Shenjat e papajtueshme të Zodiakut, kini kujdes se me kë bini në dashuri!

Ka çifte shenjash të papajtueshme të horoskopit, kështu që sipas astrologëve ekspertë është më mirë të mos vendosni shumë shpresa në këto raste.

Të biesh në dashuri është diçka e mrekullueshme, por pavarësisht ndjenjës, ndonjëherë personazhet thjesht nuk mund ta mbajnë një lidhje për një kohë të gjatë. Sapo të përfundojë momenti i "fluturave në stomak", në fakt, historia e dashurisë ka nevojë për themele të forta dhe gjithashtu punë të palodhur për të ecur përpara. Sipas horoskopi.vip, disa personazhe thjesht nuk ia dalin, sepse ka shenja të Zodiakut që janë shumë të ndryshme ose të papajtueshme. Le të shohim se cilët çifte të zodiakut janë të destinuar të ndahen.

Shenjat e papajtueshme të horoskopit par excellence, çiftet "në rrezik" dhe pse

Në ndjenja por edhe në të gjitha llojet e marrëdhënieve sigurisht që ka njerëz me të cilët kemi një ndjenjë të mirë që në fillim dhe të tjerë që nuk do të donim t'i shihnim as nga larg. Për shmangien e dashurisë me njerëz që i përkasin kësaj kategorie të dytë, ose thjesht nëse nuk duam bëhuni nervoz, mund t'i referohemi këshillave të astrologëve, sepse disa Shenja nuk shkojnë mirë.

DASHI – BRICJAPI: këto dy Shenja të Zodiakut kanë personalitet shumë të fortë, veçanërisht Dashi i cili shpesh rrezikon edhe të bjerë në agresion. Bricjapët janë shumë kokëfortë dhe nuk frikësohen nga askush, ndaj ka shumë të ngjarë që marrëdhënia Dashi – Bricjap të kthehet së shpejti në një fushë beteje plot me argumente dhe debate.

DEMI – PESHORJA: sipas horoskopit, çifti i krijuar nga këto dy Shenja është perfekt për sa i përket miqësisë, ndërsa në marrëdhëniet e dashurisë mund të lindin ndonjë “telash”. Demat duan sigurinë dhe sigurinë emocionale, ndërsa Peshoret priren t'i përjetojnë ndjenjat më lehtë. Në të njëjtën kohë, ata shmangin konfrontimin, gjë që mund ta acarojë shumë Demin.

BINJAKËT – VIRGJËRESHA: ata që njohin veçoritë e këtyre dy Shenjave, mund ta kuptojnë lehtësisht pse e kanë shumë të vështirë të shkojnë mirë. Virgjëresha e përpiktë nuk mund të tolerojë frymën "e lirë" dhe shumë të pakapshme të Binjakëve dhe në një marrëdhënie mund të lindin akuza, fajësime dhe akuza të ndërsjella. Të gjitha gjërat që padyshim nuk janë të mira për vazhdimin e tregimit të këtij artikulli.

GAFORRJA – UJORI: gjithashtu në këtë rast është e lehtë të kuptohet pse dy Shenjat do ta kenë të vështirë të gjejnë një ekuilibër dhe stabilitet që do të bëjë që marrëdhënia të zgjasë gjatë. . Gaforret janë në kërkim të sigurisë, ndërsa shpirti i lirë i Ujorit largohet edhe para se të thuhet fjala “angazhim”.

LUANI – DEMI: duke kaluar te ky çift zodiaku, ekspertët nuk kanë dyshime: Luanët kërkojnë një dashuri të zjarrtë dhe pasionante ndërsa Demi, siç e dimë, janë një nga . Në dashuri gjithçka është e mundur padyshim, por për këtë çift do të duhej vërtet një mrekulli.Shenjat më "të mërzitshme" të Zodiakut

VIRGJËRESHA – SHIGJETARI: Përpikëria dhe precizioni e Virgjëreshave janë gjithashtu të papajtuara me shpirtin e Shigjetarit, i cili fjalë për fjalë urren që duhet të etiketojë gjithçka. Të dy personalitetet sigurisht tërheqin njëri-tjetrin, por më pas mënyra e jetesës mes tyre është e papajtueshme.

PESHQIT – DASHI: në fillim tërheqja mes këtyre dy Shenjave mund të jetë vërtet e fortë. Peshqit janë të ndjeshëm dhe empatikë dhe mund të shohin aspekte të Dashit që të tjerët nuk i vënë re. Megjithatë, në të njëjtën kohë, tendenca e Dashit për të "mbytur" personazhet më të dobët i lëndon Peshqit, të cilët reagojnë me ftohtësi dhe shkëputje. Dhe shuan edhe zjarrin më të fuqishëm.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post