Nëse i përkisni këtyre shenjave duhet të bëni pushimet në korrik dhe ne do t'ju shpjegojmë pse

Sipas Horoskopit, muaji korrik do të sfidojë tre shenja të zodiakut të cilët do të ndjejnë nevojën për të ndaluar dhe për t'u rimbushur me energji.

Këto tre shenja të zodiakut do të mund të rikthejnë energjinë e tyre të brendshme vetëm duke u larguar nga gjithçka dhe nga gjithkush, ky është çelësi që do t'i lejojë ata ta përballojnë jetën me vendosmëri dhe të ndihen të rigjerneruar.

Ja cilat janë shenjat e horoskopit që do të duhet absolutisht te bejne pushime kteë muaj.

Në korrik, Mërkuri do të jetë në shenjën e zodiakut të Gaforres. Kjo lëvizje astrologjike na kujton rëndësinë e gjetjes së kohës për veten. Kjo kohë shërben për të pastruar mendjet tona, për të përmbledhur, për të ndërmarrë një introspeksion psikologjik, sepse vetëm duke parë brenda dhe duke dëgjuar veten tonë, ne mund të tërheqim efektet e forcave qiellore.

LUANI:

Shenja e parë që do të jetë pjesë e kësaj renditjeje është Luani, i cili me siguri do të ndihet i dërrmuar këto ditë nga sasia e punës që e pret. Kjo ndjenjë rrit stresin dhe e bën të nevojshme gjetjen e një rrugëdaljeje që i bën ata të relaksohen. Yjet rekomandojnë të kaloni kohë jashtë, të lidheni me natyrën, të vizitoni miqtë dhe familjen që nuk i keni parë prej kohësh, ose thjesht të praktikoni joga. Çdo gjë për të marrë një pushim nga ngutja dhe nxitimi i jetës së tyre të përditshme.

PESHORJA: 

Shenja e dytë që përjeton kalimin e Mërkurit në Gaforre është Peshorja. Kjo shenjë ndjen peshën më të madhe të presionit. Kjo është një periudhë në të cilën Peshorja duhet të marrë vendime të rëndësishme që do ta bëjnë të gjendet në udhëkryq. Përpara se të marrë ndonjë vendim, Horoskopi e këshillon të bëjë një pushim dhe të mendojë me kujdes dhe për aq kohë sa të jetë e nevojshme, duke sqaruar mendimet dhe emocionet. Peshorja duhet të mësojë të lërë mënjanë detyrimet e tyre - kjo është mënyra e vetme për të rifituar ekuilibrin e tyre të dashur.

BINJAKET:

Te lindurit ne shenjen e Binjakëve gjithashtu ndjejne ndikimin e tranzitit të Mërkurit në Gaforre. Binjakët ndihen te mbingarkuar me përgjegjësi dhe detyra të shumta këto ditë. kjo shenje e zodiakut duhet të bëjë një pushim, jo më orare dhe dite të gjata por vetëm ne kohën e lirë, relaks dhe lidhje me veten.

 $ads={2}



Post a Comment

Previous Post Next Post