirë për të qënë çift, marramendja e të dy partnerëve fillon shpejt. Natyrisht, kjo është një tjetër krizë për Bricjapin.





Në mars, këshillojmë të qetësoheni ose të paktën të minimizoni përpjekjet për të përmirësuar marrëdhëniet. Marsi, i cili do të transferohet në shenjën tuaj në ditën e 17-të, do të ndihmojë në rimarrjen e stabilitetit. Mundohuni të përqendroni vëmendjen tuaj në diçka të mirë që është arritur tashmë nga përpjekjet tuaja.





UJORI





Mars do të fillojë pozitiv, por më afër mesit të muajit në jetën personale të ujorit, një stuhi do të shpërthejë. Dielli do të kalojë në shenjën e dashit ku do të forcojë ndikimin negativ të tij mbi ju. Do të jetë e nevojshme të grumbullohen trazirat reciproke në çift, të cilat do të rriten për shkak të Diellit.





Mos u mundoni madje të dilni nga kriza vetë – në këtë punë të vështirë ju nevojiten ndihmësa ose së paku konsulentë. Natyrisht, marrëdhëniet janë një çështje e të dyve, por ju nuk jeni duke folur për marrëdhëniet, por për veten dhe frikën tuaj. Ju do të keni nevojë për mbështetje emocionale, të cilën një i dashur nuk mund ta sigurojë.





PESHQIT





Përfaqësuesit e Shenjës së Peshqve janë njerëz shumë të ndershëm dhe të hapur. Të gjithë ata janë të pavarur dhe të sinqertë. Prandaj, mund tu tregojnë të gjithëve se partneri i tyre nuk është i drejtë. Dhe ky është një version i lehtë. Në mars, gjithçka do të jetë shumë më e vështirë.





Pozita e Venusit do të ndryshojë: ajo do të lërë konstelacionin e Peshqve dhe do të lëvizë në shenjën e Dashit. Çdo gjë do të shkojë keq, sidomos me emocionet. Deri në 7 Mars, Venusi do të bllokojë negativitetin dhe pastaj do të bjerë mbi ju. Bota do të zhytet në errësirë. Marrëdhëniet mund të shkojnë poshtë, sepse partneri juaj nuk do të jetë gjithnjë i gabuar, por do të jetë i padurueshëm.


Post a Comment

Previous Post Next Post