Njihunu me tre shenjat më dominuese të zodiakut!

Në një çift ka ekuilibra që nuk duhen ndryshuar, përndryshe mund të lindin probleme serioze. Një çift i ekuilibruar nuk është domosdoshmërisht një çift në të cilin të gjitha vendimet merren së bashku, edhe nëse do të ishte e pamundur të ndahen të gjitha shijet. Nuk ka njerëz të barabartë, kështu që, në disa situata, kompromisi hyn në lojëKush do të bëjë një hap prapa për të shmangur debatin dhe acarimin ne nje marrëdhënie? Duket e pamundur, por ky është pikërisht një nga sekretet e dashurisë: të dish të gjesh kompromisin e duhur, atë që i bashkon vërtet të gjithë, jo vetëm në pamje.

3. LUANI

Prania e kësaj shenje në renditje nuk do të habisë askënd, duke marrë parasysh karakterin e saj të fortë dhe dëshirën e vazhdueshme për të mbivendosur me të tjerët. Luani dominon në jetë dhe në dashuri, nuk ka dallim. Të lindurit e kësaj shenje të zodiakut janë në vendin e tretë të renditjes, sepse u pëlqen të tërheqin vëmendjen e partnerit, duke marrë dashuri të vazhdueshme dhe duke e përqendruar vëmendjen e çiftit vetëm tek nevojat e tyre. Luani  është një shenjë bujare dhe di të dashurojë, por kur i humbet mendja, por është shume dominitor dhe eshte kjo arsyea qe shpesh urrehet nga partneri/ja.

2. DEMI

Në vendin e dytë në renditje gjejmë shenjën e Demit. Kush i përket kësaj shenje të zodiakut nuk është ndër shenjat më të afta për të mbajtur një lidhje dashurie me kalimin e kohës. Demi është i sjellshëm dhe pëlqen të përkëdhel partnerin e tij, por është posesiv dhe nuk toleron ndërhyrjet e jashtme. Xhelozia e tij/saj e pengon atë të jetë i qartë në disa situata, prandaj kjo shenje tenton të marrë dominimin dhe kontrollin e çdo situate, duke i imponuar mendimet e tij partnerit dhe duke i treguar rrugën se si duhet te sillet dhe te ece përpara. Është me të vërtetë e vështirë të detyrosh dikë të lindur nën këtë shenjë të bëjë diçka që nuk ka dëshirë ta bëjë.

1. GAFORRJA

Vëndin e parë në podiumit e zë shenja e Gaforres, kjo është shenja më dominuese e zodiakut. Kjo epërsi është vërtet e merituar sepse Gaforrja është një shenjë veçanërisht emocionale dhe gjithmonë sigurohet që partneri i tyre të jetë pjesë e jetës së tyre. Gaforrja e përfshin partnerin në të gjitha situatat që e shqetësojnë, por nuk dëshiron të reagojë dhe të bëjë të njëjtën gjë me të dashurin. Është sikur jeta e kesaj shenje të ketë një vlerë më të lartë, sikur zakonet e tij të jenë më të mira ose prioritetet e tij janë më të rëndësishme me pak fjale une mundem ti jo ( ose me qarte ketu komandoj une)Ky aspekt i karakterit të Gaforres është arsyeja kryesore e ndarjes me partnerin.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post