Horoskopi DITOR, për nesër e ENJTE 9 maj 2024

DASHI

Marsi do ju beje të reflektoni para se te veproni gjatë kësaj dite dhe kjo do shmange problemet. Bëni zgjedhjet që ju duken më të arsyeshme gjatë kësaj dite dhe mos mendoni më sesi do ecin gjërat më vonë. Jetoni momentin dhe argëtohuni sa më shumë. Venusi, perëndesha e dashurisë do ju mbështesë më së shumti ju beqarët. Takimet do jenë interesante dhe personat mjaft të veçantë. Përfitoni sa të mundni. Edhe ju që jeni në çift do ia kaloni mirë dhe mirëkuptimi do të mbizotërojë gjatë gjithë kohës. Në punë duhet të tregoheni vigjilentë dhe të keni pak më tepër besim tek vetja juaj. Vetëm kështu do ia dilni. Kujdes duhet të bëni në planin financiar. Mos dëgjoni këshillat e të tjerëve, por bëni atë që mendoni se është e duhura.

DEMI

Sot nuk do ju mungojnë idetë e mira për të ecur përpara, por duhet të bëni më shumë përpjekje. Ju që keni një lidhje do jeni tej mase xheloze për personin që keni në krah dhe kjo mund të sjelle debate të forta. Po nuk ndryshuat sjellje mundet të arrini atje ku nuk keni dashur. Për beqarët, jeta ju buzëqesh dhe fati ju ndihmon gjatë gjithë ditës. Intuita dhe vendosmëria do t'ju bëjnë më konkretë dhe më prerës se zakonisht. Falë edhe miqësisë së Venusit, më në fund në favorin tuaj, do të ndiheni të gjallë dhe gati për një dashuri të re. Mbani sytë dhe veshët hapur, sepse mund të merrni informacione të rëndësishme se si të rrisni të ardhurat tuaja. Dhe kjo do të jetë vetëm një nga shumë gjëra të mrekullueshme të destinuara t'ju ndodhin gjatë gjithë ditës. Në punë do jeni të motivuar, do përvishni mëngët dhe do arrini majat në çdo fushe që të lëvroni. Sipas Horoskopit vip, për financat nuk duhet të shqetësoheni aspak pasi gjendja ka për të qenë më e mirë se më parë.

BINJAKËT

Gjatë kësaj dite do bëni të pamundurën për të pasur vetëm momente të lumtura dhe do ja arrini qëllimit. Për ju që keni një lidhje do ketë momente të ngrohta, plot diell dhe emocione të forta. Do kënaqeni pafund pranë atij që dashuroni dhe nuk do doni të ndaheni për asnjë çast. Për beqarët, Hëna në shenjë do të jetë një aleate e çmuar, duke siguruar një tepricë energjie për të investuar në fronte të shumta. Për më tepër, do të jeni në top formë fizike, do keni gjithçka nën kontroll dhe do ndiheni sikur jeni mjeshtri i situatës. Humori dhe dashamirësia do të jenë armët fituese ndaj çdo personi në këtë ditë. Në punë një koleg do ju ndihmojë t’i zgjidhni edhe më parë problemet që keni pasur dhe do ndiheni shumë më të qetë se më parë. Në planin financiar bëjini me kujdes llogaritë sepse nëse fillojnë problemet nuk do jetë e thjeshte që ato të zgjidhen menjëherë.

GAFORRJA

Gjatë kësaj dite do jeni më ambiciozë, por edhe më kurajozë. Çdo gjë që keni dashur do ju ecë si keni menduar. Nëse jeni në një lidhje dhe pavarësisht se kohët e fundit keni qenë në dyshim për jetën në çift, nuk keni ditur çfarë hapash të hidhni, sot situata do ndryshojë. Një ditë e vlerësuar me fat maksimal. Yjet do t'u buzëqeshin, duke e bërë më të lehtë realizimin e një projekti të rëndësishëm me partnerin. Falë shtytjes së yjeve, do të ndiheni të guximshëm dhe të vendosur për të kaluar një ditë të qetë me ata që ju rrethojnë. Beqarët, zakonisht dashamirës të muhabetit, këtë herë do të jenë gati të kalojnë shpejt nga fjalët tek faktet: siç thotë një fjalë e urtë popullore "Sa më shpejt aq më mirë!" Në shoqërinë e dikujt që ju magjeps me fjalët e tij, ndjenjat mund të arrijnë nivele stratosferike. Në punë fatin do e keni me shumicë dhe vetëm arritje pozitive keni për të pasur. Buxheti do ketë përmirësime të mëdha në momentet që ata më pak do e presin.

LUANI

Gjatë ditës së sotme të gjitha projektet që i kishit planifikuar më parë do mund t’iu realizohen. Bëni vetëm kujdes nga disa persona që do mundohen t’iu pengojnë në çdo moment. Kjo e enjte do të jetë e rëndësishme për t'u thelluar në disa situata në të cilat jeni përfshirë. Në sferën e marrëdhënieve, qartësia dhe transparenca do të luajnë një rol thelbësor në ruajtjen e një lidhjeje të shëndetshme dhe të qëndrueshme. Komunikimi i hapur i shqetësimeve do të jetë çelësi për krijimin e një komunikimi të thellë me partnerin tuaj. Për beqarët, mund të ndodhë që disa njerëz të jenë kritikë ndaj jush: do të ishte e mençur të dëgjoni atë që ata kanë për të thënë. Të qenit i hapur ndaj reagimeve të njerëzve të tjerë është i rëndësishëm, pasi do të ndihmojë të mbani nën kontroll ndjenjën tuaj të përulësisë. Në punë mbështetja e Jupiterit do jetë e vyer. Do keni marrëdhënie edhe më të mirë me kolegët kështu që do e keni më të lehtë çdo gjë. Në planin financiar fati do jetë gjithë kohës në anën tuaj prandaj gjendja do jetë më e mirë se asnjëherë më parë.

VIRGJËRESHA

Shumë gjëra do rregullohen gjatë kësaj dite dhe do ndiheni akoma më mirë nga më parë. Horoskopi i datës 9 maj, për sa i përket sektorit sentimental, tregon se do të jetë një e enjte vendimtare. Kultivoni një ndjenjë mirënjohjeje ndaj partnerit tuaj duke njohur dhe vlerësuar përpjekjet e tij në marrëdhënie. Shfaqja e dashurisë mund të forcojë lidhjen mes jush, duke nxitur pasionin për një marrëdhënie afatgjatë dhe përmbushëse. Për beqarët, përtej pritshmërive tuaja, një njohje e re mund t'ju japë diçka që nuk e kishit imagjinuar kurrë. Nëse ajo që sapo u tha ishte thjesht një pasion kalimtar, vetëm koha do ta tregojë; tani për tani, shijoni momentin dhe lëreni veten të tërhiqeni nga emocionet. Në punë do i keni të gjitha kartat nëpër duar për të arritur majat. Do jeni edhe më të përgjegjshëm dhe do keni besim tek vetja. Buxheti nuk do jetë i qëndrueshëm sa duhet kështu që duhet të bëni kujdes.

PESHORJA

Do jeni me humor shumë të mirë sot dhe të gatshëm të bëni cdo gjë që gjërat t'iu ecin ne rrugën e duhur. Pa dyshim, kjo ditë e mesjavës premton të jetë fantastike, perfekte për t'u shfrytëzuar në çdo aspekt të jetës së përditshme: situata qiellore premton mirëkuptim të shkëlqyer me njerëzit në zonën tuaj. Periudha do ta bëjë më të lehtë të kuptoni njëri-tjetrin me partnerin sesa ditët e mëparshme. Në fakt, premton të jetë një ditë veçanërisht fantastike, në të cilën gjithçka do të duket perfekte, falë atmosferës pozitive të favorizuar nga yjet: përfitoni nga rasti! Për ju beqarët, fati do jetë në anën tuaj në çdo situatë. Më në fund, do të fillojë një periudhë në të cilën do të jeni në gjendje të hiqni dorë dhe të mos prisni më nga jeta.  Sipas Horoskopit,  Në punë nuk do i duroni dot kolegët hipokritë dhe mund të keni disa debate me ta. Sido që të jetë projektet e nisura do i çoni përpara. Në planin financiar duhet të përqendroheni më shumë tek menaxhimi i të ardhurave

AKREPI

Sot do jeni kreative dhe do provoni gjëra të reja vetëm për të mos u mërzitur dhe për të mos e lënë rutinën t’iu pushtojë. Nëse jeni në një lidhje nuk do merreni vesh shumë mirë me partnerin dhe mes jush mund të lindin edhe debate. Flisni me miqtë më të ngushtë sepse ata mund t'iu japin një zgjidhje. Ju beqarët nuk do arrini dot ta bëni për vete personin që pëlqeni prandaj do mërziteni. Në punë do e dini përherë çfarë të bëni kështu që nuk do ju dalin aspak të papritura të pakëndshme. Financat do dini si t'i menaxhoni dhe gjendja nuk ka për të qenë aspak e keqe. Vazhdoni në këtë mënyrë.

SHIGJETARI

Dielli, Saturni dhe Urani do ndikojnë më së shumti gjatë kësaj dite dhe do përmirësojnë veçanërisht financat dhe jetën profesionale. Në dashuri përpiquni të kaloni më shumë kohë me partnerin. Gjeni një hobi të përbashkët ose zbuloni diçka të re së bashku, do të jetë perfekt për të rizbuluar harmoninë e së kaluarës. Për ju beqarët, edhe nëse ndiheni të bllokuar në situata që nuk ju kënaqin, mos u shqetësoni, sepse tashmë i keni të gjitha mjetet që ju nevojiten për të dalë mjaft të lumtur dhe të kënaqur. Ju zotëroni guxim dhe karizëm, cilësi që do t'ju lejojnë të magjepsni njerëzit përreth jush. Në punë do jetë ditë plot të reja dhe lajme të mira. Çdo gjë do ecë ashtu si e keni ëndërruar gjithmonë. Në planin financiar, pasi disa vështirësive çdo gjë ka për të ndryshuar.

BRICJAPI

Do jeni më të ndërgjegjshëm sot dhe do ndiheni keq për gabimet që keni bërë. Neptuni do ju ndihmojë t'i kaloni më shpejt pengesat që do ju dalin. Ju që jeni në një lidhje më në fund do ju duket sikur do i zgjidhni të gjitha problemet në jetën tuaj në çift vetëm se nuk e dini se në mbrëmje do ndodhë diçka e papritur. Ju beqarët do keni një ditë të jashtëzakonshme dhe të mbushur me takime interesante. Duhet ta shfrytëzoni çdo çast deri në maksimum. Në punë do i keni të gjitha mjetet për të arritur atje ku keni dëshiruar dhe do ndiheni më të përmbushur se më parë. Me shpenzimet duhet të jeni sa më të matur që gjendja të mos ketë asnjë përkeqësim.

UJORI

Dëshira për të fituar sa më shumë do ju shtyjë drejt gabimeve sot. Ndryshoni sa pa qenë tepër vonë. Ju të dashuruarit do kritikoheni në çdo moment nga partneri juaj dhe do mërziteni tej mase. Në fakt çdo gjë që ai do iu thotë do e ketë të drejte. Nëse jeni beqarë do doni ta shfrytëzojnë në maksimum lirinë tuaj dhe as që do mendoni të filloni një lidhje. Do refuzoni çdo ftese. Në punë një koleg do e shohë me sy të keq përparimin tuaj dhe me njohjet që ka mund të nxisë dyshimet tek shefat. Bëjini sytë katër në çdo moment. Në planin financiar mundohuni të mos ndërmerrni shumë rreziqe pasi situata mund t'iu dalë jashtë kontrollit në momentin më të papritur.

PESHQIT

Ditë e bukur do jetë kjo e sotmja. Do ndiheni përgjithësisht shumë mirë dhe nuk do keni debate aspak. Horoskopi për nesër  premton ardhjen e mundësive të reja të afta për ta bërë ditën perfekte. Në përgjithësi jeta do kalojë momente pozitive dhe në shumë raste do jeni më bindës se zakonisht. Dëshira për të shkëlqyer do të nxisë kreativitetin, do të kapni të gjitha mundësitë që do t'ju ofrojë dita. Në sferën romantike, befasoni partnerin tuaj me një gjest të papritur. Mos prisni që personi tjetër të bëjë gjithmonë lëvizjen e parë sepse, siç thonë ata, kushdo që ndalon është i humbur. Merrni iniciativën në fushën e dashurisë, pa pasur frikë. Çdo përvojë ka rëndësi: edhe ngjarjet që nuk zhvillohen siç pritej mund ta bëjnë lidhjen interesante. Për beqarët këto do jenë ditë perfekte për t'u kujdesur për veten, shëndetin dhe pamjen tuaj. Në punë do reflektoni disa herë para se të veproni kështu që do i shmangni të papriturat e pakëndshme. Nëse jeni ekonomistë do punoni në kushte edhe më të mira. Buxheti do jetë i qëndrueshëm në çdo moment dhe nuk do ju dalin aspak probleme në këtë sektor.

© Të gjitha të drejtat e rezervuara

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post