Horoskopi mujor Korrik 2023, Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja

DASHI HOROSKOPI KORRIK 2023

Keni ende disa dyshime për të ardhmen tuaj, edhe pse disa çështje kanë marrë zgjidhje që në fund të pranverës. Situata në sferën profesionale paraqitet e vështirë për t’u menaxhuar, si pasojë e mosmarrëveshjeve me ndonjë koleg, apo ndryshimit të eprorëve. Megjithatë, rëndësi ka të dini se do të shpëtoni pa pasoja nga kjo situatë kaotike. Është më mirë që problemet t’i vini në dukje, që t’i zgjidhni në kohën e duhur. Marsi rikthehet në pozicion jo të favorshëm. Kujdes me çështjet ligjore dhe financiare, sidomos nëse janë të mbartura që nga e shkuara. Për sa i përket ndjenjave, lidhjet e dashurisë të nisura rishtas nuk janë fort emocionuese. Të lindurit në shenjën e dashit që kanë dalë së fundmi nga një raport dashuror, nuk duhet të hidhem menjëherë në një tjetër. Marrëdhëniet në krizë, që i kanë bërë ballë një periudhe të gjatë plot me sprova, tashmë do t’i gëzohen një periudhe qetësie, sepse Mërkuri dhe Dielli janë në pozicion mjaft të favorshëm. Në harkun kohor 10-19 korrik  mund të ndodhë një përballje mjaft domethënëse dhe epshi është në nivele shumë të larta. Gjatë udhëtimit mund të takoni një person vërtet të rëndësishëm. Flirtet rastësore do të ikin bashkë me korrikun.

Ndërsa në aspektin fizik, pritet që lodhja e akumuluar të largohet gjatë këtij muaji, që zakonisht i kushtohet pushimit. Megjithatë, jo të gjithë të lindurit në shenjën e Dashit do të kenë mundësi të bëjnë pushime të gjata, si pasojë e problemeve ekonomike të muajve të fundit. Shmangni tensionet rreth datës 22 dhe përpiquni t’i organizoni pushimet në pjesën e parë të muajit. Lodhja mendore mund të sjellë si pasojë dhimbje koke, inflamacione apo dhimbje dhëmbësh. Shkoni te mjeku dhe merruni pak me veten. Ditët më të mira janë: 3,7,12,21,30

DEMI HOROSKOPI KORRIK 2023

Që kur planeti madhështor Jupiter u vendos në shenjën tuaj astrologjike, ka pasur një ndryshim të dukshëm në jetën tuaj. Baticat e fatit janë kthyer dhe gjërat kanë filluar të duken shumë më të ndritshme. Megjithatë, në mes të këtij transformimi pozitiv, mund ta gjeni veten duke luftuar për t'i kuptuar ose vlerësuar plotësisht këto përmirësime. Është e kuptueshme të ndiheni të paduruar, pasi frytet e përpjekjeve tuaja mund të duken se duan më shumë se sa pritej për t'u materializuar.

Por mos kini frikë, pasi një ngjarje e rëndësishme qiellore do të ndodhë më 11 të këtij muaji me kalimin e Marsit në shenjën e Virgjëreshës. Ky ndryshim planetar do të shënojë ardhjen e shumëpritur të mundësive që keni dëshiruar. Ashtu si një simfoni që arrin kulmin e saj, këto momente më në fund do të marrin formë dhe do të shfaqen në jetën tuaj. Bëhuni gati, pasi marrëdhëniet tuaja romantike, lidhjet personale dhe projektet e dashura do të rifitojnë rëndësinë e mëparshme. Është sikur universi po rreshtohet për të rivendosur ekuilibrin që ju ka shpëtuar me kalimin e kohës.

Sidoqoftë, nëse vërtet dëshironi të bëni ndryshime të thella në jetën tuaj, është thelbësore të përballeni dhe të kapërceni vetë gjërat që ju shqetësojnë. Përqafoni frymën e transformimit që përshkon ajrin këtë muaj. Është një kohë e mirë për të adoptuar një mënyrë jetese pak më magjepsëse dhe plot energji, duke u larguar nga e zakonshme dhe e zakonshme. Ji i sigurt, mik i dashur, ky devijim nga rutina jote e zakonshme nuk do të njollosë karakterin tënd të kotësisë. Përkundrazi, do t'ju sjellë admirimin dhe respektin e atyre që ju rrethojnë.

Nëse punoni me kohë të pjesshme ose me qira, duhet të mbani orën me paratë dhe ta menaxhoni më mirë jetesën. Ata që po kërkojnë punë, mund të vendosin kontaktet e para. Për sa i përket ndjenjave, është shumë e rëndësishme të gjeni pakëz qetësi shpirtërore. Mundësitë janë të ndryshme. Ata që kanë dalë nga një krizë dashurore, do të jenë të gatshëm të rindezin pasionin. Ndërkohë, ata që janë ndarë rishtas, do të jenë të predispozuar të krijojnë njohje të reja. Ata që janë prej kohësh në një lidhje të qëndrueshme, do të zgjidhin disa çështje ekonomike apo profesionale, për të shmangur debatet e pakëndshme, sepse nervozizmi i njërit nga partnerët pasqyrohet te marrëdhënia në çift.

Të rinjve kjo verë e nxehtë u ka rezervuar disa flirte që lindin krejt papritur. Pjesa e dytë e korrikut është më e favorshme, sidomos rreth datës 23 kur Hëna hyn në shenjën e Demit. Përkushtojuni pak më tepër formës fizike. Gjatë verës merruni pak me kujdesin ndaj lëkurës, trupit dhe mendjes. Mos i sforconi fuqitë fizike, sidomos të shtunën, më datë 11. Fyti është pikë e dobët e të lindurve në shenjën tuaj, kini kujdes me ajrin e kondicionuar dhe luhatjet e temperaturës, sidomos më datë 18. Ditët më të mira janë: 6,10,19,23,30

BINJAKËT HOROSKOPI KORRIK 2023

Të lindurit në shenjën e Binjakëve që merren me tregti apo aktivitet privat do të kenë rezultate pozitive, edhe pse gjatë korrikut kanë vënë re një rënie të të ardhurave. Këshilla ime për të ardhmen është që të tregoheni të kujdesshëm dhe të mos investoni për projekte të pabaza. Me gjasë, do t’ju duhet të rishikoni një kontratë apo të shqyrtoni një problematikë të caktuar që lidhet me ndonjë përgjigje a konfirmim që prisni, sidomos nëse keni persona që përpiqen t’ju vënë shkopinj nën rrota. Është muaj i favorshëm për të zgjidhur disa çështje të lëna pezull, por pa u ngutur, sepse  mund të keni sërish probleme nga ndërhyrjet e jashtme. Kujdes më datë 27, sidomos me vonesat apo premtimet e pambajtura.

Në aspektin e ndjenjave, korriku është një muaj i nxehtë. Që prej të hënës, më 6 korrik, situata merr rrjedhë pozitive. Disa miqësi mund të shndërrohen në histori dashurie. Është muaji më i bukur për njohje të reja dhe për të jetuar lirshëm ndjenjat. Pozicionimi i yjeve do t’ju vijë në ndihmë të zgjidhni edhe ndonjë krizë të mundshme bashkëshortore. Ata që ndodhen në dilemë mes dy historive, do të bëjnë një zgjedhje. Beqarët i këshilloj që t’i kalojnë pushimet në vende të populluara, sepse mund të hasin ndonjë surprizë të këndshme.

Muaji korrik sjell një ripërtëritje fizike dhe mendore. Lodhja ndihet ende në ditët e para, si pasojë e ritmeve të vrullshme të korrikut, por më pas situata përmirësohet ndjeshëm. Kini kujdes nga problemet me tendinat e ligamentet, që vijnë kryesisht si pasojë e qëndrimit të gabuar në makinë apo zyrë. Krahët janë pika juaj e dobët. Ditët më të mira janë: 2,13,19,23,27

GAFORRJA HOROSKOPI KORRIK 2023

Për Gaforren nga Jupiteri i 11-të dhe ylli me fat rreshtohen me Marsin në Virgjëreshë, kështu një transformim i jashtëzakonshëm dhe pozitiv ndodh në jetën tuaj. Konvergjenca e këtyre forcave qiellore ka sjellë një valë të baticës së mundësive tërheqëse dhe të fuqishme. Këtë muaj ju e gjeni veten të mbushur me një sërë energjish të ndryshme që ju japin kurajo për të marrë rreziqe të llogaritura. Ju mund të jeni të sigurt se këto rreziqe janë analizuar dhe marrë parasysh me kujdes.

Në këtë kapitull të jetës suaj, ndërsa forcat qiellore rreshtohen në favorin tuaj, universi komploton për t'ju sjellë momente rritjeje të thellë, gëzimi dhe përmbushjeje emocionale. Përqafoni mundësitë që ju bëjnë thirrje dhe lëreni zemrën tuaj të fluturojë në mes të simfonisë së transformimit dhe dashurisë që shpaloset përpara jush.

Afërdita, planeti i dashurisë dhe bukurisë, do të jetë në Gaforre nga 1 deri më 22 korrik. Kjo është një kohë për t'u përqëndruar në marrëdhëniet tuaja me familjen dhe miqtë. Do të jeni më të zhytur në mendime dhe mbështetje dhe do të jeni në gjendje të lidheni me të tjerët në një nivel më të thellë. Nga data 22 korrik deri më 16 gusht, Afërdita do të jetë në Luan. Kjo është një kohë për të festuar kreativitetin dhe vetë-shprehjen tuaj. Do të jeni më të sigurt dhe më të largët dhe do të jeni në gjendje të tërhiqni vëmendjen dhe admirimin.

Në aspektin sentimental, çiftet e dashuruara do të ruajnë ekuilibrin pas shumë vështirësish. Raportet familjare nuk janë fort të thjeshta. Kaloni kohë me të dashurit tuaj. Kjo është një kohë e mirë për t'u lidhur me familjen dhe miqtë tuaj. Kaloni kohë me ta, bëni gjëra që ju pëlqejnë së bashku dhe flisni për ndjenjat tuaja. Krijoni një mjedis të rehatshëm dhe të kujdesshëm. Bëjeni shtëpinë tuaj një vend ku ndiheni të sigurt dhe të relaksuar. Ndizni disa qirinj, luani muzikë relaksuese dhe rrethohuni me gjëra që ju bëjnë të lumtur. Ushqeni fëmijën tuaj të brendshëm. Lejoni vetes të ndjeni emocionet tuaja, pozitive dhe negative. Mos kini frikë të qani, të qeshni ose të zemëroheni. Kjo është një kohë për t'u lidhur me fëmijën tuaj të brendshëm dhe për të hequr dorë nga çdo dhimbje ose traumë që mund të mbani. Jini të sjellshëm me veten. Hëna në Gaforre mund të jetë një kohë e ndjeshmërisë emocionale.

Lidhjet sekrete dhe flirtet e lindura rishtas nuk do të zgjasin shumë. Mos jepni shumë nga vetja në marrëdhëniet rastësore. Pjesa e parë e muajit të aspektin fizik paraqitet e qetë, ndërsa nga data 16 korrik nis një fazë shqetësimesh të lehta, që kulmon më datë 22. Përpiquni të pushoni dhe të bëni ndonjë gjë argëtuese. Kujdes me sytë dhe problemet e lëkurës. Ditët më të mira janë: 2,4,13,21,22,31

Në këtë kapitull të jetës suaj, ndërsa forcat qiellore rreshtohen në favorin tuaj, universi komploton për t'ju sjellë momente rritjeje të thellë, gëzimi dhe përmbushjeje emocionale. Përqafoni mundësitë që ju bëjnë thirrje dhe lëreni zemrën tuaj të fluturojë në mes të simfonisë së transformimit dhe dashurisë që shpaloset përpara jush.

$ads={2}

Post a Comment

Previous Post Next Post