Horoskopi javor 3 - 9 prill 2023: Merkuri hyn tek Demi!

Këtë javë planeti Mërkuri do të hyjë në shenjën e Demit, gati për t'u sjellë fat të gjitha shenjave të tokës dhe jo vetëm atyre... Po ju çfarë shenje jeni? Zbuloni me Horoskopi.vip se çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë javë!

DASHI: bye bye, Merkur!

Dashi i dashur, këtë javë planeti Mërkuri lë shenjën tuaj për të kaluar në atë të Demit, por mos u shqetësoni: ndikimi i tij pozitiv do të vazhdojë t'ju sjellë mundësi të mira dhe Jupiteri, ende në lidhje, do të kujdeset që t'ju bëjë të arrini Suksese! E mërkura dhe e enjtja do të jenë dy ditë veçanërisht stresuese, në të cilat hëna dhe Marsi në kundërshtim mund të sjellin disa pengesa në rrugën tuaj…

DEMI: Mirë se erdhe, Merkur!

Të dashur Dem, duke filluar nga e hëna planeti Mërkuri do të bashkohet me Venusin në lidhje me shenjën tuaj! Fillon një periudhë vërtet me fat për ju, si në aspektin sentimental ashtu edhe në atë profesional. Nuk do mungojnë takimet interesante dhe mundësitë e reja. Beqarët mund të takojnë dikë shumë të veçantë… E meta e vetme e javës: hëna në opozitë në fundjavë.

BINJAKET: Hëna e pafavorshme...

Të dashur Binjakë, java juaj fillon me dy ditë hëne të pafavorshme: mes të hënës dhe të martës diçka mund të mos shkojë siç e prisnit, por mos u shqetësoni... Planeti Jupiter është në anën tuaj dhe ju premton ende suksese të mëdha afatgjatë. Hëna me fat, nga ana tjetër, të mërkurën dhe të enjten, kur mund të mbërrijnë lajme të mira në punëDiskutimet me partnerin në pjesën e parë të javës.

GAFORRJA: Lajm i madh!

Te dashur Gaforre, një lajm i mirë për shenjën tuaj këtë javë! Që nga e hëna, planeti Mërkuri nuk do t'ju pengojë dhe do të aktivizohet në favorin tuaj, gati për t'ju dhënë shumë mundësi të reja. Sigurisht, që situata të qetësohet në punë, duhet të prisni muajin maj, kur edhe Jupiteri do të kthehet në favor të ... Venusit romantik, sidomos në fundjavë!

LUANI: Tranzite të pafavorshme...

Luani i dashur, këtë javë – për fat të keq – planeti Mërkuri do të kryejë një tranzit të pafavorshëm drejt shenjës suaj, i cili mund t’ju ​​sjellë disa pengesa të tjera të vogla në periudhën e ardhshme, veçanërisht në vendin e punës. Për fat të mirë planeti Jupiter do të kujdeset për t'ju mbrojtur dhe për t'ju garantuar fitoren përfundimtare! Fundjavë mjaft stresuese, me hënë dhe Venus të pafavorshëm: mund të lindin diskutime familjare…

VIRGJERESHA: Mundësi të bukura!

E dashur Virgjëreshë, java juaj fillon me një hënë të bukur në lidhje: e hëna dhe e marta do të jenë dy ditë padyshim me fat! Për më tepër, duke filluar nga e hëna, edhe planeti Mërkuri do të jetë aktiv në favorin tuaj, i gatshëm për t'ju dhënë disa mundësi të bukura. Afërdita, nga ana e saj, mbron marrëdhënien tuaj romantike dhe favorizon takimet. Kundërshtimi i Saturnit ju kërkon të rishikoni siguritë tuaja…

PESHORJA: më e lehtë!

Te dashur Peshore, më në fund këtë javë planeti Mërkuri do të pushojë së qeni në kundërshtim me shenjën tuaj! Tashmë duke filluar nga e hëna do të jeni në gjendje të ndiheni më të lehtë, edhe nëse për të gjetur sërish qetësinë e vërtetë – sidomos në kuadrin e punës – do t’ju ​​duhet të prisni mesin e mujit maji, kur edhe Jupiteri nuk do të jetë më në kundërshtim me shenjën tuaj. .. Ditët e hënës super-fat në lidhje: e mërkurë dhe e enjte.

AKREPI: Mërkuri përballë...

I dashur Akrep, fatkeqësisht këtë javë planeti Mërkuri do të arrijë planetin Venus në kundërshtim me shenjën tuaj: një periudhë mjaft e vështirë po fillon për ju, veçanërisht në planin e punës, ku do t'ju duhet të kapërceni pengesat, veçanërisht në lidhje me marrëdhëniet me shefat. dhe kolegët. Për fat të mirë, Marsi i favorshëm do t'ju japë të gjithë energjinë që ju nevojitet për ta arritur atë! Ditët romantike të hënës: e premte, e shtunë dhe e diel.

SHIGJETARI- Mos prisni!

I dashur Shigjetar, java juaj fillon me dy ditë të hënës në një pozicion të pafavorshëm, në të cilin diçka mund të shkojë ndryshe nga sa prisnit... Më mirë, megjithatë, mes të mërkurës dhe të enjtes. Favorizimi i Jupiterit ju ndihmon të realizoni një projekt që ju është për zemër: deri në mes të majit do të arrini një rezultat të rëndësishëm! Nëse keni ndonjë ide në mendje për të propozuar ose një kërkesë për të bërë në punë, mos prisni.

BRICJAPI: Mërkuri ju buzëqesh!

I dashur Bricjap, këtë javë planeti Mërkuri më në fund do t'ju buzëqeshë përsëri! Pak nga pak do të arrini të kapërceni të gjitha pengesat që keni hasur në rrugën tuaj muajt e fundit, në funksion të një muaji maj që do të shënojë një rilindje të vërtetë! Dashuria ju buzëqesh falë një Venusi të bukur. Takimet e preferuara në fundjavë. Ditët me fat : e hënë dhe e martë. Ditët e hënës nervoze: e mërkurë dhe e enjte.

UJORI: Java e tensioneve...

I dashur Ujor, për fat të keq këtë javë planeti Mërkuri do t'ju kthejë shpinën: duke filluar që nga e hëna do të kryejë një tranzit të pafavorshëm që mund të çojë në disa komplikime të tjera, veçanërisht në vendin e punës. Afërdita është gjithashtu në një pozicion të pafavorshëm dhe thekson kontrastet dhe tensionet në jetën tuaj në çift. Vini bast gjithçka në ditët e hënës me fat, ato të së mërkurës dhe të enjtes.

PESHQIT: Lajm i mirë!

Të dashur Peshq, duke filluar nga e hëna planeti Mërkuri do të jetë sërish aktiv në favorin tuaj, gati për t'ju dhënë lajme të mrekullueshme, veçanërisht në vendin e punës. Po vijnë mundësi të rëndësishme që do t'ju bëjnë të realizoni projektet tuaja në gjysmën e dytë të vitit! Ndërkohë, kushtojini vëmendje të hënen dhe të martën, kur një hënë në opozitë mund t'ju bëjë të ndiheni pak të dëshpëruar pa ndonjë arsye të saktë…

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post