Askush në shtrat nuk di ta bëjë këtë si këto 4 shenja të zodiakut

Nuk jemi të gjithë njësoj, disa prej nesh janë më të pasionuar se të tjerët dhe pëlqejnë të guxojnë më shumë nën çarçafë. Të tjerët janë më të rezervuar dhe tradicionalë dhe nuk i pëlqejnë teprimet. Po sikur të varej nga shenja e zodiakut?

Të jesh i pasionuar do të thotë të jesh njeri me një fantazi të fortë seksuale, me një dëshirë të madhe për të eksploruar horizontet e kënaqësisë dhe me aftësi për të zgjuar kënaqësinë tek të tjerët. A do të jetë partneri juaj pjesë e këtyre shenjave?

Ja cilat janë shenjat më të pasionuara të zodiakut

Shenjat e renditjes së sotme janë të nxehta, pasionante, erotike dhe shumë frymëzuese . Të bësh dashuri nuk është thjesht një mënyrë për të shfryrë një instinkt primar, por një vallëzim i shqisave që kulmon në kënaqësinë absolute . Të kesh një marrëdhënie të mirë seksuale me ta është shumë e lehtë, sepse ata e dinë saktësisht se çfarë të bëjnë për të zgjuar epshin tuaj.

Këto shenja duan të eksperimentojnë në shtrat dhe kanë një partner po aq erotik, i cili ka aftësinë për të nisur këtë udhëtim erotizmi dhe kënaqësie në mënyrë natyrale.
Janë shenjat e horoskopit më të mirë që mund të dëshironi, shenjat me të cilat nuk do të pendoheni që shkoni në shtrat:

DASHI

Të gjithë e dimë impulsivitetin e Dashit, një shenjë që fillon gjithmonë në të katërtën dhe shpesh harron të mendojë përpara se të veprojë. Përveçse është shenja më instinktive e zodiakut, ajo është edhe shenja më e pasionuar. Elementi i tij është zjarri dhe ai digjet brenda tij, sensualiteti i tyre është i mahnitshëm, ata dinë në mënyrë të përsosur se si të sharmojnë dhe stimulojnë personin që do të donin ta fusnin në shtrat. Pasi ta përqendrojnë vëmendjen te gjahu i tyre, nuk do ta lënë të largohet pa shijuar më parë shoqërinë e tij.

DEMI

Në vendin e dytë në renditje gjejmë Demin. Është një shenjë empatike, e ëmbël, me të ndiheni gjithmonë të qetë. Shumë i lidhur me dashuritë e tij dhe i përkushtuar ndaj familjes së tij, Demi lë ndjenjën e të qenit një mik i vjetër i mirë, të cilit mund t'i besohet verbërisht edhe kur bëhet fjalë për një takim të fundit. Dhe është me një hir të tillë që ai/ajo afrohet dhe krijon bashkëfajësi me këdo që do. Për këtë shenjë, bërja e dashurisë është një përvojë shqisore dhe kërkon një lidhje shpirtërore. Sa më intensive të jetë lidhja kozmike, aq më shumë do të zgjojë shqisat tuaja.

VIRGJERESHA

Te lindurit ne shenjen e Virgjëreshës nuk janë vetëm të saktë dhe të përpiktë, por janë edhe shumë të pasionuar në marrëdhënien e tyre. Virgjëreshave u pëlqen të kujdesen për partnerin e tyre dhe me siguri nuk do të tërhiqen nëse plani është të kalojnë një natë të paharrueshme me partnerin e tyre. I palodhur do të bëjë dashuri disa herë dhe çdo herë do të jetë më e mirë se ajo e mëparshme.

AKREPI

Akrepat njihen si misterioz dhe introvertë por edhe shumë shumë pasionantë. Ata kanë sharm të jashtëzakonshëm dhe tërheqin këdo në një mënyrë magnetike. Vështrimi i tyre intensiv bën që shumë zemra të shkrihen. Në shtrat janë vërtet të palodhur por me një kusht, zemra e tyre duhet të rrahë për partnerin, kjo shenjë nuk beson në seks pa dashuri.

$ads={2}

Post a Comment

Previous Post Next Post