Si të “gjuash” secilën shenjë të horoskopit me takt

DASHI

Kur bëhet fjalë për vardisje, Dashi dëshiron që t’i afroheni haptazi. Mos kërkoni leje për ta puthur, por thjesht putheni sapo t’ju jepet shansi. Sa më direkt që t’i qaseni, aq më mirë. Dashit i pëlqejnë edhe komplimentet. Grindjet me pasion janë si afrodiziak për këtë shenjë.

DEMI

Me Demin duhet të veproni ngadalë dhe me qetësi. Ata duan një vardisje graduale. Në takimin e parë paraqituni me një dhuratë të vogël, simbolike, meqë Demit i pëlqejnë dhuratat. Pak parfum sensual do të veprojë te ai si magnet. I pëlqen edhe sensi për humor.

BINJAKET

Rruga më e shpejtë deri te shtrati i Binjakëve kalon nëpër tru. Binjakët preferojnë që të diskutojnë rreth gjërave intelektuale. Nëse në një fushë dini shumë, atëherë fillojeni bisedën në atë temë. Binjakëve iu pëlqejnë shumë “ekspertët e çështjes”, e sa më e komplikuar që të jetë tema, aq më mirë.

GAFORRJA

Pjesëtarët e kësaj shenje kanë zemër të butë. Nëse doni të hyni në jetën e tyre, atëherë tregojeni anën tuaj sentimentale. Shpreheni interesimin për organizatat bamirëse, sidomos për ato që përkujdesen për fëmijë. Gaforrja preferon që ta trajtoni si fëmijë, prandaj përgatiteni darkën dhe ftojeni. Krijojeni një atmosferë romantike.

LUANI

Nëse doni ta joshni Luanin, përqendrohuni te ai si laseri. Jepini komplimente në lidhje me gjithçka. Trajtojeni gjithmonë si është më së miri. Duke ia prekur flokët, në vesh flisni fjalë të pacipa gjatë paralojës.

VIRGJERESHA

Pedanteria është virtyt të cilin duhet ta demonstroni kur iu vardiseni Virgjëreshave. Duhet ta keni një pastërti maksimale, si dhe të rregulloheni si mos më mirë. Asgjë nuk e eksiton më shumë Virgjëreshën sesa aroma e sapunit, e pastërtisë. Banja e përbashkët do të jetë paralojë e mrekullueshme për Virgjëreshën.

PESHORJA

Nëse ju duhet që ta bëni për vete ndonjë Peshore, më së miri do të ishte sikur ta ftonit shpirtin e Cary Grantit, apo Odri Hepbernit. Këtë shenjë të horoskopit duhet ta trajtoni me stil të lartë, me darkë elegante dhe me rroba luksi. Peshorja preferon muzikën, prandaj shkuarja në koncert do të ishte paralojë e mirë.

AKREPI

Vardisja ndaj Akrepit misterioz paraqet një sfidë të madhe, sepse është vështirë të kuptohen reagimet e kësaj shenje. Mos u habitni nëse ndaj veprimeve tuaja, Akrepi reagon me një buzëqeshje misterioze, meqë një buzëqeshje e tillë për të paraqet metodë të vardisjes. Duhet të komunikoni me trup.

SHIGJETARI

Shigjetarin do ta bëni për vete me humor të mirë. Tregojini barsoleta, ngjarje qesharake dhe dërgoni porosi të çartura. Ftojeni në kamping dhe merreni me vete një thes të fjetjes për dy vetë.

BRICJAPI

Bricjapi dinjitar mund të jetë i frikshëm në lidhje me seksin, por kjo shenjë ia vlen mundit tuaj. Te Bricjapi më së miri funksionin vardisja e ngadaltë dhe graduale. Takimin tuaj të parë kufizojeni në një puthje të gjatë.

UJORI

Ujori mund të jetë i vështirë, kur bëhet fjala për seks. Nëse doni ta bëni për vete këtë shenjë të horoskopit, atëherë mos iu qasni në mënyrë konvencionale. I thoni që jeni duke bërë një kërkim në lidhje me seksin dhe se ju nevojitet ndihma e tij për këtë eksperiment. Po ashtu, i thoni se doni të jeni vetëm shokë me të. Sa më e jashtëzakonshme që të jetë qasja juaj, aq më shumë do të jeni atraktiv për të.

PESHQIT

Nëse doni të bëni për vete Peshqit, atëherë çoni ata në një botë tjetër. Ftoni që të shikoni së bashku me teleskop, apo shikojeni akuariumin e tij. Sapo ai të thellohet në atë që jeni duke bërë, atëherë bëjeni hapin tuaj. Një puthje e shpejtë në qafë do të çojë deri te gjërat më të mëdha dhe më të mira.

$ads={2}

Post a Comment

Previous Post Next Post