Horoskopi DITOR, për nesër e ENJTE 27 Qershor 2024

DASHI 

Sinqeriteti juaj nuk do iu pëlqejë të gjithëve sot. Mundohuni të jeni më të kujdesshëm sepse disa mund t'iu bëjnë keq pa e kuptuar. Merkuri, planeti që udhëheq shpirtin, do iu bëjë më idealistë se kurrë ju të dashuruarve. Do jepni shumë nga vetja dhe do jeni të gatshëm të bëni çdo sakrificë vetëm që t’i tregoni partnerit sa shumë e dashuroni. Nëse jeni beqarë, trajtojeni veten me një kohë të lirë të shëndetshme për të rimbushur energjinë tuaj. Kjo do t'ju ndihmojë të rifitoni një humor të mirë dhe të jeni më të qetë në familje. Për më tepër, do të keni energjinë e nevojshme për të jetuar përvoja emocionuese me miqtë tuaj të vjetër. Trajtojeni veten me një mbrëmje të gëzuar në shoqërinë e njerëzve të këndshëm. Do të keni edhe një takim mjaft interesant, Do jeni sensuale dhe shumë të ngrohtë. Në punë ka mundësi të merrni një propozim për një post që e keni ëndërruar gjithmonë. As mos e vrisni mendjen për xhelozinë e kolegëve, por shihni të mirën tuaj. Financat mund t’i rregulloni vetëm në një mënyrë, të ndaloni se ëndërruari dhe të mos shpenzoni pa u menduar.

DEMI 

Kjo ditë e ardhshme premton të jetë e qetë dhe e qetë për dashurinë, veçanërisht për ata që kanë në krah një person të veçantë. Çiftet që jetojnë në harmoni nuk do të duhet të shqetësohen shumë nëse duhet të merren me tema delikate, pasi bashkëfajësia dhe harmonia do ta bëjnë çdo diskutim konstruktiv. Nëse jeni Beqarë do jeni si vullkanë gati për të shpërthyer nga pasioni, duke përfshirë dashuri të reja dhe duke përjetuar emocione të forta. Sillni entuziazëm në kohën tuaj të lirë, duke u përpjekur të jeni edhe më të gëzuar dhe miqësor se zakonisht. Dita do jetë padyshim pozitive: nuk do të mungojë optimizmi dhe vullneti i mirë për të përballuar ambiciet, ndoshta edhe për të realizuar dëshirat. Sipas Horoskopit vip, në punë do jeni profesionistë dhe do i dëgjoni me kujdes ato që do iu thonë shefat. Në planin financiar ende nuk do jetë një kohë e mirë dhe me diell. Duhet ta menaxhoni më mirë atë buxhet që keni dhe të mos nxitoheni me shpenzimet.

BINJAKËT 

Sot do ecni me prioritete dhe nuk do bëni gjëra që nuk i keni dëshirë. Horoskopi i ditës paralajmëron një periudhë të dobët. Ndonjëherë ju duhet të merrni vendime instinktive, gjë që mund të jetë e vështirë për ju që jeni mësuar të analizoni çdo detaj. Pra, nëse partneri juaj ju akuzon se jeni shumë arrogantë dhe kërkoni shumë, uluni dhe bisedoni së bashku me qetësi për të gjetur ekuilibrin. Ju beqarët nuk do keni takime të rëndësishme, por gjithsesi do kaloni një ditë të bukur. Në punë do ju duhet vetëm pak më shumë përqendrim që gjërat t'iu ecin sa më mirë. Do ju provoni të gjithëve se jeni vërtet të zotët për të bërë çdo gjë që synoni. Në sektorin financiar do keni pak fat, megjithatë mundohuni të mos rrezikoni shumë dhe të tregoheni më të matur me shpenzimet.

GAFORRJA 

Sado të bëni përpjekje për të pasur një jetë sa më të mirë sot, sërish do ju duket sikur nuk do ja dilni. Mos u dorëzoni sepse rezultatet do duken më vonë. Duket se edhe influenca negative e Saturnit nuk do e prishë dot jetën tuaj dashurore. Nga ana tjetër, Jupiteri, planeti më i mirë i gjithë sistemit diellor, do iu mbrojë gjatë gjithë kohës. Nëse jeni Beqarë, kushdo që do t'ju takojë do të tërhiqet në mënyrë të pashpjegueshme. Është koha të guxoni, pasi keni yje të favorshëm që do t'i bëjnë të gjitha iniciativat tuaja fluide dhe të suksesshme. Nëse keni qenë paksa të ngadaltë kohët e fundit, në këtë ditë, do të shfaqen mundësi të reja për njohje si me magji, duke ju zgjuar nga tortura dhe duke ju siguruar një adrenalinë mjaft të mirë. Përfitoni nga kjo dtë për të dhënë më të mirën nga vetja dhe për të kapur çdo mundësi.  Në punë do jeni pasivë dhe do merrni disa kritika nga shefat. Ata do kenë të drejtë kështu që më mirë pranoni gabimet dhe mundohuni të ndryshoni. Financat do të përmirësohen dalëngadalë. Plutoni do iu bëjë edhe më të kujdesshëm.

LUANI 

Nuk do jeni më të shpërqendruar si më parë sot dhe performancat në çdo sektor do jenë më të mira. Saturni do iu sigurojë stabilitet në jetën tuaj në çift dhe marrëdhënia juaj do jetë me sensuale. Kujdes, për të kaluar një ditë plotësisht të kënaqshme, shmangni pretekstet për të shpenzuar disa ore me miqtë. Nëse jeni beqarë, kjo është koha ideale për të filluar të shikoni përreth, qoftë edhe virtualisht, për të eksploruar mundësi të reja. Ndryshimi i pamjes suaj mund të jetë një ide e shkëlqyer: yjet ju ftojnë t'i jepni formë një rinovimi rrënjësor dhe tani është koha e përkryer për ta bërë. Kjo ditë do t'ju japë kënaqësi të madhe dhe do t'ju ndihmojë të arrini më lehtë qëllimet tuaja. Në punë mund t'iu prishet faqja ku punoni ose një pjesë e planit të bërë çka do ju alarmojë pak. Mos u merakosni sepse kolegët do ju ndihmojnë që çdo gjë të stabilizohet. Dëshira juaj e madhe për të shpenzuar do iu sjellë goxha probleme me financat.

VIRGJËRESHA 

Horoskopi i nesërm, 27 qershor , sheh një ditë shumë premtuese për ju. Provoni diçka të re për të erëzuar marrëdhënien, edhe nëse mendoni se po guxoni shumë. Do të keni mundësinë të gjeni veten në qendër të vëmendjes: përfitoni nga situata dhe shijoni ditën! Nëse jeni Beqarë, për ju do të ketë një atmosferë ndryshimi të lidhur me shenjën tuaj dhe më në fund diçka mund të lëvizë në drejtimin e dëshiruar. Kjo ditë është ideale për të marrë një vendim që mund të jetë shumë më i rëndësishëm nga sa mendoni. Mos i nënvlerësoni aftësitë tuaja. Në punë fati do jetë gjithë kohës me ju. Keni për ta pasur gjithçka më të lehtë se më parë dhe do mbusheni lirisht me frymë. Në planin financiar ka ardhur koha të bëni më shumë ekonomi në mënyrë që të mos keni probleme. Kjo nuk do te thotë të mos blini gjërat e nevojshme.

PESHORJA 

Sot do keni vullnet të hekurt dhe do mundoheni t'i bëni gjërat të funksionojnë sa më mirë. Kjo e enjte do të fillojë dhe do të përfundojë pozitivisht, falë ndikimit të yjeve dashamirës. Në rast pasigurie, drejtojuni familjes ose miqve të besuar, me siguri do të gjeni mbështetje. Në sferën e dashurisë, yjet do t'ju bëjnë të kuptoni se keni aftësinë për të kapërcyer çdo situatë me pjekuri, cilësi të vlerësuara nga partneri juaj: kjo do të ndihmojë në forcimin e marrëdhënies. Për beqarët pranoni ftesa për të dalë, pasi do të rrisë gjasat për të gjetur shpirtin tuaj binjak. Do të shijoni një energji që do t'ju bëjë praktik, me një sens të mprehtë dallueshmërie. Dëgjoni intuitën tuaj përpara se të merrni vendime; forca juaj e brendshme do të jetë e dobishme për të përballuar çdo pengesë. Në punë nuk do mendoni aspak për pagën, por do i bëni gjërat si duhet sepse e adhuroni profesionin që keni. Për arritjet do merrni edhe vlerësime. Sipas Horoskopit vip, dielli do iu ndihmojë të përmirësoni të ardhurat. Tregohuni edhe më të matur me shpenzimet.

AKREPI 

Gjatë kësaj dite duhet të bëni edhe më shumë përpjekje për të ruajtur një klimë sa më të ngrohtë. Nëse keni një lidhje jeta juaj do të mbrohet nga planetët. Ata do iu ndihmojnë të keni më shumë besim dhe respekt për njëri- tjetrin. Nëse jeni Beqarë, do jetë një ditë premtuese për të rizbuluar rrugën drejt lumturisë dhe për të krijuar bashkëfajësi të re sentimentale. Do keni shumë energji dhe vendosmëri, ideale për të nxjerrë në pah cilësitë tuaja më të mira. Në punë herë pas here ambienti do ju duket lodhës dhe do keni frikë mos ju mbeten gjërat në mes. Nëse jeni duke kërkuar një punë të re, nuk do keni shumë fat. Financat do jenë të stabilizuara. Dielli do iu ndihmojë në këtë fushë. Të gjitha paratë që keni harxhuar kohët e fundit do të “rikthehen”.

SHIGJETARI 

Hëna do ju bëjë super të ndjeshëm gjatë kësaj dite. Të merakosur për të bërë çdo gjë sa më mirë ju do jepni opinionet tuaja edhe për tema të rëndësishme. Nëse jeni në një lidhje do keni një marrëdhënie shumë të ngrohtë me partnerin. Do i dëgjoni me kujdes këshillat dhe do ia plotësoni qejfin njëri-tjetrit. Nëse jeni beqarë duhet të përfitoni nga ambienti i ngrohtë për të shprehur pëlqimet dhe ndjenjat sepse dita do jete e privilegjuar për ngjarje të rëndësishme. Në punë mund të keni edhe ndonjë vështirësi, por në tërësi gjërat do ecin si i kishit menduar. Në planin financiar nuk do keni asnjë lloj problemi.

BRICJAPI 

Ka mundësi që gjërat t'iu ndërlikohen paksa gjatë kësaj dite. Nëse keni për të marrë vendime apo për të bërë zgjedhje, prisni momentin e duhur dhe kërkoni mendimin e dikujt që i besoni. Nëse jeni në një lidhje mundohuni të silleni me maturi dhe të mos jeni shumë kërkues ndaj partnerit. Flisni për çdo gjë që iu shqetëson në mënyrë që të zgjidhni çdo gjë sa me parë. Ju beqarët duhet të pranoni ftesat që do iu bëhen. Pritet edhe një takim i veçantë. Në punë, një organizim jo i mirë mund t'iu çojë në rrugë të gabuar. Me paratë nuk do keni shumë fat. Vërini pak fre dëshirës së madhe për të shpenzuar dhe mund ta kaloni ditën pa probleme serioze.

UJORI 

Tregohuni më të logjikshëm dhe më të matur gjatë kësaj dite sepse përndryshe do keni probleme serioze. Mund të ndryshoni edhe mënyrën e të sjellit. Marsi do iu shtyjë ju të dashuruarve t’i bëni skena xhelozie partnerit. Meqenëse e dini që një sjellje e tillë mund ta dobësoje lidhjen tuaj, mundohuni ta dominoni atë ndjenje. Takime të reja interesante do të jenë të pashmangshme për disa beqarë. Edhe nëse dëshira për t'u izoluar është e fortë dhe po reflektoni për aspekte të ndryshme të jetës tuaj, yjet ju këshillojnë të mos mbylleni plotësisht. Një mbyllje totale ndaj marrëdhënieve ndërpersonale mund të përfaqësojë një pengesë në studime. Puna nuk do ecë ashtu si keni menduar dhe kjo më tepër si pasojë e mos përqendrimit. Kërkoni mbështetje pa u druajtur. Financat tuaja do vijnë duke u pakësuar pasi do bëni shumë shpenzime Kujdes!

PESHQIT 

Saturni do ju bëjë më të matur dhe më të përqendruar tek objektivat kryesore. Çdo gjë do arrini ta menaxhoni si duhet. Nëse keni një lidhje mos ëndërroni gjëra të pamundura edhe pse në përgjithësi do jetë një ditë e mirë dhe pa probleme. Për ju beqarët do jetë ditë me shumë fat. Venusi do iu bëjë të takoni një person të mrekullueshëm me të cilin mund të krijoni edhe një lidhje të fortë. Në punë, me pak më shumë vendosmëri, forcë dhe dinamizëm mund të kaloni edhe sfidat më të vështirua që do iu dalin para. Nëse iu bëhet një propozim i ri mendojeni njëherë para se të refuzoni. Për sa iu përket financave duhet të themi se situata do jetë e favorshme dhe do mund të bëni edhe ndonjë shpenzim më tepër. 

© Të gjitha të drejtat e rezervuara

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post