Horoskopi DITOR, për nesër e SHTUNË 4 maj 2024

DASHI

Neptuni do jetë planeti që do ndryshojë rregullat e lojës sot. Ndonjëherë do ju duhet të lëshoni më shumë pe për t'ia dalë. Edhe pse dita do filloje pak e zymtë për ju Çiftet, nëse jo të gjithë të paktën shumica, këtë të shtunë do të përgatiten të përjetojnë një ditë të veçantë, të karakterizuar nga prania e Hënës në shenjën e tyre. Një lumë pasioni do të shoqërojë mbrëmjen, duke ofruar mundësinë e përsosur për të kaluar kohë së bashku me të dashurin tuaj. Për beqarët, kohët më të vështira janë tani pas jush, do të dilni nga nata e errët me një version të rinovuar dhe më elastik të vetes. Koha cilësore me familjen dhe miqtë do të ketë përparësi mbi gjithçka tjetër, duke ju dhënë mundësinë të shijoni plotësisht çdo gjë të bukur që bota ka për të ofruar. Mendja juaj do të jetë e mprehtë dhe do të jeni veçanërisht të fokusuar. Në punë, me ambicien që keni dhe me pak më shumë durim mund të arrini gjëra të jashtëzakonshme që as vetë nuk i kishit menduar. Financat nuk do jenë të këqija dhe kjo për shkak të menaxhimit të mirë që keni bërë së fundmi. Vazhdoni në këtë rrugë dhe nuk do pendoheni.

DEMI

Gjatë ditës së sotme do jeni në humor shumë të mirë dhe do mundoheni t'i bëni gjërat si duhet. Për ju që keni një lidhje do ketë goxha momente sensuale. Do jeni edhe më pozitivë dhe të buzëqeshur gjatë gjithë kohës. Dëshira për të zbuluar emocione të reja në këtë ditë hapjeje të fundjavës së re. Shumë prej jush do të përpiqen të rinovojnë çdo ndjenjë të ëmbël që mbani thellë në zemër, qoftë ndaj partnerit apo ndaj fëmijëve tuaj. Sipas Horoskopit vip Kjo e shtunë, në shumë raste do të nisë me vrull të madh, e më pas do të sigurojë një mbrëmje veçanërisht të kënaqshme. Për beqarët, falë ndikimit pozitiv të planetit të lidhur me botën e dashurisë, Venusit, qasja me personin që ju intereson mund të jetë jokonvencionale, por jashtëzakonisht efektive. Kini besim të plotë në aftësitë tuaja dhe guxoni: ai që guxon pushton. Në punë duhet të jeni më të përkulshëm dhe herë pas here duhet të pranoni edhe ndonjë kritikë. Buxhetin do dini si ta menaxhoni gjithë kohës dhe gjendja ka për të qenë shume më e mirë nga më parë. Kjo edhe falë një shpërblimi të majmë.

BINJAKËT

Sot do jeni me humor shumë të mirë dhe do mundoheni ta bëni çdo gjë s'i duhet. Për ata që janë në një lidhje do jetë ditë me diell. Me partnerin nuk do keni as problemin më të vogël dhe buzëqeshja do mbizotërojë gjithë kohës. Ju beqarët ka mundësi që të realizoni disa nga takimet më të bukura dhe mund ta ndryshoni edhe statusin. Në pune do keni shumë cilësi dhe shefat do ju besojnë projekte të rëndësishme. Duhet të ndiheni vërtet të vlerësuar për ketë gjë sepse nuk është diçka e vogël. Në planin financiar do jeni shumë më të logjikshëm dhe do arrini ta mbani situatën nën kontroll.

GAFORRJA

Gjatë ditës së sotme do mendoni më shumë për të shkuarën dhe herë do buzëqeshni e herë do brengoseni. E shtuna e vlerësuar e nënshtruar. Ruajtja e ekuilibrit brenda çiftit do jetë një sfidë e vërtetë, pasi mund të ketë një konflikt të brendshëm që është i vështirë për t’u zgjidhur. Mos insistoni shumë për këtë çështje: mund të zbuloni se zgjidhja më e mirë është të tërhiqeni mënjanë, ndonëse përkohësisht, që koha të rifitojë qetësinë në mënyrë që të përballeni me bindje realitetin. Së shpejti do të buzëqeshni sërish bashkë me partnerin, sapo stuhia të qetësohet. Për beqarët, yjet do t'ju ndriçojnë shpirtin, duke inkurajuar shumë prej jush që të jenë të sjellshëm me veten dhe të tjerët. Në fushën sentimentale, dashuria dhe mirësia mund të qetësojnë plagët e së shkuarës dhe t'ju hapin mundësi të reja për t'u dashuruar sërish. Vazhdoni të jeni të hapur ndaj mundësive sepse, ato do t'ju ndihmojnë të zhvilloni aftësi të reja dhe të bëheni më kompetent. Në punë duhet të besoni më shumë tek vetja dhe të hidhni hapa para. Edhe po gabuat të paktën do nxirrni mësime të vyera. Plutoni do ju bëjë shumë të logjikshëm me shpenzimet kështu që edhe situata e financave do mbetet e kënaqshme.

LUANI

Sot do kontrolloni me kujdes çdo gjë dhe nuk do ju shpëtojë asgjë. Ambicia nuk do ju mungojë në asnjë moment. Për ju që jeni në një lidhje do jetë një ditë shumë e qëndrueshme. Të uritur për dashuri! Këtë të shtunë përpiquni të shfrytëzoni sa më shumë pasionin që keni në zemër, si ndaj partnerit, ashtu edhe ndaj njerëzve që doni më shumë. Pozicioni i favorshëm i Venusit do t'ju bëjë veçanërisht të prirur për të përjetuar një ditë të mbushur me ndjenja të ëmbla, reciproke dhe reciproke. Për beqarët, nëse besoni te fati, kjo ditë mund të jetë vërtet emocionuese. Udhëhiquni nga sinjalet që do t'ju arrijnë direkt ose indirekt, mund të realizoni ndonjë ëndërr të vogël që e mbani në sirtar, ndoshta të mbyllur prej një kohe shumë të gjatë.  Në punë mëngjesi mund të jetë pak delikat dhe i vështirë, por më pas gjendja ka për të ndryshuar menjëherë. Në planin financiar fati do jetë gjithë kohës në anën tuaj kështu që do ju lejohet ta kryeni edhe ndonjë shpenzim më të madh.

VIRGJËRESHA

Yjet do ju mbajnë larg problemeve gjatë kësaj dite dhe çdo moment ka për të qenë shumë më i qetë. Jeta juaj në çift nuk do ketë as tronditje dhe as tension. Periudha është mjaft pozitive, Dashuria do të vazhdojë të jetë një shtyllë themelore e jetës suaj. Edhe pse mund të ketë momente përballjesh, diskutimesh për ideale apo mosmarrëveshje, gjetja e harmonisë sërish nuk do të zgjasë shumë. Kur themelet e marrëdhënies janë të forta, nuk duhet shumë për të rikuperuar harmoninë dhe për të rivendosur qetësinë. Për beqarët, një mbrëmje e kaluar në shoqërinë e njerëzve të dashur, ndoshta familjarë, mund të jetë jashtëzakonisht rigjeneruese. Shpesh mendojmë të kujdesemi për trupin, por mirëqenia psikologjike neglizhohet. Prandaj, gëzimi i shëndetshëm dhe i ekuilibruar mund t'ju ndihmojë të gjeni përsëri lumturinë. Por jo vetëm kaq, sepse këtë të shtunë do të keni një mundësi të shkëlqyer për të gjetur shpirtin tuaj binjak. Në punë do kapeni ndonjëherë me veten dhe do kërkoni gjithnjë e më shumë. Në fakt nuk duhet as ta teproni. Dielli do jetë planeti që do ua ngrohë xhepin. Situata financiare do jetë edhe më e mirë nga sa e kishit menduar ndonjëherë.

PESHORJA

Planetët do ju bëjnë shumë nervozë gjatë kësaj dite. Duhet patjetër të mendoheni mirë para së të flisni në mënyrë që të shmangni problemet. Në dashuri këshillohet të qëndroni të qetë dhe të përpiqeni të shmangni konfliktet me partnerin. Bëjeni prioritet të tregoni dashuri dhe kujdes ndaj të dashurit tuaj duke iu përmbajtur dëshirave të tyre. Për beqarët kërkohet jo pak guxim për momentin. Është e rëndësishme të mbani këmbët në tokë, të ngadalësoni ritmin tuaj të përditshëm dhe t'i jepni një drejtim të qartë veprimeve tuaja. Edhe pse dashuria mund të trokasë papritur në derën e zemrës suaj, ju mund të mos jeni ende gati për ta pritur plotësisht atë. Në punë duhet ende të bëni përpjekje për të arritur atë që dëshironi. Nuk duhet të mërziteni edhe nëse shefat ju vënë pak më shumë nën presion. Sipas Horoskopit vip, në planin financiar mund të ndërmerrni edhe rreziqe nëse jeni të sigurte se do fitoni shumë.

AKREPI

Sot, dalëngadalë dhe me më shumë besim tek vetja mund te arrini shumë lart në çdo fushë. Kjo fundjavë do të nisë dhe do të përfundojë normalisht. Gjithsesi do ketë pak kënaqësi që do ta bëjnë këtë periudhë të këndshme. Pavarësisht angazhimeve tuaja, ndoshta do të gjeni kohë për të rizbuluar një pasion që mund ta keni lënë pas dore. Në planin sentimental, nuk ka nevojë të aspironi për të pamundurën: për t'u ndjerë mirë, mjafton të dini se i dashuri juaj është pranë jush, gjithmonë i pranishëm dhe i prirur mirë ndaj jush. Konfigurimet qiellore do të jenë të favorshme, duke e bërë harmonike jo vetëm marrëdhënien me partnerin, por edhe me familjarët. Për beqarët, zemra do jetë e hapur për sugjerime të paharrueshme. Një takim intrigues mund të ofrojë mundësinë për një aventurë të këndshme. Jeta profesionale mund të kalojë edhe ndonjë sfidë të vogël, por asgjë për t'u alarmuar. Në planin financiar duhet të bëni më shumë përpjekje që gjendja të ketë disa përmirësime.

SHIGJETARI

Parashikimet e zodiakut tregojnë një të shtunë fantastike, të mbështetur nga yje madhështore, të gatshëm për të ofruar mbështetje të çmuar si në fushën emocionale ashtu edhe në atë të punës. Në dashuri, hapni plotësisht zemrën dhe mendjen tuaj ndaj të dashurit tuaj, kështu që do të jeni në gjendje të përcillni atë ndjenjë gëzimi që nuk mund të përshkruhet me fjalë. Këshillohet që në raste të caktuara të lini mënjanë qëndrimin konfliktual dhe të përpiqeni t'i zgjidhni problemet duke gjetur gjuhën e përbashkët me partnerin. Për beqarët, planetët do të jenë pothuajse tërësisht në anën tuaj: buzëqeshja juaj (autentike, jo fasadë) në këtë ditë mund të vlejë më shumë se një mijë fjalë. Pra, mos humbisni kohë në fjalime të gjata, por përqendroni gjithçka në simpatinë tuaj dhe sinqeritetin e natyrshëm të zemrës. Puna do ecë para me ritme shumë të shpejta. Mund të merrni edhe një lajm të madh sot. Në planin financiar do dini t'i bëni me kujdes llogaritë dhe gjendja do mbetet e kënaqshme.

BRICJAPI

Ju që jeni kureshtarë dhe komunikues nga natyra sot do jeni edhe më shumë falë planetëve. Pritet një fillim i mirë i fundjavës, pothuajse i qëndrueshëm dhe pa lëvizje të mëdha, as pozitive e as negative. Shumica prej jush Bricjapë të dashur do ta gjeni veten përballë një dite mjaft të qetë në dashuri: mbrëmja sigurisht do të jetë e këndshme, por vetëm nëse e lejoni zemrën tuaj të ndjekë emocionet dhe ndjenjat, pa frikë. Afërdita do të jetë në anën tuaj për të mbajtur marrëdhënien në çift solide, pasionante, plot sensualitet. Për beqarët, nëse jeni duke pritur për momentin perfekt për dashurinë, ai sapo ka ardhur: ju presin momente plot pasion! Mos i frenoni dëshirat tuaja, dëgjoni zemrën tuaj dhe ndiqni instinktet tuaja. Duke parë qiellin, shprehni një dëshirë; edhe nëse nuk shihni yje që bien, dijeni se një ëndërr së shpejti do të realizohet. Në punë ka rrezik që në disa momente situata të jetë e tensionuar. Mund të keni disa debate me shefat ose me kolegët dhe do shpërqendroheni plotësisht. Sektorin e financave do arrini ta mbani më shumë nën kontroll dhe nuk do keni asnjë lloj tronditjeje.

UJORI

Ju nuk i duroni dot debatet dhe mosmarrëveshjet kështu që sot do bëni të pamundurën për t'i mbajtur ato sa më larg. Ju që keni një lidhje do ndiheni herë pas herë të mërzitur sepse rutina do ju pushtojë. Nëse nuk bëni përpjekje për të ndryshuar situatën mund të bini shpejt edhe në depresion. Nëse jeni beqarët do jeni më të privilegjuar në dashuri dhe me shumë mundësi do arrini ta bëni për vete atë që pëlqeni. Në punë do ndiheni si të bllokuar dhe me zor do zgjidhni edhe gjërat më elementare. Sektori i financave nuk do jetë aspak ashtu si keni dëshiruar prandaj ulini në maksimum shpenzimet.

PESHQIT

Horoskopi i ditës, për të shtunën e 4 majit , parashikon një periudhë perfekte për ndjenjat. Marrja e vendimeve të rëndësishme ose ndërmarrja e nismave të reja do të jetë vërtet e arritshme, pasi yjet do të jenë plotësisht në favor. Trajtojeni veten me momente butësie me partnerin dhe mos i fshehni dëshirat tuaja të vërteta: është koha ideale për të planifikuar projekte të rëndësishme për të ardhmen e çiftit. Do të jetë një ditë me fat edhe për shumë prej jush që jeni ende beqarë: dikush do ju përkëdhelë këndshëm dhe do ju bëjë të kaloni orë të paharrueshme. Ndërkohë, kontrolloni të gjitha mesazhet në telefonin tuaj; një surprizë, ndoshta tashmë në mëngjes, mund t'ju dhurojë një ditë të mrekullueshme. Këtë fundjavë do ia kushtoni ëndrrave tuaja, duke përmirësuar mirëqenien tuaj psikofizike. Në punë sido që të vijnë gjërat mos i shtyni shumë çështjet me rëndësi sepse do pendoheni. Për financat mos e dëgjoni aspak mendimin e njerëzve rreth e rrotull përveçse të specialistëve të fushës. 

© Të gjitha të drejtat e rezervuara

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post