Horoskopi i seksit: Si do të jetë muaji MAJ nën çarçafë, Ai-Ajo

Horoskopi i seksit premton një muaj maj shumë interesant për sa i përket sferës së erosit dhe seksit: Marsi dhe Venusi do të kalojnë gjatë gjithë muajit, ose pothuajse, në shenjat në të cilat shprehin më së miri cilësitë e tyre. Marsi tek Dashi do të sjellë energji, shkathtësi, veprim, ngrohtësi dhe pasion. Afërdita tek Demi, nga ana tjetër, do të ushqejë sensualitetin, fuqinë e joshjes, dhe dashurinë për kënaqësitë e jetës. Vetëm në javën e fundit të muajit Afërdita do të jetë tek Binjakët dhe do të fusë disa nota lozonjare në marrëdhëniet romantike. Të gjitha Shenjat do të kenë mundësinë të rizbulojnë veten në dashuri. Le të zbulojmë se çfarë kanë rezervuar yjet për femrat dhe meshkujt e Zodiakut!

DASHI – AI – Me Marsin në krah, mund të jetoni seriozisht një jetë seksuale dhe dashurie plot aventura dhe romancë, ku çdo ditë është një mundësi për të krijuar kujtime të pashlyeshme dhe momente të paharrueshme me partnerin tuaj prej shumë kohësh ose me një të dashur të re, që do të të joshë me bukurinë e saj. Do të jetë një muaj i paharrueshëm.
 
AJO - Marsi në shenjën tuaj për gjithë muajin mund t'ju zhytë në një marrëdhënie pasionante dhe të bukur, ku zjarri i dashurisë digjet shkëlqyeshëm dhe intensiv, duke ju mbështjellë në një vorbull emocionesh të zjarrta dhe dëshirash të pangopura. Do të përjetoni momente të paharrueshme në shoqërinë e një partneri që do t'ju bëjë të ndiheni të dëshiruar si kurrë më parë në jetën tuaj.

DEMI - AI - Me Venusin në krah do të mund të përjetoni një lidhje të thellë dhe shpirtërore me partnerin tuaj, ku shpirti juaj shkrihet me të në një bashkim të shenjtë dhe të pamatshëm që ju mbush me qetësi dhe paqe të brendshme. Marsi ju kujton të mos fshehni asnjë dobësi fizike. Ajo do të ishte e lumtur të ishte në gjendje të kujdesej për ju.

AJO - Afërdita në shenjën tuaj për pothuajse të gjithë muajin do t'ju përfshijë në një marrëdhënie pasionante dhe aventureske, ku çdo puthje është plot dëshirë dhe çdo përkëdhelje ju transporton në një botë emocionesh intensive dhe të bukura. Nuk do keni si të ankoheni sepse do ndiheni vazhdimisht të dëshiruar nga një partner me të cilin do të lidheni aq shumë.

BINJAKËT – AI – Me Venusin në fushën e dymbëdhjetë mund të gjeni gëzim dhe përmbushje në kujdesin për të tjerët, duke treguar dashurinë dhe bujarinë tuaj përmes gjesteve të vogla mirësisë dhe dhembshurisë. Plutoni në Ujor do të ndezë fantazitë tuaja më të çuditshme dhe do t'ju sugjerojë të kaloni një mbrëmje të nxehtë me një partner të huaj.

AJO - Ndonjëherë mund të ndiheni konfuz ose të pasigurt për ndjenjat dhe emocionet tuaja, por dijeni se është normale të eksploroni dhe eksperimentoni me nuanca të ndryshme të dashurisë dhe seksualitetit derisa të gjeni atë që ju bën vërtet të lumtur dhe të përmbushur. Në fund të muajit, Afërdita në shenjën tuaj do t'ju kujtojë se edhe mrekullitë janë gjithmonë të mundshme.

GAFORRJA - AI - Me Marsin disonant gjatë gjithë muajit, mund ta gjeni veten në një fazë reflektimi dhe introspeksioni, duke eksploruar botën e thellë të psikikës tuaj dhe dëshirat tuaja më të thella, në kërkim të një lidhjeje autentike dhe kuptimplotë me veten përpara partnerit tuaj. Një mik do të jetë ende në gjendje t'ju joshë.

AJO – Këtë muaj mund të ndiheni në një ekuilibër të pasigurt, duke u luhatur mes momenteve të lumturisë dhe momenteve të trishtimit, gëzimit dhe dhimbjes, por mbani mend se çdo emocion që ndjeni është pjesë e përvojës njerëzore dhe ju ndihmon të rriteni dhe të evoluoni si individ. Venusi do të sugjerojë eksperimentimin me diçka të re dhe të çuditshme në sferën e erosit.

LUANI – AI – Me Marsin tek Dashi gjatë gjithë muajit, mund ta gjeni veten në një fazë ku do të eksploroni seksualitetin tuaj me kuriozitet dhe vetëdije, duke u hapur ndaj përvojave të reja dhe duke thelluar të kuptuarit tuaj për veten dhe dëshirat tuaja. Megjithatë, Plutoni në opozitë mund të sjellë fantazii shumë komplekse për t'u realizuar. Bëhu konkret.

AJO - Me Venusin disonant për pjesën më të madhe të muajit, mund të ndiheni të pasigurt ose të pambrojtur për dashurinë dhe seksualitetin, por mbani mend se jeni të denjë për dashuri dhe për t'u dëshiruar pikërisht ashtu siç jeni, me të gjitha papërsosmëritë dhe të metat tuaja. Marsi tek Dashi premton të kënaqë disa dëshira që i keni mbajtur gjithmonë me vete.

VIRGJËRESHA – AI – Këtë muaj mund ta gjeni veten duke reflektuar për të kaluarën dhe duke parë me shpresë për të ardhmen, të vetëdijshëm se çdo përvojë dashurie dhe seksualiteti që keni pasur ka ndihmuar në formimin e personit të jashtëzakonshëm që jeni sot. Afërdita do ju dhurojë momente ndarjeje dhe bashkëpunimi me partneren. Mund të përjetoni diçka të re.

AJO - Me Venusin të favorshme për pjesën më të madhe të muajit, mund të përjetoni një fazë rinovimi dhe rritjeje personale, ku dashuria për veten do të jetë në qendër të jetës suaj dhe do t'ju lejojë të pohoni plotësisht veten dhe të përqafoni sensualitetin tuaj në një mënyrë autentike. Javën e fundit të muajit mund të zhgënjeheni nga sjellja e partnerit.

PESHORJA – AI – Ndoshta po kaloni një fazë pushimi dhe rimbushjeje, ku i kushtoni kohën tuaj kujdesit për veten dhe praktikave të mirëqenies që ushqejnë trupin, mendjen dhe shpirtin tuaj, duke ju përgatitur për aventura dhe sfida të reja që ju presin. Marsi në opozitë do të sjellë një rënie të dëshirës e cila ndoshta do të rindezet me Venusin te Binjakët në fund të muajit.

AJO - Me Marsin disonant gjatë gjithë muajit mund të ndiheni konfuz ose të pasigurt për seksualitetin dhe preferencat tuaja, por dijeni se është normale të eksploroni dhe eksperimentoni me aspekte të ndryshme të identitetit tuaj seksual derisa të gjeni atë që ju bën vërtet të lumtur dhe të përmbushur. Në fund të muajit, Afërdita do ju dhurojë momente butësie me partnerin.

AKREPI – AI – Nëse jeni beqar, Afërdita mund të mos ju shtyjë domosdoshmërisht në krahët e dikujt dhe mund të gjeni rehati dhe lumturi në pavarësinë dhe lirinë tuaj, duke shijuar kohën për veten tuaj dhe duke përfituar nga mundësia për të eksploruar interesa dhe pasione të reja. Marsi tek Dashi mund të shkaktojë një tërheqje të veçantë në mjedisin e punës.

AJO - Me Venusin në Dem për pjesën më të madhe të muajit, mund të ndiheni konfuz ose të pavendosur për drejtimin e marrëdhënies tuaj ose ndjenjat tuaja, por dijeni se është normale të kaloni momente pasigurie dhe dyshimi ndërsa lundroni në ujërat e turbullta të dashurisë dhe pasionit. Në fund të muajit mund të përfundoni sërish në shtrat me ish-in tuaj.

SHIGJETARI - AI - Me Marsin të favorshëm gjatë gjithë muajit, nuk duhet të përjashtoni mundësinë e gjetjes së gëzimit dhe përmbushjes në ndarjen e jetës me partneren tuaj, duke ndërtuar së bashku një të ardhme të ndritshme dhe premtuese të krijuar nga ëndrrat e përbashkëta dhe qëllimet e përbashkëta. Sfera e erosit do të jetë shumë e kënaqshme, por në fund të muajit mund të ketë disa ngjarje të papritura.

AJO – Me Venusin në fushën e gjashtë mund të gjeni rehati dhe gëzim në gjërat e vogla të përditshmërisë, si një përqafim i ngrohtë apo një të qeshur me miqtë, të cilat ju mbushin me mirënjohje dhe ju bëjnë të ndiheni të dashur dhe të vlerësuar. Më shumë se në dashuri, do të ndiheni të përmbushur në seks, sepse Marsi do t'ju dhurojë mbrëmje me dritë të kuqe për të përmbushur ëndrrat tuaja.

BRICJAPI – AI – Me Venusin tek Demi për pjesën më të madhe të muajit, mund të gjeni gëzim dhe përmbushje duke ndarë jetën tuaj me partnerin tuaj, duke ndërtuar së bashku një të ardhme të ndritshme dhe shpresëdhënëse, të përbërë nga ëndrra të përbashkëta dhe projekte të përbashkëta. Marsit te Dashi, megjithatë nuk do t'i mungojnë pengesat dhe dëshira do të pakësohet në partneritetet e kahershme.

AJO – Nëse keni qenë të përfshirë në një lidhje afatgjatë, me Venusin tek Demi mund të përjetoni një intimitet të thellë emocional dhe fizik me partnerin tuaj, me të cilin ndani një lidhje të thellë dhe një lidhje të pathyeshme që kapërcen sfidat dhe vështirësitë. Marsi kundër nuk garanton performanca të mahnitshme sepse nuk do të jeni gjithmonë në formë të mirë.

UJORI – AI – Me Marsin në Dashi për gjithë muajin, mund të gjendeni në një fazë eksplorimi dhe zbulimi, ku çdo takim i ri dhe çdo përvojë e re ju hap drejt një bote mundësish dhe ju pasuron me perspektiva dhe njohuri të reja. Afërdita mund të mos ju bëjë të dashuroheni seriozisht, por me siguri nuk do të mungojnë aventurat e dashurisë.

AJO - Këtë muaj mund të ndiheni të ekuilibruar midis dëshirave konfliktuale dhe të paqarta, të pasigurt për zgjedhjet tuaja dhe drejtimet që duhet të merrni në jetën tuaj dashurie dhe seksuale, por mbani mend se ju jeni gjithmonë protagonisti i historisë suaj dhe keni fuqinë për të zgjedhur rrugën tuaj, me guxim dhe vendosmëri. Në fund të muajit mund të bini vërtet në dashuri!

PESHQIT – AI – Ndoshta ju jeni duke përjetuar një fazë transformimi dhe rritjeje, ku takoni njerëz të rinj dhe ndërmerrni marrëdhënie të reja që ju shtyjnë përtej kufijve tuaj dhe ju ndihmojnë të zbuloni pjesë të reja të vetes. Afërdita do t'ju sugjerojë t'i jepni më shumë rëndësi marrëdhënies me një femër që keni njohur në rrjetet sociale. dhe kjo Mund t'ju habisë.

AJO - Me Venusin në Demi mund ta gjeni veten në një fazë konsolidimi dhe stabilizimi, ku marrëdhënia juaj karakterizohet nga një themel i fortë besimi, respekti reciprok dhe angazhimi i qëndrueshëm që ju ofron siguri dhe qetësi emocionale. Marsi do ju bëjë të ndiheni të qetë me një partner që do t'ju bëjë të ndiheni të përkëdhelur dhe të mbrojtur edhe fizikisht.

© Të gjitha të drejtat e rezervuara

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post