Renditja nga shoqja/ku më i mirë tek më i keqi, bazuar në shenjën e zodiakut.

1- PESHORJA

Pozicioni i parë i merituar për Peshoret, ndër më të sjellshmit dhe më paqësorët e zodiakut! Ata kurrë nuk do të bëjnë asgjë për t'ju lënduar dhe do të përpiqen të kënaqin kërkesat dhe nevojat tuaja në çdo rast, pa kërkuar asgjë në këmbim. Ata nuk mbajnë mëri dhe gjithmonë përpiqen të rregullojnë gjërat e krisura  mes shoqerise.

2- AKREPI

Akrepat, ashtu si Peshoret, mund të figurojnë vetëm lart në këtë renditje. Ata janë kampionë të vërtetë të besimit dhe besnikërisë, nëse e kuptojnë se mund t'ju besojnë vërtet! Ata janë jashtëzakonisht të kuptueshëm për gjendjen shpirtërore të të tjerëve dhe gjithmonë do të ofrojnë një shpatull për të qarë!

3- PESHQIT

Shenjat më emocionale mund të ishin vetëm në vendin e tretë mes shenjave më të mira si miq! Falë kësaj, ata krijojnë lidhje shumë të thella me njerëzit që duan dhe janë absolutisht më empatikët e zodiakut! Peshqit do t'ju vendosin gjithmonë në radhë të parë nëse jeni në rrethin e tij të besimit.

4- BINJAKET

Binjakët, ashtu si Peshqit, janë gjithashtu thellësisht emocionalë, por janë gjithashtu mjaft socialë dhe miqësorë! Me ta do të mund të bëni gjithmonë biseda të thella, për gjithçka dhe gjithmonë do të gjeni një krahasim të mirë. Ata janë gjithashtu ndër më argëtuesit zodiakut!

5- LUANI

Thuhet shpesh se Luanët janë pak nga miqtë që të gjithë do të donin, edhe nëse temperamenti i tyre i nxehtë dhe i vrullshëm i vendos në pozicionin e pestë. Megjithatë, ata janë shumë të besueshëm, janë të shpejtë për të ndihmuar ata në nevojë dhe shumë pak gjasa të thonë "jo" për një kërkesë. Megjithatë, nëse ata nuk mendojnë se miqësia i përmbush ata, atëherë ata nuk do të jenë fare të disponueshëm.

6- SHIGJETARI

Shigjetari i zgjedh miqtë e tij me kujdes dhe nuk janë tamam më të shoqërueshmit. Ata duhet të sigurohen se mund të mbështeten te personi tjetër përpara se të japin gjithçka. Është e vështirë për ta të gjejnë dikë që përmbush standardet e tyre shumë të larta, por kur i përmbushin, ata bëjnë miq të shkëlqyer, dhe do jene gjithmonë në dispozicion.

7- UJORI

Me siguri një avantazh i Ujorit në miqësi është se ata nuk do t'ju lënë kurrë të mërziteni, me veçoritë e tyre dhe planet e tyre absurde! Ata angazhohen në miqësi dhe ju bëjnë të ndiheni jashtëzakonisht të vlerësuar, por është gjithashtu e lehtë për ta që të mungojnë kur keni nevoje per dicka.

8- GAFORRJA

Për Gaforret, besimi tek njerëzit është mjaft i vështirë dhe ata shpenzojnë shumë kohë për të. Megjithatë, ata gjithashtu japin gjithmonë dyfishin e asaj që marrin nga të tjerët, duke ju bërë të ndiheni shumë mirë me ta. Ndonjëherë duken paksa të ftohtë, por kjo ndodh vetëm sepse janë lënduar shumë herë.

9- DASHI

Në miqësi, Dashi priren të kërkojnë besim, duke e rezervuar ndjeshmërinë e tyre të madhe vetëm për shumë pak njerëz. Ata nuk janë shumë të mirë për të treguar atë lloj emocioni dhe ndonjëherë kjo i keqkupton si miq të pasinqertë. Ata janë gjithashtu gjaknxehtë, duke përfunduar në zënka më shumë se sa do të donin.

10- DEMI

Një gjë që një Demi nuk do të bëjë kurrë është të krijojë dramë, veçanërisht nëse është e pakuptimtë dhe për hir të tij. Janë shumë mendjelehtë dhe në miqësi janë të mirë dhe besnikë. Ata ruajnë miqësi për një kohë shumë të gjatë dhe vështirë se do të keni ndonjë grindje me ta. Megjithatë, ata janë mjaft kokëfortë dhe është e pamundur t'i shtysh të bëjnë diçka që nuk duan të bëjnë.

11- BRICJAPI

Bricjapët janë sigurisht ndër më argëtuesit dhe emocionuesit e zodiakut, por mund të jenë edhe mjaft të bezdisshëm kur duan. Ata mund të përpiqen të mbjellin disa ide negative në mendjen tuaj, me rezultate paksa të paparashikueshme, midis argëtimit dhe shqetësimit. Ata janë në renditjen e njëmbëdhjetë vetëm sepse përballë zgjedhjes mes miqve dhe partnerëve, ata pothuajse gjithmonë do të zgjedhin partnerin e tyre.

12- VIRGJERESHA

Më harroni miqtë e Virgjëreshës, por pozicioni i fundit ju takon juve. Temperamenti e tyre i eger dhe e pamëshirshem (kur është e nevojshme) mund t'i bëjnë miqësitë me ta shumë të vështira. Virgjereshat janë më mirë të kenë miq sesa armiq, por nuk ka gjasa të zgjedhin të mbajnë dikë afër.

$ads={2}

foto credit: ©Andrea Piacquadio

Post a Comment

Previous Post Next Post