Si ta kuptosh nëse AI e do akoma ish-in, nga shenja e tij e horoskopit

Për disa shenja horoskopi, ekziston një mundësi e mirë që ish-të dashurit të jenë ende në mendjen e tyre. Zakonisht kjo ndodh për shkak se fundi i marrëdhënies nuk ishte ideja e tyre ose thjesht sepse thjesht dëshiron të jenë bashkë sërish.

Për këtë ekzistojnë arsye pse nuk mund ta lënë pas të kaluarën dhe këto arsye mund t’i kuptoni duke ditur shenjën e horoskopit. Më poshtë do të kuptoni nëse i dashuri juaj ndjen akoma për ish-in, sipas shenjës së tij të horoskopit.

DASHI

Dashi luan hipokritin klasik kur ende ka ndjenja për ish-in e tij. Ai do t’ju thotë se nuk mendon ose kujdeset më për të dhe e ka “armike”. Ai është i zemëruar me mënyrën sesi ajo i dha fund aq papritur, dhe për faktin se ajo është më e lumtur se ai. Vetëm se ai thotë se nuk interesohet, nuk do të thotë se kështu ndjehet. Nëse ai nuk ndalon së foluri për të, ose së thëni gjëra të këqija, kjo do të thotë se nuk e ka harruar.

DEMI

Për të gjitha qëllimet e kësaj bote, Demi e ka harruar ish-in e tij. Ai nuk mendon për të, nuk flet me të dhe është krejtësisht i kënaqur me ju … Përveç një gjëje të vogël. Ajo është ende në kontaktet në telefonin e tij dhe shoqe në mediat sociale.  Këtu duhet të merrni situatën në kontroll: nëse i kërkoni ta fshijë dhe ju thotë se është shumë dembel për ta fshirë numrin e saj të telefonit, ai nuk e ka harruar ende. Në fakt, ai mund të shpresojë që, nëse nuk funksionon me ju, mund të rikthehet me të përsëri.

BINJAKËT

Kur gjithçka po shkon mirë në një marrëdhënie për Binjakët, ai nuk ka absolutisht asnjë problem të flasë për të kaluarën e tij në një mënyrë të shëndetshme. Kjo zakonisht nënkupton pranimin se ai ka një ish dhe se ju jeni shumë më e mirë për të. Natyrisht, nëse ai flet shumë për ish-in e tij, ose aspak, atëherë ai nuk e ka harruar, siç thotë. Nuk ka asnjë arsye që të mendoni se fakti që ai flet shumë për të, mund të ndikojë në marrëdhënien tuaj. Por nëse vërtet ndikon atëherë kjo nuk është një shenjë e mirë.

GAFORRJA

Gaforrja e ka të vështirë të harrojë ish-in dhe kjo nuk është gjithmonë një gjë e keqe. Ai nuk i pëlqen të prishë diçka që ishte me të vërtetë e rëndësishme për të, sepse është shumë e vështirë për zemrën e tij që t’i lërë njerëzit të shkojnë.

Natyrisht, ai e di se në jetë duhet të ecësh para dhe se do të ishte i lumtur nëse do të binte në dashuri.  Por ai mund t’i përgjigjet akoma mesazheve të saj ose të veprojë sikur nuk dëshiron t’ia thyejë zemrën, dhe këto janë vetëm justifikime për të mos ecur para në jetë. Mos u përfshini shumë me një Gaforre, derisa të vërtetoni se ajo nuk është më në fotot e tij.

LUANI

Luani ka një jetë shumë të zënë shoqërore, që do të thotë se mediat e tij sociale gjithmonë shpërthejnë.. Dhe kjo do të thotë se ai ka rreth 500 miq online, prandaj është e mundur që të paktën disa prej tyre të jenë ish-e. Dhe ndërkohë që nuk është gjithmonë një gjë e keqe të qëndrosh mik me ish-in, nëse ai është ende duke flirtuar me të dhe duke qëndruar i lidhur në mediat sociale, nuk ka përfunduar mes tyre. Ai mund të thotë se nuk ka ndjenja për të, por media sociale nuk gënjen. Nëse ka ende foto-etiketime, mesazhe të drejtpërdrejta dhe festa të përbashkëta, vazhdon të ketë ndjenja për të.

VIRGJËRESHA

Virgjëresha pëlqen të ketë një grup të ngushtë familjarësh dhe miqsh dhe ende përpiqet të sjellë ish-in e tij në këtë rreth të brendshëm. Nuk po themi se ai e bën këtë, por do t’i duhet pak kohë të fshijë kujtimet që ka me të. Pushimet zakonisht janë kohët më të mira të vitit për Virgjëreshat. Është shansi i tij për të kaluar kohën me njerëzit me të cilët ai është më i afërt, përfshirë edhe ju. Natyrisht, nëse ai ende ka ndjenja për ish-in e tij, pushimet mund të jenë një kohë e çuditshme për të. Ka shanse që ai të ndihet i vetmuar edhe nëse ju ka juve pranë dhe kjo gjë është e rrezikshme.

PESHORJA

Mund të mos duket sikur Peshorja ka ende ndjenja për ish-in, por nëse shikoni nga afër, do të kuptoni se është e gjitha në mënyrën sesi ai vepron. Marrëdhëniet e reja janë të gjitha për të bërë zakone të reja, por Peshorja është shumë i lidhur pas ish-it dhe gjithçka që dëshiron të bëjë është të mbajë zakonet e tij të vjetra. Ju mund të shijoni Netflix-in dhe darkën së bashku çdo mbrëmje të së premtes, por me ish-in e tij, ai do të kujtojë atë verën që pinin në kolltuk apo vallëzimin e së premtes. Fillimisht, ai mund t’i bëjë këto zakone të tingëllojnë si të tijat, por me të vërtetë, ai i bënte këto gjëra me ish-in e tij.

AKREPI

Akrepi është një partner i fortë besnik dhe kur ndahet me dikë, ndjehet sikur humbet një pjesë të tij. Ai mund ta provojë por e ka të vështirë që të largohet nga ish-i tij në të kaluarën. Kur Akrepi ka ende ndjenja për ish-in, ai tenton të bëhet xheloz sa herë që dëgjon gjëra rreth marrëdhënies së saj të re ose madje kur e sheh në publik. Ai mund të përpiqet ta shtyjë atë, por në realitet, ai ndjehet sikur ende ka aksione në jetën e saj. Kjo është një mënyrë e qartë për të treguar nëse ai ende ndjen diçka për të.

SHIGJETARI

Nëse Shigjetari është shok me ish-in e tij, atëherë ai ka ende ndjenja për të. Shigjetari është shumë miqësor me të gjithë, por ka patjetër një ndryshim në mes të qenit i sjellshëm me një ish dhe ende i varur me të. Kur Shigjetari qëndron miq me dikë, kjo është për shkak se ka diçka që ata ndajnë që ai nuk dëshiron ta humbasë. Mund të duket i pafajshëm në fillim, por nëse ai anulon planin tuaj këtë fundjavë në mënyrë që ai dhe ish i tij të mund të shkojnë të shohin një film së bashku, ndoshta ka diçka më të madhe.

BRICJAPI

Bricjapi e kupton se nëse e dashura e tij është shoqe me ish-n e tij, ai do të ketë një problem me të. Pra, ai duhet të përpiqet të mos qëndrojë me miqtë e saj. Kur Bricjapi del me dikë, familja e saj fillon të ndjehet si familja e tij. Pra, kur ndahen, është shumë më e vështirë për të që t’i tregojë nënës së ish-it se do të ndahen, sesa ti thotë asaj vetë. Ndaj ai mund edhe t’i takojë të afërmit e saj dhe kjo e bën të pakëndshme, por lërini atij hapësirën e nevojshme për t’u shkëputur.

UJORI

Është e vështirë të thuash nëse Ujori e ka harruar me të vërtetë ish-in e tij, sepse ai gjithmonë është miqësor me njerëzit që njeh, që ka njohur dhe nuk i njeh më. Në fakt, ai madje mund t’ju tregojë nëse e takon ish-in në publik, pasi Ujori nuk beson në fshehjen e gjërave nga e dashura. Nëse ai ka ende ndjenja për ish-in e tij, ju do ta dini nga mënyra sesi ai largohet për ta ndihmuar kur ajo ka nevojë. Po, ka miq të cilët mund ta ndihmojnë gjithashtu, por fakti që ajo mund ta kërkojë dhe ai do të jetë aty kur ajo e thërret, tregon shumë për ndjenjat e tij për të.

PESHQIT

Peshqit janë shumë të ndjeshëm, dhe e kanë të vështirë ta harrojnë ish-in. Nuk është se nuk përpiqen, por ka ende disa gjëra që ai nuk është mjaft i fortë për t’u larguar nga to … Jo derisa ta ketë harruar plotësisht atë.  Kur Peshqit kanë akoma ndjenja për ish-in, kanë tendencë të mbajnë sendet e saj. Mund të jetë diçka e rëndësishme, si fotot e të dyve, apo diçka e parëndësishme, si një laps, dhe nëse ai nuk mund t’i heqë qafe këto gjëra që nuk duhet të kenë më kuptim për të, atëherë ai përfundimisht ka ndjenja për ish-in.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post