Kush gjen një mik, gjen një thesar, nëse është i kësaj shenje zodiakale akoma më mirë

Ka pak për të bërë: këto janë shenjat më besnike të horoskopit. Për ta, miqësia është para çdo gjëje.

Ka një diferencë të madhe mes të qenit të njohur dhe miqësisë. Në fakt, nëse me të parën është gjithmonë e këndshme të kalosh një mbrëmje të këndshme në shoqëri, me të dytën mund të jesh vetvetja dhe të thuash hapur atë që mendon pa frikën se do të gjykohesh. Nëse njohuria bazohet në socializim, miqësia bazohet në sinqeritet, besnikëri dhe besim. Megjithatë, ka disa shenja që ata e kanë përvetësuar konceptin e miqësisë shumë më tepër se të tjerët.Për ta, në fakt, nuk ka vlerë më të madhe dhe ata do të mbrojnë gjithmonë miqtë e tyre. Nëse keni një mik, me pak fjalë, një nga këto shenja të zodiakut, më mirë mos e lini të ikë. Në rastin e tyre është vërtet e vërtetë se kushdo që gjen një mik gjen një thesar!

AKREPI

Megjithëse Akrepi është një shenjë misterioze dhe enigmatike, ai di të jetë një mik/eshe intensiv dhe pasionant në të njëjtën kohë dhe kjo është arsyeja pse në marrëdhëniet ndërpersonale është vazhdimisht në kërkim të autenticitetit dhe sinqeritetit. Prandaj është e vetëkuptueshme që nëse një Akrep vendos të lidhet me dikë, ai e bën këtë vetëm me qëllimet më të mira.

DEMI

Pikërisht për shkak se Demi është një shenjë e fortë dhe e ankoruar në tokë, është shumë e prirur të krijojë lidhje të qëndrueshme dhe afatgjatë me kalimin e kohës. Me pak fjalë, për këtë shenjë është e rëndësishme të krijoni lidhje të thella me të tjerët. Të lindurit në këtë shenjë më pas i konsiderojnë miqtë si një zgjatim të familjes së tyre: kështu besnikëria do të shoqërojë çdo veprim të tyre.

GAFORRJA

Gaforrja gjithmonë i vë interesat dhe nevojat e të tjerëve para të tyret sepse në thelb është një shenjë e ndjeshme, bujare që kujdeset për të ndihmuar miqtë e saj nëse po kalojnë një periudhë mjaft të ndërlikuar. Ata që kanë lindur nën këtë shenje do të bëjnë gjithçka për miqtë e tyre, duke demonstruar një ndjenjë të pazakontë mbrojtjeje.

BRICJAPI

Me sa duket një shenjë e turpshme dhe e largët, Bricjapi rezervon vëmendjen e tij vetëm për ata që e meritojnë. Me pak fjalë, kjo shenjë nuk do të bëhet kurrë shoqja e të gjithëve, edhe sepse është e prirur të krijojë miqësi të forta, pothuajse të forta si graniti, në emër të ndershmërisë dhe besnikërisë, dy aspekte që nuk mund të mungojnë kurrë në një miqësi me një Bricjap.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post