Ju bëjnë gjithë kohën të qeshni, cilat janë shenjat më me humor të Horoskopit

Të gjithë mund të kenë aftësinë për të qenë komik, por të gjithë njohim njerëz për të cilët humori duket se vjen natyrshëm. Këta njerëz argëtues duan të jenë në qendër të një bisede të mirë, duke i bërë të gjithë rreth tyre të buzëqeshin. E kane hunorin buk e djathe.

GAFORRJA

Gaforret pëlqejnë t’i bëjnë njerëzit të ndihen rehat. Si e bëjnë këtë? Shumë shpesh duke tërhequr humorin e tyre. Nëse nuk e njihni mirë një Gaforre, mund të mos e përjetoni këtë anë më lozonjare të tyre. Por edhe pse vetëm miqtë e tij të ngushtë mund ta shohin këtë pjesë të personalitetit të tij, humori i tij është i drejtpërdrejtë, i sinqertë dhe në kohën e duhur. Pra, mos e ngatërroni natyrën e turpshme të një Gaforre me mungesë humori: Sapo të jetë mjaftueshëm rehat për të qenë vetvetja, ajo do të nxjerrë në pah anën e tij më qesharake.

UJORI

Ujorët janë tipat “të çuditshëm” të zodiakut dhe kjo duket në sensin e tyre të çuditshëm të humorit. Kjo shenjë shpesh e çuditshme shpesh përdor humorin e saj për të ndarë bindjet e saj pa tallur apo nënçmuar askënd. Humori i Ujorit është. Humori i Ujorit është i mprehtë dhe shpesh delikate.

LUANI

Luanët shpesh mendohen si “seriozë”, por thellë në vetvete u pëlqen të argëtojnë ata që i rrethojnë. Kjo shenjë dëshiron të jetë më e mira në çdo gjë, ndaj kërkon të bëjë edhe të tjerët të qeshin. Edhe pse Luanët shpesh janë shumë komik, humori i tyre nuk është për të gjithë. Disave mund t’i duket e tepruar deri diku.

BINJAKET

Shenja më lozonjare e zodiakut. Ndjenja e tyre e vërtetë e humorit i bën gjithmonë njerëzit rreth tyre të qeshin. Nëse keni një Binjak në shoqërinë tuaj, ai ndoshta është shpirti i saj binjak. Kjo shenjë mund të jetë serioze, por në të njëjtën kohë, ata kënaqen duke treguar shaka dhe duke i bërë të gjithë rreth tyre të buzëqeshin. Binjakët dinë të shfaqin zgjuarsinë dhe sarkazmën e tyre, ndërkohë që pa mundim e bëjnë dikë të qeshë menjëherë.

VIRGJERESHA

Ndërsa Virgjëresha mund të duket si një shtesë e papritur në këtë listë, nëse njihni një Virgjëreshë, me siguri keni qeshur në praninë e tyre. Shumë herë, perfeksionizmi i Virgjëreshave mund të fshehë sensin e tyre të errët të humorit. Nën pamjen e tyre të bukur dhe “të rregullt”, Virgjëreshat kanë prekjen e Mërkurit, ashtu si Binjakët. Kjo do të thotë se ato kanë një sens të përsosur të kohës dhe mund të bëjnë shaka, në një mënyrë që është prekëse dhe gazmore.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post