Zakonet që duhen eliminuar në bazë të shenjës së Horoskopit

DASHI

Zakonet që duhen eliminuar: Pa dyshim, yjet ju sugjerojnë që të eliminoni zakonin e keq që keni për të luftuar me të gjithë dhe duke argumentuar për ndonjë gjë, edhe nëse nuk ju intereson drejtpërdrejt. Në këtë mënyrë ju rrezikoni të vendosni veten kundër njerëzve potencialisht të rrezikshëm. Zakonet që duhen futur: Për të ushqyer mendjen, është e nevojshme që të përpiqeni të lexoni. Nuk ka nevojë të lexoni traktate mbi fizikën kuantike ose esetë e pesëqind faqeve. Mjafton të lexoni çdo ditë disa faqe të një romani të zgjedhur me shumë kujdes dhe inteligjencë.

DEMI

Zakonet që duhen eliminuar: Nëse doni të gjeni një formë të përsosur fizike para pushimeve verore, absolutisht duhet të humbni zakonin për të ngrënë ushqim të skuqur. Edhe nëse jeni një person që e pëlqeni shumë ushqimin, të paktën përpiquni të kujdeseni për cilësinë e gjithçkaje që vendosni në gojën tuaj. Zakonet që duhen futur: Dembelizmi shpesh është një nga kufizimet tuaja më të mëdha. Yjet sugjerojnë që ju të futni zakonin për të bërë sport dhe aktivitet fizik, të paktën një orë tri herë në javë. Është gjithashtu e dobishme për disponimin tuaj dhe jo vetëm për humbjen e disa kileve shtesë.

BINJAKET

Zakonet që duhen eliminuar: Shumë shpesh nuk dini të jepni kufizime dhe, edhe nëse trupi juaj ju lutet të mos e bëni atë, ju keni një tendencë të keqtrajtoni pirjen e duhanit ose alkoolin. Ata janë zakone që ju duhet t’i eliminoni absolutisht ose të paktën të përpiqeni t’i zvogëloni. Bëjeni këtë për mirëqenien dhe shëndetin tuaj. Zakonet që duhen futur: Mos prisni derisa të ndjeheni keq për të futur ushqim të shëndetshëm në zakonet tuaja. Përpiquni të plotësoni ushqimet tuaja me fruta dhe perime sezonale. Mund të eksperimentoni me shumë receta të shijshme, imagjinative dhe me super ngjyra.

GAFORRJA

Zakonet që duhen eliminuar: Yjet ju ftojnë të ndaloni shfletimin sikur të jeni agjent i FBI-së në profilet sociale të njerëzve që njihni. Ju mund t’ia dilni edhe pa ditur zakonet e të gjithë paraardhësve dhe të afërmve të personit që ju pëlqen. Zakonet që duhen futur: Për të përmirësuar vetëvlerësimin tuaj dhe për të mos pasur një pikëpamje pesimiste për jetën, mund të përvetësoni zakonin e përsëritjes së mendimeve pozitive çdo ditë që ju bëjnë të ndiheni të aftë të bëni diçka, madje edhe mrekulli.

LUANI

Zakonet që duhen eliminuar: Yjet ju bëjnë thirrje për të shmangur gjuhën e keqe (që konsiston në përdorimin e tepruar të fjalëve të këqija), madje edhe kur dikush ju bën objektivisht që të humbni durimin. Ju nuk doni të jepni një imazh të vetes si një person i pasjellshëm dhe i vrazhdë, apo jo? Zakonet që duhen futur: Për t’i dhënë edhe një shtysë tjetër bujarisë tuaj të lindur, ju mund të përfshini në ditët tuaja zakonin e bamirësisë. Zgjidhni një shoqatë për të punuar me ose, nga java në javë, të shkoni në kërkim të dikujt që ju nevojitet.

VIRGJERESHA

Zakonet që duhen eliminuar: Zakonin kryesor që duhet ta eliminoni për të jetuar një jetë më relaksuese në harmoni me mjedisin rreth jush është të kritikuarit e të tjerëve. Mundohuni të rezistoni, edhe kur shihni papërsosmëri të mëdha te njerëzit pranë jush. Zakonet që duhen futur: Yjet sugjerojnë që të përfshini në jetën tuaj zakonin e thellimit të studimit të temave që në përgjithësi kanë tendencë të injorojnë, sepse ato nuk konsiderohen logjike ose racionale nga të gjithë. Zgjerimi i mendjes suaj është sinonim i inteligjencës së madhe.

PESHORJA

Zakonet që duhen eliminuar: Fiksimi juaj në formën fizike dhe aspektin estetik të njerëzve është një zakon që ju bën të humbni kaq shumë energji më kot. Ju mund të bëni të paktën përpjekje për ta braktisur dhe për të parë përtej asaj. Nuk është e lehtë për ty. Zakonet që duhen futur: Një nga zakonet më të vështira por të domosdoshme për rritjen tuaj personale mund të jetë që të merrni të paktën një vendim në ditë. Mbani shënim në një fletore të gjitha zgjedhjet që mund të bëni dhe festoni përmirësimin tuaj.

AKREPI

Zakonet që duhen eliminuar: Zakoni për të cilën yjet sugjerojnë të heqësh dorë është të thuash gënjeshtra. Nuk duhet të gënjesh të tjerët për të justifikuar veprimet e tua. Ju keni kurajë të mjaftueshme për të marrë përgjegjësinë për gjithçka që ju thoni ose bëni. Zakonet që duhen futur: Një zakon i shëndetshëm për t’u futur në jetën tuaj mund të jetë për të vënë paratë mënjanë. Një shumë të vogël mund ta lini çdo muaj mënjanë për ta përdorur më vonë për ndonjë kapriço të vogël.

SHIGJETARI

Zakonet që duhen eliminuar: Yjet ju bëjnë thirrje të braktisni zakonin e shpenzimit të shumë orëve në telefon. A thua është e nevojshme që ne t’u tregojmë të gjitha gjërat shokëve dhe të njohurve në telefon? Po sikur ata t’ju dëgjojnë vetëm për edukatë dhe jo për interes? Mendojeni. Zakonet që duhen futur: Për të gjetur një ekuilibër të mirë mendor dhe fizik, zakoni më i mirë për të futur në jetën tuaj mund të jetë të meditoni dhe të kërkoni heshtje. Mundohuni ta bëni të paktën për disa minuta çdo ditë dhe shikoni ndryshimin.

BRICJAPI

Zakonet që duhen eliminuar: Zakoni që absolutisht duhet ta eliminoni është ai i të mospërgjigjurit ndaj mesazheve që miqtë, të afërmit ose të dashurit ju dërgojnë si një gjest dashurie ose butësie ndaj jush. Shmangni dhënien e një imazhi të tillë të ftohtë dhe të shkëputur. Zakonet që duhen futur: Yjet ju këshillojnë që të merrni një zakon, i cili sipas shqip është shumë i vështirë për ju, të përpiqeni të jeni më të dashur dhe të jepni të paktën një puthje ose një përqafim në ditë për njerëzit që doni. Mos ikni nga kontaktet fizike.

UJORI

Zakonet që duhen eliminuar: Yjet ju ftojnë të braktisni zakonin e shpenzimit të orëve të shumta para kompjuterit ose telefonit celular. Nuk ka rëndësi nëse do të punoni ose studioni. Duhet të keni një afat kohor, sepse edhe vizioni juaj mund të ndikohet. Zakonet që duhen futur: Një zakon i duhur që mund ta përfshini në ditët tuaja është që të ecni në natyrë ose të rritni lule në kopshtin tuaj ose në tarracën tuaj. Lëreni veten të dehet nga aromat e ëmbla dhe ngjyrat që ju rrethojnë.

PESHQIT

Zakonet që duhen eliminuar: Një nga zakonet për të cilat do të ishte e përshtatshme për ta korrigjuar është sigurisht që të paraqiteni vonë në takimet tuaja. Nuk është e mundur që kurrë të arrish në kohë. Mund të përpiqeni të sinkronizoni me duart e orës tuaj. Zakonet që duhen futur: Për ju nuk është e lehtë të futni zakone të reja në rutinën e jetës së përditshme, por është e nevojshme që dokumentet tuaja të jenë në rregull. Vetëm në këtë mënyrë mund të arrini të menaxhoni më mirë dokumentet tuaja të shumta.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post