Llafazanë apo fjalëpakë, e dini tek cili grup bëni pjesë shenja juaj e horoskopit ?

DASHI– 

Ju jeni një person gjithmonë i gatshëm për aksion dhe e dini se, për të vepruar në momentet më të përshtatshme, nuk është e nevojshme të konsumoni shumë energji gjatë bisedës. Kjo nuk do të thotë që ju jeni një person i heshtur, por zgjidhni të flisni vetëm kur nuk jeni shumë të zënë me një aktivitet emocionues dhe stimulues. Zakonisht nuk ke probleme komunikimi me të tjerët, por kur zemërohesh, heshtja jote mund të lëndojë dikë që me të vërtetë e doni.

DEMI– 

Ritmet tuaja të qeta dhe të ngadalta mund të jepnin një imazh për ju si një person i heshtur, por ju nuk jeni aq shumë ose aspak i heshtur. Ju flisni ngadalë dhe ju duhet kohë përpara se të shprehni disa koncepte. Keni nevojë për pushime të gjata, por gjithashtu duhet të flisni dhe shpjegoni mendimet apo opinionet tuaja. Toni juaj i zërit është gjithmonë shumë i sigurt dhe jep besueshmëri për ata që vendosin të besojnë te ju. Seksi mund të jetë një nga temat për të cilat doni të flisni shpesh.

BINJAKET– 

Mërkuri, planeti juaj në pushtet, ju bën një njeri të zëshëm pa dyshim. Është praktikisht e pamundur për ju që të heshtni edhe nëse nuk është askush rreth jush. Shpesh ndodh që ju të flisni edhe gjatë gjumit. Fjalët tuaja gjithnjë transmetojnë gëzim dhe humor të mirë, por nganjëherë ata mund të lëndojnë pa dashje disa njerëz që nuk mund ta përballojnë sarkazmin dhe ironinë tuaj. Ndonjëherë një heshtje e vogël mund të jetë e dobishme për t’ju bërë të mendoni më me mençuri.

GAFORRJA– 

Të qenit i ndjeshëm ju bën shumë herë që të jeni një njeri i heshtur. Ju mund të keni shumë gjëra për të thënë, por nganjëherë keni frikë nga pasojat e tyre ose ju kap paranoja për efektin që mund të kenë mbi njerëzit me të cilët ju keni të bëni. Preferoni të siguroheni që të dashurit tuaj t’ju kuptojnë me një shikim, me një buzëqeshje, ose me një puthje të thjeshtë. Ju jeni të mendimit se ndjenjat tuaja mund të shprehen edhe pa shprehur shumë fjalë.

LUANI– 

Për të tërhequr vëmendjen e njerëzve rreth jush, ju jeni të mendimit se është më mirë të flisni me zë të lartë sesa të heshtni. Toni juaj i zërit shpesh është i fryrë dhe siguroheni që fjalët tuaja të dëgjohen mirë edhe nga ata përreth jush. Por nganjëherë ju mund të vëreni se një heshtje e zgjatur ka përfitime të jashtëzakonshme në gjendjen tuaj mendore dhe krijon një magnetizëm të fortë ndaj shumë njerëzve që ju injorojnë në rrethana të tjera.

VIRGJERESHA– 

Ju pëlqen të flisni, por ju jeni të mendimit të flisni në pikën e duhur në mënyrë që të flisni vetëm kur jeni të informuar për faktet ose kur ju pyeteni. Gjithmonë zgjidhni me kujdes fjalët që duhet përdorur për t’i bërë bashkëbiseduesit tuaj të kuptojnë mendimet tuaja. Sidoqoftë, nuk e kuptoni se shpesh atë që thoni, interpretohet si një gjykim i rëndë dhe kritik, gjë që ju bën të dukeni më të ngurtë se sa jeni me të vërtetë. Provoni të futni fjalë të ëmbla në fjalorin tuaj.

PESHORJA– 

Një person brilant dhe i shoqërueshëm si ju mund të klasifikohet vetëm si llafazan. Ju jeni gjithmonë të informuar mirë për gjendjet e momentit dhe jeni të shpenguar në çdo lloj bisede dhe në çdo kontekst të ndryshëm. Fjalët tuaja gjithmonë janë të mira dhe shpesh bëjnë që njerëzit të cilëve iu janë drejtuar të buzëqeshin. Një nga temat tuaja të preferuara janë punët tuaja sentimentale dhe ato të të gjithë njerëzve që njihni dhe ndonjëherë ju jeni të informuar mirë edhe për ato që kanë të bëjnë me njerëz të panjohur.

AKREPI– 

Mosbesimi juaj shumë shpesh ju bën një person të heshtur: para se të flasësh dhe të shprehësh mendime dhe opinione për diçka ose për dikë. Preferon të vëzhgosh me kujdes çdo hollësi të asaj që ke para vetes. Nuk mendon se të gjithë janë mjaft të denjë për të folur hapur me ju. Ajo që ju shmangni më së shumti janë thashethemet, veçanërisht nëse nuk jeni të sigurt që mund t’i besoni atyre që i ndajnë me ju. Vetëm disa njerëz të zgjedhur mund të “përfitojnë” nga besimi juaj.

SHIGJETARI– 

Mund të thuhet se ju i përkisni shenjës më të zhurmshme të Zodiakut. Ju kurrë nuk heshtni dhe bisedoni me këdo që takoni në rrugën tuaj, madje edhe me të huaj të njohur në rrugë. Me ju mund të flisni për çdo lloj teme, sepse edhe kur nuk dini asgjë për atë temë, ju pretendoni se jeni të vetëdijshëm dhe keni kuriozitetin që çdokush do të donte të dinte. Megjithatë, duke folur, ju harroni që bashkëbiseduesit tuaj do të dëshironin që ju t’i lejonit ndonjëherë të flasin. Mundohuni të kënaqni ca më shumë veten.

BRICJAPI– 

Ka njerëz që nuk janë të sigurt se mund të përjashtojnë heshtjen tuaj. Ju jeni një person jashtëzakonisht i heshtur dhe fjalët tuaja kanë gjithmonë kuptim. Ju gjithmonë përpiqeni të jeni thelbësor në atë që thoni dhe nuk ju pëlqen të humbni kohën tuaj në përgjumje të padobishme, gjë që nuk sjell ndonjë përfitim as në jetën tuaj, as në atë të të tjerëve. Problemi është se disa njerëz shpesh janë duke pritur përgjigje që kurrë nuk do të vijnë prej jush. Përpiquni të zgjidhni një mënyrë më efektive të komunikimit.

UJORI– 

Nuk është e lehtë për të përcaktuar nëse jeni një person i zhurmshëm ose i heshtur, sepse jeni kameleonë të vërtetë dhe ndryshoni qëndrimin tuaj bazuar në situatën në të cilën jeni dhe veçanërisht në bazë të njerëzve me të cilët keni të bëni. Ka njerëz që dëshironi t’i shmangni dhe t’ju përgjigjeni me fjalë njërrokëshe antipatie. Ka të tjerë me të cilët në vend të kësaj do të ishit të gatshëm të shpenzonit orë të tëra duke folur për tema të ndryshme mes shkencës, ekonomisë dhe psikologjisë. Nuk ju pëlqen të flisni për ndjenjat tuaja.

PESHQIT– 

Me ju, emocionet marrin zë. Ju nuk jeni një person që pëlqeni të bërtisni, por gjithmonë doni të jepni lirinë e duhur për zërin e zemrës tuaj, aq shumë sa shpesh ju pëlqeni të lexoni poezi për dikë ose të shpreheni me fjalë romantike. Ndonjëherë shoqëroni heshtjen me vetminë dhe gjithmonë preferoni shoqërinë, lëvizjen dhe muzikën në sfond. Megjithatë, do të ishte e përshtatshme për ju të bëheshit pak më të heshtur kur tundimi për t’u ankuar për çështje të çdo lloji të bëhet i fortë.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post