5 shenjat më të mira të zodiakut në shtrat

Më poshtë është një listë me 5 shenjat më të mira të zodiakut në shtrat. Nëse keni një partner mes tyre, atëherë është e sigurt: bëhuni gati të kaloni netë në zjarr!

Cila është shenja më aktive e zodiakut?

Me këtë rast do të flasim për qëndrimin e shenjave të horoskopit. Do të zbulojmë se cilat janë shenjat më të mira, pra më të nxehtat e zodiakut dhe kombinimet më shpërthyese dhe energjike.

AKREPI, Shenja më “aktive”.

Kontakti fizik është një pjesë integrale e jetës së tyre, është diçka jetike pasi i lejon ata të lirojnë nervat e tyre dhe të harrojnë problemet qe kane. Akrepi tërhiqet plotësisht nga pasioni dhe pret të njëjtën gjë. Me të duhet të harroni paragjykimet dhe komplekset tuaja pasi është dikush me shumë imagjinatë.

Çiftet e pajtueshme: (ne shtrat)

 • Akrepi – Akrepi
 • Akrepi – Demi
 • Akrepi - Luani

DASHI, Më impulsivi

Dashi është impulsiv në çdo gjë dhe sigurisht edhe në shtrat; është dikush me shumë instinkte që e lë veten të udhëhiqet nga impulset e tij dhe që nuk i pëlqen të ndalojë asgjë. Jo më kot Dashi është gjithashtu një nga shenjat më të nxehta te zodiakut kur behet fjale per seksin . I pëlqen të marrë drejtimin, sepse Dashi duhet të udhëheqë partnerin e tij. Në shtrat dominon Dashi.

Çiftet e pajtueshme: (ne shtrat)

  • Dashi – Akrepi
  • Dashi – Shigjetari
  • Dashi - Peshorja

  SHIGJETARI, Më i egëri

  Shigjetari është i egër, por gjithmonë brenda kufijve të arsyeshmërisë dhe drejtësisë. Si një aventurier i mirë, ai pëlqen të eksplorojë kënaqësitë e dashurisë në vende të ndryshme, i pëlqen takimet në natyrë, kudo dhe kurdo.

  Çiftet e pajtueshme: (ne shtrat)

   • Shigjetari - Luani
   • Shigjetari – Akrepi

   DEMI, Më sensuali

   Demi, sensual dhe i pasionuar, i pëlqen të marrë gjithë kohën e nevojshme gjatë një nate neshtrat me partnerin, preferon që temperatura të rritet gradualisht përpara se të kaleroje mbi tjetrin, në mënyrë që lojërat e mëparshme të mos jenë kurrë të pakënaqshme. Në një lidhje Demi është i gatshëm të bëjë gjithçka, i pëlqen të zbulojë ndjesi të reja dhe ka shumë pak paragjykime.

   Çiftet e pajtueshme: (ne shtrat)

    • Demi – Luani

    PESHORJA: Është pothuajse e varur

    Për Peshoren kontakti fizik dhe dashuria nuk mund të ndahen, është e pamundur të jetosh në një marrëdhënie të largët apo platonike. Për personat e lindur nën shenjën e Peshores, seksi është një varësi dhe periudhat e abstinencës janë shumë të vështira për t'u përballuar. Mund të ndodhë që të jetë marrë në një qëndrim per një nate me nje te panjohur, por kjo është në fakt shumë e rrallë pasi Peshoret preferojnë dashurinë e vërtetë.

    Çiftet e pajtueshme: (ne shtrat)

     • Demi - Peshorja
     • Demi – Dashi
     • Demi – Peshqit
     $ads={2}

     Post a Comment

     Previous Post Next Post