Bashkëjetesë apo martesë? Zgjidhja ideale, shenjë për shenjë

Bashkëjetesë apo martesë ? Dilema e përjetshme lind edhe kur flasim për shenjat e zodiakut. Disa kanë ëndërruar gjithmonë të martohen, ndërsa të tjerë ikin kur vjen puna për të shqiptuar "po"-në fatale .

SHENJAT GATI PËR DASMË

PESHORJA është padyshim një nga shenjat më romantike që ëndërrojnë martesën . Nevoja për të dashur dhe për të ndarë është në fakt shumë e fortë, aq sa dasma konsiderohet si kurorëzimi i bashkimit. Kur një BRICJAP dashuron është përgjithmonë. Për këtë arsye, të lindurit në këtë shenjë të Zodiakut kanë nevojë për siguri të vazhdueshme , mes tyre është edhe martesa. Nevoja për të konkretizuar lidhjen është e lidhur ngushtë me nevojën për të pasur një partner të sinqertë dhe besnik pranë jush. Një trend tipik edhe për SHIGJETARIN, i cili duke qenë një shenjë tradicionaliste, e konsideron dasmën një pikë mbërritjeje. Sipas horoskopi.vip. Më romantiku i Zodiakut? GAFORJA! I pëlqen të ndjejë emocione intensive dhe të kalojë momente romantike me njëri-tjetrin. Ai e sheh martesën si mënyrën më të mirë për të zyrtarizuar dashurinë. Ndër shenjat më të lidhura me familjen dhe traditat është DEMI. Pikërisht për këtë arsye martesa e qetëson dhe e lejon të jetojë në çift me qetësi më të madhe . Më në fund e gjejmë LUANIN, ndër shenjat që më së shumti ëndërrojnë ceremoninë romantike, fustanin e bardhë, lulet dhe emocionin. I pëlqen të jetë në qendër të vëmendjes dhe kur dashurohet menjëherë ëndërron të fillojë një jetë së bashku me tjetrin. 

SHENJAT QË PREFEROJNË BASHKËJETESEN

Martesë? Jo faleminderit! Ndër shenjat që nuk e mendojnë idenë e martesës janë BINJAKET. Ata preferojnë ta jetojnë jetën për ditën , duke kërkuar gjithmonë stimuj të rinj, për këtë arsye preferojnë të presin para se të thonë një "përgjithmonë". Një arsyetim tipik i DASHIT të cilit i duket i mërzitshëm monotonia dhe rutina, por ka një nevojë të thellë për origjinalitet dhe pasion . Asnjë dasmë as për UJORIN, i cili thjesht nuk dëshiron të ketë lidhje me martesën! Në fakt, ai e konsideron atë diçka të vjetër dhe jo interesante, që vetëm sa do të kufizonte autonominë dhe lirinë e tij.

SHENJAT E PAVENDOSURA

Pastaj janë shenjat e pavendosura mes martesës dhe bashkëjetesës. Para së gjithash, AKREPIështë gjithmonë i gatshëm të vërë në dyshim gjithçka. Ai mund të martohet pas dashurisë me shikim të parë dhe të ndryshojë mendje brenda pak vitesh, duke u divorcuar nëse ndihet i zhgënjyer nga ajo që po kalon. Nga ana tjetër, VIRGJERESHA e konsideron martesën të rëndësishme, si shenjë besnikërie dhe dashurie, por gjithmonë ka frikë të bëjë zgjedhjen e gabuar dhe të mos jetë në lartësinë e situatës. Një pavendosmëri që mund të çojë në një situatë ngërçi të thellë. Në fund, PESHQIT mund të martohen, por vetëm nëse gjejnë një mjedis të njohur dhe shumë miqësor. Në fakt, kjo shenjë nuk lidhet vetëm me një person të vetëm, por me gjithçka që e rrethon!

PAJTUESHMËRIA E ZODIAKUT

Përpara se të zgjidhni mes bashkëjetesës apo martesës është e rëndësishme të dini përputhshmërinë e shenjave. Dashi, për shembull, në jetën e një çifti i pëlqen gjithmonë t'i marrë situatat "kokë më kokë" dhe të përfshihet. Prandaj synon të dominojë partnerin. Ai ka afinitet të madh me Luanin, Shigjetarin dhe Ujorin, ndërsa me Akrepin nuk është rehat. Shenja e Tokës Demi është introverte, por jo e dobët. Nuk preferon të bëjë lëvizjen e parë, prandaj shkon mirë me shenja që e tërheqin, si Peshorja, Virgjëresha dhe Gaforrja. Ndersa Binjakët, nga ana tjetër, janë vazhdimisht në kërkim të risive. Shenjat më të lidhura janë Bricjapi, Luani, Peshorja dhe Shigjetari.

Shenjë e krijuesve dhe poetëve, Gaforrja është gjithmonë në kërkim të një partneri mbrojtës me shumë vëmendje. Prandaj është i lidhur me Demin, Akrepin dhe Peshoren. Ndersa Luani, nga ana tjetër, vështirë se do të ketë afinitet me Gaforren, por do të dashurohet me Akrepin, Binjakët, Bricjapin dhe Virgjëreshën. Kjo e fundit është një shenjë e rehatshme në lidhje të gjata dhe duket e mrekullueshme me Akrepin, Peshoren, Demin, Luanin dhe Gaforren. Nga ana tjetër, Peshorja lidhet lehtësisht me Shigjetarin, Virgjëreshën dhe Luanin, ndërsa Akrepi ka një personalitet vullkanik, perfekt për Dashin, Binjakët dhe Ujorin.

Dhe nëse Shigjetari shkon mirë me Gaforren, Virgjëreshën, Luanin dhe Peshqit,..  Bricjapi i dominuar nga Saturni preferon të thyejë akullin me Gaforren, Luanin, Virgjëreshën, Akrepin dhe Binjakët. Më në fund gjejmë Ujorin dhe Peshqit. Të parët do të kërkojnë Shigjetarin, Peshoren, Dashin, Luanin dhe Binjakët, ndërsa të dytët kanë si partnerë idealë Shigjetarin, Bricjapin, Akrepin, Demin, Gaforren dhe Virgjëreshën.

$ads={2}


Foto credits: Shutterstock


Post a Comment

Previous Post Next Post