Horoskopi Mujor Maj 2023: Peshorja, Akrepi, Shigjetari

Horoskopi PESHORJA Maj 2023

Më mirë të kurseni disa para përpara se Plutoni të fillojë lëvizjen e tij retrograde, sepse mund të ndodhë një shpenzim i papritur.

Nën retrogradën e Mërkurit, situata juaj sentimentale mund të bëhet mjaft e vështirë për t'u mbajtur pasi dëshira për liri do të forcohet. Nëse nuk doni të rrezikoni lidhjen tuaj, atëherë do të duhet të përpiqeni t'i jepni partnerit tuaj pak dashuri, përndryshe përfundon që disi ata bëhen të paduruar dhe ju braktisin. Për fat të mirë në vendin e punës do jetë shumë më mirë.

Horoskopi i dashurisë: 

Për shkak të ndikimeve të rënda të Mërkurit, përditshmëria e jetës bashkëshortore mund të bëhet më e vështirë se kurrë për t'u përballuar. Për ju Peshorja do të jetë më e vështirë të komunikoni me gjysmën tjetër. Në këtë periudhë, pretendimi për të drejtën e lirisë mund të shkaktojë disa pengesa. Edhe pse partneri juaj është tolerant dhe mirëkuptues, do të jetë mirë të mos kaloni disa kufij. Nëse nuk bëni një minimum lëshimesh, jeta e martesës suaj mund të rrezikohet, pasi personi i afërt mund të lodhet dhe të largohet. Nëse jeni ende beqarë, në javën e tretë do të gjeni personin që do t'ju mbushë zemrën, duke ju ndryshuar per mire plotësisht planet për të ardhmen.

Horoskopi i punës:

Ka shumë yje të vendosur mirë që do të nxisin sektorin tuaj të biznesit në maj dhe do t'ju ndihmojnë të arrini ambiciet tuaja. Neptuni po krijon konfigurime të favorshme me planetët e tjerë. Ndër këto është aspekti favorizues i Uranit i cili do t'ju mbështesë në arritjen e rezultateve konkrete, për më tepër, atmosfera në vendin e punës mund të jetë veçanërisht e këndshme, duke qenë se edhe Afërdita, me kalimin e saj në treshe harmonike në plejadën tuaj, do të sigurojë një lidhje të mirë. me kolegët dhe bashkëpunëtorët tuaj. Do të lindin ide të reja dhe do t'ju japin mundësinë të merrni avantazhe me kusht që të dini të organizoheni në mënyrë metodike dhe të qëndroni brenda kufijve realë të potencialit tuaj.

Horoskopi i shëndetit:

Mbrojtja juaj natyrale do të jetë veçanërisht efektive në këtë periudhë të vitit dhe do t'ju lejojë t'i rezistoni sëmundjeve të ndryshme sezonale. E vetmja pengesë është prania disonante e Mërkurit që do të rrisë nervozizmin tuaj. Neuropatitë si dhimbja e shpinës do të theksohen dhe, në disa raste, mund të përjetoni edhe një çrregullim gjumi. Për ta korrigjuar këtë, provoni të relaksoheni me banja të nxehta dhe çajra bimorë.

Horoskopi AKREPI Maj 2023

Disa nga planetët më të fuqishëm do të krijojnë një lidhje të rëndësishme rreth jush përmes së cilës mund të kuptoni më mirë se çfarë po ju ndodh.

Në tabelën astrologjike për muajin maj 2023 janë shkruar gjëra të mrekullueshme për shumë njerëz që i përkasin shenjës së zodiakut të Akrepit. Falë Venusit, Marsit dhe Jupiterit në aspektin e shkëlqyer të shtëpisë tuaj astrologjike veçanërisht në dy javët e para, fati nuk do të vonojë. Do të keni shumë arsye për të qenë të lumtur. Së shpejti do të gjeni përgjigje për problemet që deri më tani kanë mbetur të pazgjidhura.

Horoskopi i dashurisë:

Shumë shpejt Afërdita do t'ju ketë nën mbrojtjen e saj, ndaj ju Akrepat nuk do të keni asgjë për t'u shqetësuar gjatë pjesës më të madhe të këtij muaji. Planeti i bukurisë është gati të bashkohet me Neptunin, ky i fundit në treshe me shenjën tuaj dhe së bashku do të ndezin fitilin e fishekzjarreve shumëngjyrëshe. Nëse tashmë jeni të angazhuar në një lidhje dashurie, do kaloni një fazë dashurie që nuk do ta harroni aq lehtë. Nëse jetoni vetëm, Jupiteri i mirë do t'ju japë një dhuratë me një takim të paharrueshëm. Disponueshmëria dhe spontaniteti që keni zakonisht do të jenë armët më të mira që nuk do të lënë askënd indiferent.

Horoskopi i punës:

Me bekimin e disa prej yjeve më me ndikim, si Venusi, Marsi, Jupiteri, Saturni dhe Neptuni, të dyja të favorshme për karrierën dhe sektorin tuaj të punës, do ta keni më të lehtë të merrni vendime të rëndësishme dhe do të jeni më të sigurt në veten tuaj. . Vetëbesimi dhe energjia do të jenë armët tuaja më të mira. Mos hezitoni t'i bëni të njohura idetë tuaja edhe nëse ju duken shumë novatore. Kushtojini vëmendje vetëm blloqeve të Uranit, kundërshtimi i të cilëve mund t'ju bëjë nervoz dhe të sikletshëm me kolegët tuaj. Mos thoni gjithçka që mendoni pa menduar më parë, mund të gaboni ose të ofendoni dikë që më pas mund të pengojë karrierën tuaj.

Horoskopi i shëndetit:

Me mbështetjen e Marsit, mjeshtër i forcës dhe fuqisë, gjalleria juaj do të jetë e shkëlqyer. Problemi i vetëm për ju është se do të tundoheni ta shpërdoroni atë. Disa tensione në fund të muajit mund t'ju bëjnë mjaft të ndjeshëm. Nëse keni probleme për t'u çlodhur ose për të fjetur keq, Horoskopi.vip rekomandon të shmangni tensionet dhe lodhjen. Disa terapi relaksuese, si akupunktura, mund t'ju ndihmojnë të gjeni ekuilibrin e duhur.

Horoskopi SHIGJETARI Maj 2023

Muaji maj 2023 do të jetë një parajsë për shumë Shigjetarë të dashuruar, të cilët vështirë se do ta besojnë lumturinë e tyre.

Me Merkurin, Marsin dhe Jupiterin dhe më vonë Venusin në harmoni me konstelacionin tuaj, gjërat do të jenë shumë më të lehta për ju Shigjetarë. Ju e nisët këtë vit duke lënë pas shumë gjëra që nuk ju shërbenin më dhe tani, më në fund, mund të përqendroheni dhe të shëroni plagët tuaja. Dielli gjithashtu do të luajë një rol shumë të rëndësishëm në këtë përvojë të re. Prandaj, sapo të fillojë muaji maj 2023, do të inkurajoheni të rishikoni aspiratat tuaja. Ju mund t'i shihni gjërat me një perspektivë të re, veçanërisht në lidhje me nevojat tuaja.

Horoskopi i dashurisë:

Ashtu si në një botë fantazie, Shigjetarët e dashuruar do të jetojnë në një gjendje mendore shumë të ngjashme me ëndrrat. Afërdita do të kalojë në quinkunks në fillim të javës së dytë të muajit, e ndjekur nga lëvizja e drejtpërdrejtë e Mërkurit dhe së bashku do t'ju bëjnë të jetoni si në Parajsë. Ju do të jeni në gjendje të çimentoni lidhjen që ju bashkon me tjetrin duke i shprehur ndjenjat tuaja në mënyra të ndryshme. Kjo do të sjellë shumë gëzim në çift. Do ta jetoni këtë moment sikur të ishte një ëndërr fantastike ku mund të prekni qiellin me duar. Jo se duhet të prisni kush e di se çfarë ngjarjesh të veçanta, por thjesht do të jetë një periudhë në të cilën do të shfaqet shpirti juaj i aventurës dhe lumturisë. Nëse jeni beqarë nuk do e keni të vështirë të gjeni personin që do ju kompletojë. Ju mund të jeni në më shumë se një lidhje, por në fund do të ndjeni se ia vlente e gjitha.

Horoskopi i punës:

Për shkak të katrorit të Saturnit tek Peshqit, gjatë muajit maj mund të jetë e nevojshme të bëni një përpjekje shtesë në konsideratë nëse doni të arrini rezultate konkrete. Do të shihni të rritet shpirti juaj i konkurrencës, por do të duhet të veproni me kujdes, sepse kjo mund t'ju bëjë edhe më agresivë. Marrëdhëniet me kolegët tuaj të punës do bëhen më të tensionuara dhe një shkëndijë e vogël mund të ndezë nervat. Kushtojini vëmendje edhe impulsivitetit tuaj të lindur që shpesh ju shtyn të merrni vendime të nxituara. Sidoqoftë, nëse mund t'i kanalizoni energjitë tuaja drejt qëllimeve të dobishme, është e mundur që të arrini performancë të shkëlqyer.

Horoskopi i shëndetit:

Planetët kryesorë që janë tregues të mirëqenies janë të favorshëm ndaj zonës së zodiakut të Shigjetarit. Falë yjeve, guximit dhe dinamizmit do të keni një fizik dhe moral të palëkundur. Për dikë që ka vuajtur nga një sëmundje afatgjatë, do të ketë një përmirësim. Në çdo rast, një dietë e shëndetshme do të luajë një rol të rëndësishëm në ruajtjen e shëndetit të mirë. Përkundrazi, teprimet mund të shkaktojnë probleme. Ju nuk keni nevojë të privoni veten nga gjithçka, thjesht kufizoni veten në ushqimet që janë shumë të yndyrshme dhe ëmbëlsirat. Kjo do t'ju mundësojë të shijoni një jetë të shëndetshme.

$ads={2}

Post a Comment

Previous Post Next Post