Karakteristikat seksuale të shenjave të horoskopit dhe kombinimet ideale mes tyre

Thonë që fati, dashuria, lumturia janë të shkruara n yje. Po sikur seksi të jetë po ashtu i shkruar në yje?

Zbuloni kiminë më të mirë tuajën në dhomën e gjumit sipas astrologjisë seksuale.

DASHI

Dashi karakterizohet nga siguria dhe agresiviteti gjatë aktit seksual. I pëlqen të ketë lojën nën kontroll dhe dëshiron të ketë në shtrat një partnere të bindur. I pëlqejnë lojërat emocionale dhe stimujt e ndryshëm.

Përputhen më mirë seksualisht me: luanin, peshoren, binjakët dhe akrepin.

DEMI

Demët janë më shumë sensualë se sa seksualë. Sipas Horoskopi.vip  Për këtë shenjë aromat, tingujt dhe prekjet e një përvoje seksuale janë shumë të rëndësishme.

Përputhen më mirë seksualisht me: akrepin, gaforren,virgjëreshën dhe bricjapin.

BINJAKËT

Binjakët janë të rehatshëm përsa i përket seksualitetit të tyre, u pëlqen të bëjnë seks në vende të ndryshme dhe nuk janë të turpshëm për fjalët e pista të përdorur gjatë aktit. Ju pëlqen të eksperimentojnë.

Përputhen më mirë seksualisht me: dashin, binjakët, shigjetarin dhe ujorin.

GAFORRJA

Gaforret janë intuitivë dhe mund ta kuptojnë fare lehtë se çfarë kërkon partneri i tyre. Për gaforren, seksi është diçka e dashur dhe plot epsh.

Përputhen më mirë seksualisht me: demin, luanin, bricjapin dhe peshqit.

LUANI

Luani konsiderohet si shenja më e rafinuar e horoskopit, me shije të shkëlqyera dhe ndjeshmëri delikate. Seksi për luanët përfshin stimulim mendor dhe paralojë verbale. Ju pëlqejnë elementët sugjestivë, si muzika gjatë aktit seksual.

Përputhen më mirë seksualisht me: akrepin,dashin, shigjetarin dhe luanin.

VIRGJËRESHA

Virgjëresha shijon prekjen në çdo vend gjatë paralojës dhe i pëlqen të bëjë masazhe që nxisin dëshirën seksuale.

Përputhen më mirë seksualisht me: demin, peshoren, peshqit dhe bricjapin.

PESHORJA

Peshoret mbështeten tek sharmi dhe kimia e tyre për të tërhequr partnerët. Janë shumë të vëmendshëm ndaj nevojave dhe kërkesave të partnerëve.

Përputhen më mirë seksualisht me: dashin, binjakët, luanin dhe shigjetarin.

AKREPI

Akrepët janë pasionantë, plot epsh dhe kanë një kimi të fortë seksuale. Ju pëlqejnë emocionet e forta e kombinuar me ndjeshmëri.

Përputhen më mirë seksualisht me: demin, luanin,akrepin dhe peshqit.

SHIGJETARI

Shigjetarët janë sharmantë, të dashur dhe të vëmendshëm në dhomën e gjumit. Por keni tendencën të mërziten shpejt.

Përputhen më mirë seksualisht me: luanin, dashin, binjakët dhe ujorin.

BRICJAPI

Ashtu si luani, edhe bricjapi ka reputacionin e të qenit një ndër shenjat më seksuale të horoskopit, nuk e kanë të vështirë për të ngjallur një epsh të fortë seksual tek partneri juaj.

Përputhen më mirë seksualisht me: gaforren, demin, bricjapin dhe virgjëreshën.

UJORI

Në përgjithësi konsiderohen si intelektualë dhe idealistë. Në pamje të parë nuk e shfaqin hapur dëshirën seksuale, por brenda vetes janë entuziastë kur vjen puna tek seksi.

Përputhen më mirë seksualisht me: binjakët, ujorin, shigjetarin dhe virgjëreshën.

PESHQIT

Në shtrat janë romantikë, seksualë, të gjallë dhe vlerësojnë imagjinatën. Ju pëlqen të kënaqin më shumë partnerët se sa veten.

Përputhen më mirë seksualisht me: akrepin, gaforren, virgjëreshën dhe peshoren.

$ads={2}

Post a Comment

Previous Post Next Post