Çdo shenjë horoskopi, një model flokësh tendencë


Për të qenë sa më “In” këtë sezon, duhet të zgjidhni me kujdes edhe modelin e flokëve. Në bazë të shenjës së zodiakut, ja çfarë ju shkon më shumë.

Dashi: Sleek Ponytail. Ju jeni natyrë energjike dhe gjithë kohës në lëvizje. Për t’u ndier më të çliruara e për t’u dukur sa më bukur mbajini flokët të kapur. Sioas Dritare.net, ashtu do dukeni edhe më chic.
Demi: Tousled Waves. Lërini flokët lëshuar këtë sezon dhe zgjidhni t’i bëni ato me valëzime. Do dukeni për mrekulli.
Binjakët: Sleek Bob. Një model flokësh gati si carre dhe me volum, përshtatet më së miri me ju binjakët me dy personalitete.
Gaforrja: Parisian Bob. Për të pasur më shumë besim tek vetja e për një pamje më të freskët zgjidhni këtë model flokësh. Ashtu si parizienet do dukeni glamour.
Luani: Voluminous Curles. Për të qenë sa më në modë këtë sezon zgjidhni kaçurrelat voluminoze dhe flokë jo shumë të gjatë.
Virgjëresha: Messy Top Knot. Një topuz sipër kokës disi i lirshëm është ideali për ju këtë sezon. Do shkëlqeni.
Peshorja: Flokë të lëshuar me aksesorë lule.Aksesorët në formën e luleve do jenë ato që do iu japin hijeshi flokëve tuaj këtë sezon.
Akrepi: Double Dutch Braid. Ju ambiciozët dhe misteriozet e zodiakut duhet të zgjidhni dy gërshetat anash për të qenë sa më “In” këtë sezon.
Shigjetari: Gjysmë të kapura. Ndryshoni pamjen tuaj këtë vit duke i kapur flokët herë pas here gjysmë bishti sipër dhe pjesën tjetër mbajeni lëshuar. Do dukeni bukur.
Bricjapi: Flokë natyralë me volum. Ju jeni shumë ambicioze dhe doni të përfitoni nga çdo mundësi që do iu jepet këtë vit. Mbajini flokët sa më natyrale dhe me volum për të shkëlqyer përherë.
Ujori: Retro High Ponytail. Një bisht retro sipër kokës do ju bëjë më joshëse dhe më interesante këtë vit. Sytë tuaj do tërhiqen paksa dhe do dukeni më bukur.
Peshqit: Flokë të gjatë dhe valëzime të vogla.Nëse nuk keni flokë të gjatë natyralë vendosni extension dhe bëni valëzime të vogla. Do i mahnitni të gjithë. 

Post a Comment

Previous Post Next Post