Horoskopi Mujor Maj 2022 - Luani, Virgjeresha, Peshorja, Akrepi

LUANI

Mirë se vini ! Në datën 10 maj fillon një fazë shumë pozitive për shenjën tuaj: Jupiteri, planeti i fatit dhe i zgjerimit, hyn tek Dashi, duke ju mbështetur me një mënyrë të bukur nga shtëpia e nëntë për një pjesë të mirë të 2022-shit! Është një tranzit që flet për rritje, optimizëm, kreativitet dhe mendim pozitiv. “Gjigandi i Mirë” i jep fund një zymtësie (e karakterizuar në shumë raste nga ankthi, shqetësimi dhe ndjenja e vështirësisë) që prej disa kohësh ju ka ngadalësuar hapat. Ky Jupiter i ri do t'ju ndihmojë të përfitoni nga talentet që ende nuk janë eksploruar sa duhet dhe të kërkoni stimuj të rinj. Të forcuar nga ndërgjegjësimi juaj i ri, tani do të ndjeni nevojën për të rinovuar veten, për t'u futur në sfida të reja, për të zgjeruar gamën tuaj të veprimit. Planeti për këtë vit do të prekë me krahun e tij dashamirës  të lindurit në korrik. Të gjithë të tjerët do të duhet të presin vitin e ardhshëm për të përfituar nga energjia e planetit. Nëse i përkisni dekadës së parë të shenjës, atëherë përgatituni sepse do të nisë një kapitull i ri i jetës suaj, i cili flet për horizonte të reja, vende të reja për të zbuluar. Ka shumë Luan që gjatë muajve të ardhshëm mund të vendosin të shpërngulen jashtë vendit, ose të kenë një përvojë studimi/pune në një vend të ri që ka aromën e rilindjes. Në anën tuaj do të jetë edhe Mërkuri, planeti i komunikimit, i cili për shkak të unazës së gjatë të ndalimit, do të qëndrojë në shenjën e Binjakëve deri më 5 korrik. Një tranzit që do të ndikojë pozitivisht në jetën tuaj sociale dhe profesionale. Në fakt, mendja juaj do të jetë më aktive se kurrë dhe do të preket nga një dëshirë e pangopur për të mësuar gjëra të reja , për të eksploruar territore të reja, për të pushtuar destinacione të reja. Qielli i majit favorizon edhe ata që po përgatisin terrenin për një konkurs, një provim, një intervistë, në funksion të një klasifikimi profesional më autoritar dhe të kënaqshëm. Kush kërkon punë, duhet të përpiqet të lëvizë sa më shumë që të jetë e mundur sepse me Mërkurin në pamje të shkëlqyer ekziston mundësia për të gjetur dalje të reja. Por kujdes, sepse Mërkuri (gjithmonë ai!), nga data 24 maj deri më 13 qershor do të bëjë një parantezë të shkurtër tek Demi dhe ndërkohë do të hyjë në konflikt me Saturnin nga një aspekt kuadrat. Prandaj, është e mundur që në atë kohë t'ju duhet të përballeni me një sërë frikash, dyshimesh dhe kufizimesh, veçanërisht nëse keni lindur midis 18 dhe 23 gushtit . Një lloj ngadalësimi, i cili megjithatë do t'ju lejojë të përqendroheni në ide, të kuptoni ngjarjet e jetës tuaj dhe të identifikoni qëllimet dhe motivimet.

Po në dashuri? Vetëkuptohet që me një qiell kaq të gjallë lajmet mund të shqetësojnë edhe pjesën e  zemrës (dashurisë). Afërdita do të jetë në anën tuaj për të gjithë muajin, një tranzit që mund të jetë i favorshëm për takime të reja, por edhe për marrëdhënie që kanë humbur një pjesë të shkëlqimit të tyre. Për më tepër, në fund të muajit, kur edhe Marsi të kalojë tek Dashi, për shumë prej jush do të ketë mundësi të takojnë një person që do të ringjallë shqisat, apo të përjetojnë momente shumë të veçanta. Gëzimi, argëtimi, kënaqësia në përgjithësi, do t'ju ngjyrosin ditët, duke ju çliruar nga një moment i vështirë dhe i mundimshëm. Është një kohë e mirë për të zgjidhur inatet e vjetra, për të pastruar diçka që nuk e keni gëlltitur, për të trajtuar problemet në përgjithësi.

$ads={1}

VIRGJËRESHA

Me Marsin që kalon nëpër shtëpinë tuaj të shtatë, zona e horoskopit që flet për marrëdhëniet tuaja më intime, ajo e majit është një qiell që vë theksin tek marrëdhëniet. Në përgjithësi ky pozicion i Marsit mund të çojë në qëndrime të zemëruara dhe konfliktuale, përplasje/konfrontime me partnerin, por në këtë rast ka më shumë gjasa që t'ju shtyjë të krijoni lidhje intensive dhe stimuluese . Me këtë në mendje, nuk duhet të harrojmë kalimin e Venusit tek Dashi në shtëpinë tuaj të tetë, një tranzit që ka shumë për të thënë për sa i përket intimitetit, erosit, pasioneve të forta. Yjet mund t'ju ndihmojnë të konsideroni më me kujdes emocionet dhe seksualitetin, të dyja aspektet e rëndësishme të marrëdhënies! Pra, ja që Marsi tek Peshqit mund të sjellë pak ajër në jetën tuaj të dashurisë, edhe përmes një takimi të ri. Në këtë kontekst, megjithatë, prania e Neptunit, i cili kalon nëpër shtëpinë krah për krah me Marsin, nuk ndihmon për të mbajtur këmbët në tokë. Prandaj vëmendje ndaj iluzioneve të lehta, ndaj idealizimeve; vëzhgoni mirë njerëzit dhe situatat për atë që janë dhe jo për mënyrën se si do të dëshironit të ishin. Duke qenë se te Peshqit, Neptuni ju shtyn të sakrifikoni, mund t'ju shtyjë edhe të sakrifikoni veten shumë për të tjerët, aq sa të lini mënjanë dëshirat dhe nevojat tuaja. Prandaj kujdes mos bini në këtë grackë dhe në zgjedhjet e zemrës përpiquni gjithmonë të ndani të vërtetën nga iluzioni. Në këtë mënyrë do të mund të përjetoni aspektin më të ndritshëm të tranzitit, përmes emocioneve fantastike, sublime, të cilat mund të çojnë në njohjen e dashurisë së vërtetë.

Një tjetër tranzit i rëndësishëm për shenjën tuaj është ai i Mërkurit, i cili më 29 prill filloi unazën e tij të gjatë të ndalimit te Binjakët, duke u vendosur në shtëpinë tuaj të dhjetë (statusi, karriera) për të treguar se diçka po përgatitet në punë.  Me Mërkurin në këtë pozicion vëmendja do të përqendrohet tërësisht tek ju, në atë që bëni dhe për këtë mund të ndiheni pak nën presion. Në fazën e tij retrograde (nga dita e 10-të) ju mund të rilidhni kontaktet e vjetra, ose të rivlerësoni një mundësi që e keni hedhur poshtë në të kaluarën dhe që mund t'i afrohet eklipsit të ditës 16-të. Por mos harroni të mos merrni asnjë vendim të rëndësishëm, të paktën deri më 5 qershor. Është e mundur, në fakt, që deri në atë datë, mund të mos keni një pasqyrë të qartë të situatës, ose që të duhet të lundroni midis dy projekteve dhe kjo mund të kërkojë më shumë përpjekje sesa pritej. Në çdo rast, asnjë sakrificë nuk do të shkojë dëm, përkundrazi... nëse vërtet dëshironi ta dini, ju pret një kthesë e vërtetë në situatën tuaj financiare! Ndryshimi nga Jupiteri në ditën e 10- të sugjeron që kapacitetet tuaja të fitimit do të jenë dukshëm më të larta se në të kaluarën gjatë muajve të ardhshëm. Një situatë që do t'ju lejojë të përmirësoni standardin tuaj të jetesës, ose të ndryshoni shtëpinë, nëse kjo është diçka për të cilën keni menduar për një kohë. Edhe gjithçka që ndahet me partnerin, do të luajë një rol të caktuar në ekonominë e gjërave. Në fund të muajit, hyrja e Marsit tek Dashi mund t'ju detyrojë të bëni një pastrim të diçkaje ose dikujt, përmes një sërë ngjarjesh që do të jenë jashtë kontrollit tuaj Të gjitha ndryshimet që do të ndodhin gjatë kësaj periudhe në fakt ju gjejnë gati dhe të përgatitur.

PESHORJA

Ndryshime të mëdha ju presin gjatë muajve të ardhshëm të dashur Peshore: këtë muaj Jupiteri ndryshon shenjën (ai largohet nga Peshqit për të hyrë tek Dashi) dhe transformon rrënjësisht morfologjinë e qiellit tuaj. Jupiteri është planeti i rritjes dhe zgjerimit , dhe lëvizjet e tij nëpër shtëpi identifikojnë sektorin eksperimental të jetës sonë ku do të ndodhin ndikimet më të mëdha të planetit. Planeti do të udhëtojë nëpër shtëpinë tuaj të shtatë duke theksuar marrëdhëniet tuaja, veçanërisht ato të dyve . Me Jupiterin në këtë pozicion do të prireni t'i kushtoni më shumë vëmendje marrëdhënieve zyrtare, të kërkoni konfirmim dhe të kërkoni garanci. Për këtë arsye, në planin emocional në muajt e ardhshëm mund të vendosni ta bëni këtë hap shtesë, që mund të ketë të bëjë me një bashkëjetesë, një martesë, një fëmijë apo një projekt tjetër personal. Beqarët , edhe ata më të ngurtësuarit, mund të kenë vështirësi për të qenë vetëm dhe do të ndiejnë nevojën për të kërkuar shoqëri. Ky Jupiter i ri, natyrisht, mund të shfaqet gjithashtu në mënyra të ndryshme. Planeti, në fakt, do të formojë një aspekt kundërshtimi ndaj Diellit tuaj, nëse keni lindur në shtator dhe mund t'ju vendosë përpara zgjedhjeve të jashtëzakonshme, ndaj zhvillimeve që do të vendosin drejtimin e një marrëdhënieje. Pa harruar eklipsin e ditës së 16 -të , i cili nga shenja e Akrepit do të nxjerrë disa situata në sipërfaqe.

Maji, siç mund ta shihni, është një qiell super stimulues, veçanërisht përsa i përket ndjenjave, ndaj përgatituni për kthesa të vërteta. Disa lajme mund të kenë të bëjnë edhe me punën. Mërkuri retrogradë, i kombinuar me një eklips hënor në një nga sektorët financiarë, kërkon kujdes, por duke qenë se është në aspekt të mirë me Jupiterin, ndoshta mund të sjellë një surprizë të këndshme lidhur me një aktivitet, një projekt, një takim që mori vend në të kaluarën .Të shumtë janë të lindurit e shenjës që po ndërmarrin veprime për të krijuar apo zhvilluar një projekt pune (gjithashtu të tipit sipërmarrës) duke hedhur sytë jashtë vendit, me dëshirën për të zgjeruar biznesin në tregje të reja apo referente në qytete të tjera. Nuk do të mungojnë idetë dhe mundësitë, veçanërisht në pjesën e parë të muajit, por do t'ju duhet të gjeni kohë për të shqyrtuar faktet: jo gjithçka do të jetë e qartë dhe do t'ju duhet të prisni fundin e retrogradit. shqyrtoni faktet. Po kërkoni një bashkëpunëtor apo partner për ta përfshirë në biznesin tuaj? Merrni pak kohë përpara se të bëni një zgjedhje përfundimtare. Nëse, nga ana tjetër, tashmë bashkëpunoni me dikë dhe ka disa papajtueshmëri, pas datës  24 ato mund të shfaqen në një mënyrë më të dukshme.

AKREPI

Me muajin maj hapet një fazë shumë më e lehtë dhe me fat për shenjën tuaj. Më 10 maj, Jupiteri hyn te Dashi, selia e një prej vendbanimeve të tij. Tranziti i Jupiterit, gjatë tre muajve të ardhshëm, do të përqëndrohet në ata që kanë lindur në Tetor, ose Akrepët që kanë planetë personalë (Hëna, Mërkuri, Venusi, Marsi) dhe padyshim Ashendentin. Kjo është një dhuratë e vërtetë nga perëndia, duke marrë parasysh se shumë prej jush kanë përjetuar një 2021 mjaft të rëndë dhe fillim të 2022.

Nuk duhet të harrojmë se Urani dhe Saturni janë në një aspekt të vështirë për Diellin tuaj dhe po krijojnë situata bllokimi, tensioni, të cilat në shumë raste mund të shqetësojnë familjen, por edhe punën. Në një kontekst të tillë, ky tranzit i Jupiterit përfaqëson atë ndihmë të çmuar, atë goditje të vogël fati, e cila ndonjëherë është vërtet e nevojshme dhe që mund të ndihmojë në rifitimin e besimit, ndjenjën e perspektivës, ose hapjen e mendjes për zgjidhje të reja. Një mundësi, pra, për tu shfrytëzuar në maksimum për të rindezur jetën tuaj në ata sektorë ku keni përjetuar një ndalesë, ose ndonjë pakënaqësi.

Në punë , tranziti është shumë i dobishëm për të sjellë ndryshime dhe projekte që janë afër zemrës suaj . Ju do të jeni në gjendje të përmbushni qëllimet tuaja, falë vetëbesimit më të madh dhe të arrini atë kënaqësi që keni ndjekur për një kohë të gjatë.

Kënaqësia që në shumë raste mund të burojë nga fillimi i një pune të re ose nga gjetja e përmbushjes ose suksesit në një aktivitet krijues ose brenda të cilit ju mund të shprehni talentin tuaj. Kjo është koha e përkryer për të zhvilluar talentet tuaja krijuese dhe për t'i vënë ato në praktikë . Shumë Akrepë, mund të vendosin ta kthejnë një hobi në një profesion të vërtetë, ose në këtë periudhë një hobi mund të kthehet në diçka fitimprurëse. Fillimet dhe largimet e reja priten gjithashtu dhe mbi të gjitha në dashuri , një sektor që në tre muajt e ardhshëm do t'ju shohë si protagonist absolut i një rilindjeje të vërtetë.

Dashuria në shikim të parë dhe tërheqjet e papritura mund të lëvizin ndjeshëm jetën tuaj, jo vetëm nëse jeni beqarë, por edhe nëse jetoni një lidhje. Nga ana tjetër, ata që janë të lumtur në çift, mund të vendosin të.... dhe pse jo të zgjerojnë familjen. Shumë nga problemet dhe pasiguritë që ju kanë shoqëruar deri më tani, do të fillojnë të tkurren, duke lënë në horizontin tuaj vetëm emocione të sinqerta dhe të thella dhe shumë pasion . Për ta thënë me pak fjalë, në këtë periudhë do të thithni si një cigare fjalën DASHURI në ajër. Meqenëse Jupiteri do t'ju bëjë më të hapur, optimist, fleksibël (Akrepi mund të jetë pak i ngurtë dhe ekstrem në vlerësimet e tij) është e lehtë të mendosh se do të ndalosh çdo kujdes dhe do të rrëmbehesh nga nevoja për të përjetuar emocione të forta dhe me shpirt. Me Jupiterin në Dash në Diellin tuaj, janë ndjenjat ato që flasin, edhe nëse me Marsin ai që vendos dorën në të ndonjë lojë mashtruese  sigurisht nuk do të dështojë! Fat të mbarë.

Post a Comment

Previous Post Next Post