Gota është gjithmonë gjysmë bosh për 4 shenjat më pesimiste të zodiakut

Ai mendon shumë dhe sa më shumë që e bën atë aq më shumë i kufizon perspektivat e tij, aq më shumë i humbet mundësitë dhe i zë paniku.

Në mesin e dymbëdhjetë shenjave të zodiakut, disa janë me pozitive, të tjera mjaft negative dhe pesimiste . Të shohësh gotën gjysmë bosh do të thotë të shohësh perspektivën më të keqe në gjithçka. Fatkeqësisht, jo të gjithë jemi të pajisur me një frymë pozitive dhe shenja e sotme është dëshmi e kësaj.

Disa thonë se optimizmi është erëza e jetës. Sigurisht të qenit optimistë na bën të jetojmë më mirë, na bën të përqendrohemi në perspektivat më të mira dhe na nis drejt horizonteve që vërtet mund t'i ndryshojnë gjërat rrënjësisht. Sipas Horoskopi.vip Shenja e renditjes së sotme për fat të keq nuk ka shanse të mos ndikohet nga negativiteti .

DEMI

Demi do të kishte shumë për të mësuar nga Peshqit, të cilët janë ndër shenjat më optimiste, entuziaste dhe më të gëzuara në të gjithë zodiakun. Të ndjeshëm dhe të sigurt ata nuk dorëzohen kurrë. Demi ndoshta do të donte të ishte në gjendje të kishte të njëjtin entuziazëm, por pavarësisht përpjekjeve të tij të vazhdueshme gota e tij mbetet gjysmë bosh, mendimet e tij janë negative dhe katastrofat dhe problemet janë afër. Paranoja, frika, ankthi, disponimi i turbullt janë rendi i ditës. Demi nuk mund të jetë spontan, nuk dinë të relaksohen. Demi është një shenjë e Tokës, kështu që janë me temperament këmbëngulës dhe të vendosur , për fat të keq e investon këtë forcë në energji negative pasi e ushqen vazhdimisht. Sipas Horoskopi.vip, shkaku i pesimizmit të tij qëndron pikërisht në prirjen e tij të theksuar për të menduar së tepërmi dhe për të intelektualizuar gjithçka, sa më shumë që e bën atë aq më shumë priret të sulmohet nga dyshimet, të dyshojë edhe për veten e tij. Për fat të mirë, të qenit një pesimist i madh i përjetshëm ka edhe një anë pozitive, gjithashtu e bën atë një person shumë të zhytur në mendime dhe të matur. Kjo shenjë nuk do të jetë kurrë e prerë dhe e drejtpërdrejtë në të thënë atë që mendon, por do të gjejë një mënyrë për të ëmbëlsuar atë që thotë. Ai ka shumë takt dhe shumë mendim. Demat janë njerëz me të cilët jetoni lehtë.

Do të ishte një ndihmë e madhe nëse Demi do të gjente një mënyrë për të thyer barrierat e tij të mendimit dhe do të fillonte të mendonte më pak përpara se të vepronte ose të mos kishte asnjë pritshmëri për të mos u zhgënjyer. Demi ka shumë frikë nga dështimi për të vendosur qëllime.

GAFORRJA

Vendi i dyte për shenjën më pesimiste të zodiakut shkon për Gaforren. Për ata që kanë lindur nën këtë shenjë, krijimi i marrëdhënieve dhe fillimi i bisedave është i rëndësishëm, por ekziston një frikë e madhe se aty pranë është dikush që luan një mashtrim. Miqtë tanë Gaforre janë gjithmonë në mbrojtje dhe të bindur se nëse diçka po shkon papritur ashtu siç duhet, do te thote se ka dicka qe nuk shkon. Shpesh, të lindurit në këtë shenjë priren të bëjnë filma mendorë ose të krijojnë probleme duke harruar bukurinë që mund të ofrojë një situatë apo një veprim. Mosbesues nga natyra, ata jetojnë në një gjendje të vazhdueshme vigjilence.

BRICJAPI

Tani le të kalojmë te Bricjapi . Të lindurit në këtë shenjë kanë një frikë të madhe, atë të dështimitPër miqtë tanë Bricjap, të qenit në gjendje ta shohin gotën gjysmë plot është vërtet e vështirë. Tendenca për t'u fokusuar te problemet është kufizuese: të bën të humbasësh nga sytë bukurinë që fshihet, megjithëse ndonjëherë paksa e tepërt, pas situatave që paraqiten. Te dashur Bricjap Filloni të jeni në humor se jo gjithçka mund dhe duhet të shkojë gjithmonë keq. Mësoni të buzëqeshni dhe mendoni se ka gjithmonë një anë pozitive për t'u marrë parasysh. Mundohuni të jeni më pozitiv dhe të sigurt.

VIRGJERESHA

Ndër shenjat më pesimiste gjejmë Virgjëreshën. Të lindurit e kësaj shenje kanë tendencë të analizojnë, të mendojnë, të grumbullojnë trurin e tyre, shumë dhe shpesh. Duhet thënë gjithashtu se miqtë tanë të Virgjëreshës kanë tendencë të vendosin qëllime të larta dhe të përpiqen të përmbushin pritshmëritë e tyre. Megjithatë, shpesh ju shpëton një detaj: gjërat nuk shkojnë domosdoshmërisht ashtu siç pritej, por kjo nuk do të thotë që ju duhet ta bëni vetë ndjenjën e dështimit. Mësoni të pranoni idenë dhe të jetoni me mendimin se ka gjithmonë një anë pozitive për t'u kuptuar në situatat ose sfidat që na paraqet jeta. Forcë dhe guxim!

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post