Horoskopi Mujor Maj 2023: Gaforrja, Luani, Virgjeresha

Horoskopi mujor GAFORRJA Maj 2023

Dielli dhe Jupiteri do të takohen në sextil të shenjës suaj duke ju sjellë fat të mirë. Mund të merrni para shtesë ose një punë.

Me fillimin e muajit maj do të filloni të vini re se gjithçka do të bjerë në vend. Më në fund gjërat do të fillojnë të shkojnë mirë për ju. Kjo do të ndodhë sepse së pari Dielli dhe më pas Jupiteri do të jenë sekstil në yjësinë tuaj. Do të jetë një moment shumë i veçantë për ju vendasit e Gaforres, sidomos pas javës së dytë, kur Venusi, planeti i bukurisë, do të kalojë në zonën tuaj zodiakale. Që nga ai moment gjërat do ndryshojnë dhe më në fund do të keni një mirëqenie te mire.

Horoskopi i dashurisë: 

Në maj do të jeni me shumë fat përsa i përket dashurisë. Jeta juaj e dashurisë do ju sjellë disa surpriza. Në ditët e para të muajit do të jetë hëna e plotë në treshe harmonike të shenjës suaj, e cila do t'ju këndojë melodi të ëmbla dashurie. Vetëm kini kujdes nga lëvizja retrograde e Plutonit që nuk do t'ju lehtësojë gjërat. Do të ketë pak shkëlqim në jetën tuaj të dashurisë. Pra, mos u habitni nëse shfaqet ndonjë fantazmë nga e kaluara juaj romantike. Fatmirësisht, Neptuni trillon sektorin e ëndrrave tuaja planetare dhe do të vazhdojë të sjellë iluzione fantastike. Në përmbledhje, kjo periudhë do të jetohet në emër të romancës dhe krijimtarisë. Nëse jeni beqarë dhe keni takuar së fundmi dikë që ju tërheq, do bëni mirë t'i përkushtoheni më shumë.

Horoskopi i punës:

Saturni në treshen me Gaforren do të ndihet me gjithë fuqinë e tij në këtë periudhë. Nuk keni pse të shqetësoheni, sepse trendi i tij aktual është shumë i dobishëm. Pra, edhe nëse mund ta keni të vështirë në fillim, përpiquni të ruani besimin. Ka mundësi të mira përpara, si ofertë promovimi ose ndryshimi i vendit te punes. Ndoshta disa prej jush mund të ndihen të pakënaqur. Do të ndiheni se jeni viktimë e ndonjë padrejtësie. Pa frike. Së shpejti do të gjeni një vend më të mirë se ai që keni lënë. Në rastin më të keq mund të refuzoni dhe të gjeni shpejt një punë më interesante.

Horoskopi i shëndetit:

Gjatë muajit maj 2023, sektori juaj shëndetësor do të mbrohet mirë nga yjet. Do të jeni të mbrojtur nga rreziqet. Do të jeni në formë të shkëlqyer fizike, sigurisht më të tonifikuar se muajin e kaluar. Nëse ka pasur ndonjë fillim lodhjeje, do të jeni në gjendje të rikuperoni shpejt. Në rast se keni vuajtur nga disa shqetësime për një kohë të gjatë, tani trajtimi do të jetë më efektiv. Mos harroni se gjumi është ilaçi më i mirë, pasi ai rimbush energjinë tuaj dhe ju mban në formë të mirë.

Horoskopi mujor LUANI Maj 2023

Së shpejti do të ketë një ndryshim të rëndësishëm për shumë vendas të Luanit. Gjendja juaj e punës dhe ekonomike do të përmirësohet para fundit të muajit.

Muaji maj 2023 do të jetë një periudhë pozitive dhe fillimi i disa transformimeve dhe jo vetëm kaq, sepse yjet shpallin një dëshirë të fortë për të përjetuar momente butësie së bashku me njerëzit që doni. Fillon një kthesë shumë e favorshme për ju, e cila do të jetë burim gëzimi dhe mirëqenieje. Tani më shumë se kurrë do të dëshironi të përfshiheni. Dëshira për t'u përkushtuar do të fillojë të zgjohet brenda jush. Nëse ndjeni se zemra juaj po rrah, thjesht duhet të jeni të guximshëm dhe të besoni te lumturia.

Horoskopi i dashurisë:

Për shumë luanë kjo është një kohë paksa e veçantë. Disa prej jush që nuk e kanë humbur kurrë zakonin e gjuetisë së aventurës, do të inkurajohen të kenë disa arratisje në javët e ardhshme. Takimet do shumohen dhe do e keni të vështirë t'u rezistoni tundimeve. Sidoqoftë, mbani mend se i dashuri juaj mund të lodhet duke qenë i butë me ju. Nëse ai ju ka vënë një ultimatum, yjet këshillojnë që ta merrni seriozisht. Nëse jeni beqarë, jeta juaj e dashurisë së shpejti do të vendoset nën stemën e dashurisë. Ndikimet e Venusit do të jenë më efektive se ato të Saturnit, gjë që përfundimisht nuk do t'ju shkaktojë probleme. Nëse takoni djalin ose vajzën që ju bën t ju rrahë zemren, mos hezitoni.

Horoskopi i punës:

Përpiquni të mblidhni forcat dhe të përqendroheni në një ndryshim produktiv në gjendjen tuaj të punës dhe/ose profesionale, sepse nuk ka dyshim se në maj do të arrini të përfundoni shumë nga synimet tuaja. Për t'u rritur në karrierën tuaj, do të mund të përfitoni nga mbështetja e Jupiterit dhe më pas e Marsit (nga 21 maji në plejadën e Luanit), i cili do t'ju mbështesë në këtë moment veçanërisht me fat. Jupiteri do të jetë në gjendje të rrisë intuitën dhe ambicien tuaj, ndërsa Marsi do t'ju zgjojë dëshirën për sukses dhe fitim. Më mirë bejeni sa me shpejt, sepse kjo rrethanë e favorshme nuk do të zgjasë shumë.

Horoskopi i shëndetit:

Me favoret e Marsit, planetit të energjisë, do t'ju garantohet njëfarë dinamizmi. Megjithatë, do të jetë më mirë të mos bëni shumë përpjekje, përndryshe mund të vuani pasojat. Kujdes nga sëmundjet e lidhura me kolesterolin. Nëse dëshironi të mbështeteni në rezistencën e mirë fizike, atëherë do t'ju duhet të filloni një aktivitet sportiv. Sportet shumë të dhunshme duhet të shmangen, ndërsa ushtrimet që ju relaksojnë fizikisht dhe mendërisht do të kenë më shumë efekte të dobishme afatgjata.

Horoskopi mujor VIRGJERESHA Maj 2023

Kushtojini vëmendje shoqërueshmërisë në vendin tuaj të punës në gjysmën e parë të muajit, sepse me Mërkurin retrogradë mund të tensionohet mjaftueshem.

Që nga fillimi i këtij viti keni qenë aq të zënë me zgjidhjen e disa çështjeve sa nuk keni pasur kohë për gjëra të tjera, por tani mund të relaksoheni. Yjet e majit do t'ju ndihmojnë të shpenzoni më shumë kohë për veten tuaj. Ndoshta do të zgjoheni me mendimin se është koha për të ndryshuar urgjentisht diçka në jetën tuaj. Horoskopi.vip ju këshillon të flisni për këtë me personin pranë jush. Dy koka arsyetojnë më mirë se një.

Horoskopi i dashurisë:
Marsi dhe më pas Venusi në sekstil harmonik me yjësinë e Virgjëreshës premtojnë stabilitet dhe siguri në fushën tuaj të marrëdhënieve emocionale. Pas një jave të parë të kësaj dhe asaj, do të përfitoni nga një atmosferë e qetë dhe e lumtur. E gjithë kjo nuk do të ndodhë rastësisht. Në të vërtetë, siç e kam përmendur tashmë, në maj do të jeni nën praninë e planetëve që përfaqësojnë forcën dhe dashurinë, të cilat do të forcojnë lidhjen e bashkëpunimit me gjysmën tuaj më të mirë. E gjithë kjo lëvizje e yjeve do t'ju bëjë të ndjeni nevojën për të stabilizuar jetën tuaj të dashurisë dhe nuk do të ketë mosmarrëveshje për ju, pasi rreziku i keqkuptimeve apo grindjeve do të jetë shumë i kufizuar. Nëse jeni ende beqarë, ju këshilloj të jetoni ditë pas dite duke shijuar gjërat e mira që ju kalojnë përpara.

Horoskopi i karrierës/punes:
Një lëvizje e jashtëzakonshme planetare po drejton orkestrën në sektorin tuaj të karrierës. Jupiteri është i aspektuar mirë dhe është në përputhje me pritshmëritë tuaja për sukses dhe ambiciet. Mund të prisni shumë kënaqësi në fushën e punës dhe atë profesionale gjatë muajit maj 2023. Do të jeni në humor për të shkëlqyer dhe këmbëngulja do t'ju ndihmojë të shkëlqeni. Do të arrini të realizoni arritje që as nuk i prisnit nga vetja. Megjithatë, njerëzit përreth jush nuk do të befasohen nga sukseset tuaja, sepse ata e dinë se cili është potenciali juaj dhe nuk kanë dyshuar kurrë për ju.

Horoskopi i shëndetit:
Planetët e fuqishëm me energji si Marsi, Jupiteri dhe Urani do të jenë të gjithë në aspekt të mirë për ju gjatë muajit maj. Prandaj, nuk keni asgjë për t'u frikësuar përveç Saturnit në kundërshtim që mund t'ju dobësojë. Asgjë serioze, vetëm sigurohuni që energjitë tuaja të mos kthehen në nervozizëm. Mos harroni t'i kushtoni një pjesë të vogël të kohës ushtrimit të një sporti, sepse është mënyra më e mirë për të arritur ekuilibrin tuaj të energjisë.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post