Horoskopi Mujor Maj 2022 - Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

SHIGJETARI

Me Marsin dhe Mërkurin në opozitë, Maji ju sheh duke luftuar me një sërë sfidash që do t'ju vënë nën presion. Marsi në veçanti, mund t'ju bëjë nervoz dhe të paduruar, veçanërisht brenda shtëpisë. Për disa Shigjetarë ky kalim i Marsit mund të tregojë një angazhim të vërtetë fizik brenda shtëpisë së tyre, për shembull për shkak të një lëvizjeje, por mund të shprehet edhe përmes një sërë problemesh nga të cilat do ta keni të vështirë të dilni. Prania e njëkohshme e Neptunit në këtë sektor nuk lehtëson qartësinë e mendimit, situatat lineare dhe mund të krijojë një ndjenjë dekurajimi, ndoshta për shkak të ndjenjës se nuk mund të lëshojë rrënjë. Është gjithashtu e mundur që njerëzit përreth jush të sillen në një mënyrë konfuze, paradoksale, por mund të jeni edhe ju ai që vepron në mënyrë të pamatur, që bën zgjedhje pak kuptimplotë. Pra, kini kujdes se si lëvizni dhe përpiquni të mos merrni vendime të nxituara. Me Mërkurin retrograd, që nga dita e 10-të, mund t'ju duhet të përballeni me disa pyetje të pazgjidhura nga e kaluara përpara se të vazhdoni përpara. Nëse jeni në një lidhje, mund të dëshironi të debatoni me partnerin tuaj në përpjekje për të pastruar çdo keqkuptim apo një çështje të rëndësishme. Sidoqoftë, do të duhet të përpiqeni t'ju sillni një pozicion dëgjimi dhe të përpiqeni të vëzhgoni këndvështrimin e të tjerëve në mënyrë që krahasimi të jetë konstruktiv dhe efektiv. Eklipsi i ditës 16 do të zbulojë diçka kuptimplote për ju, do t'ju ndihmojë të gjeni përgjigjet që kërkoni brenda vetes dhe të mos kërkoni më një përballje të furishme që nuk mund të jetë kurrë vendimtare, nëse nuk kuptoni se çfarë po lëviz brenda. Ky eklips i veçantë, (marrë parasysh këtë), mund të shënojë fundin e një kapitulli në jetën tuaj. Një rrugë e nevojshme për t'u hapur ndaj të rejave, ndaj lajmeve të mira që ju presin. Jupiteri , në fakt, në ditën e 10 -të do të hyjë tek Dashi, duke e vendosur veten në një pozicion harmonik me Diellin tuaj. Një kalim që tani e tutje në muajt në vijim, do t'ju ndihmojë të rikuperoni optimizmin dhe humorin e mirë, nëse keni lindur në nëntor.

Kalimi i Jupiterit do të jetë shumë pozitiv edhe për sferën sentimentale. Dashuri me shikim të parë dhe tërheqje të papritura ato mund të të lëvizin ndjeshëm jetën, jo vetëm nëse je beqar, por edhe nëse jetoni një lidhje (në njëmardhënie). Nga ana tjetër, ata që janë të lumtur në çift, mund të vendosin të bëjnë hapin dhe pse jo të zgjerojnë familjen. Me pak fjalë, shumë shpejt, një kthesë thuajse historike, do ta kanalizojë jetën tuaj të dashurisë në drejtime krejtësisht të reja. I vetmi rekomandim ka të bëjë, siç u përmend në fillim, me menaxhimin e disa emocioneve dhe disponimeve, të cilat nëse nuk kanalizohen në mënyrën e duhur, mund të ndikojnë në mënyrën e komunikimit me tjetrin. Mundohuni të lidheni me botën përreth jush, por mbi të gjitha me marrëdhëniet tuaja më intime, me ndjeshmëri më të madhe dhe qartësi maksimale.për të shmangur keqkuptimet. Dhe mbani mend se rruga është drejt gjërave të reja dhe fatit: fillon vërtet një fazë më pozitive për ju, gjatë së cilës do të jeni dëshmitarë të një sërë evolucionesh të mundshme me fat të projekteve tuaja që nuk i keni imagjinuar më parë. Prandaj, përpiquni të qëndroni të sigurt dhe të hapur ndaj lajmeve të mira që ju presin dhe lini të kaluarën pas.

$ads={1}

BRICJAPI

Maji është një muaj që duhet trajtuar me kujdes: energjia e Shenjës së Dashit do të luajë një rol të rëndësishëm në dinamikën e këtij qielli që hapet para jush. Përballemi me një lloj energjie shumë të fuqishme, atë të shenjave kardinale, e cila në gjuhën astrologjike përfaqëson energjinë që synon të kryejë një veprim, të shfaqë qartë atë që dëshiron . Këtë muaj do të keni shumë forcë dhe energji, por edhe pak durim dhe tolerancë. Nuk do të jetë gjithmonë e lehtë të ruash qetësinë dhe, sidomos nga data 24, kur Marsi do të vijë në kuadraturë nga shenja e Dashit. Kjo nuk do të thotë se të gjithë Bricjapët do të jenë nervozë dhe të zemëruar, por sigurisht që duhet të merren parasysh disa vështirësi. Fusha e betejës mund të jetë ajo e njohura, por duke qenë se Venusi (Arketipi i lidhur me dashurinë dhe marrëdhëniet) do të jetë gjithashtu në një pozicion disonant, edhe marrëdhëniet në çift mund të preken. Mund të ketë probleme familjare ose shtëpiake që prekin çiftin, ndërsa nëse ju ose partneri juaj nuk reagoni ndaj njëri-tjetrit rreziku i pasojave këto ditë është i lartë. Nëse ka gjëra të pathëna, dhe të grumbulluara, një gjë është e sigurt, këtë muaj do të dalin në shesh! Dhe nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe: janë pikërisht kontrastet (nëse menaxhohen në mënyrën e duhur) që risjellin sinqeritet dhe transparencë në marrëdhënie . Kur emocionet dhe ndjenjat mbahen prapa, të pathëna, shtjellohen ekskluzivisht në bazë të perceptimeve dhe mënyrës së vëzhgimit të realitetit, krijohen shtrembërime në marrëdhënie që përfundimisht i kontaminojnë ato. Prandaj, kjo e folur e qartë mund të jetë i dobishëm, por gjykimi ose ankimi do të jetë më pak i dobishëm. Qëndroni të hapur dhe të disponueshëm për të dëgjuar dhe do të shihni që gjithçka do të dalë për mirë.

Mërkuri, me datën 10-të, fillon lëvizjen e tij retrograde tek Binjakët, një tranzit nga i cili nuk duhet të prekeni veçanërisht, por që mund të krijojë disa pengesa në rutinën tuaj personale dhe të punës. Me kalimin e Jupiterit në shtëpinë tuaj të katërt (shtëpi, familje) është e mundur që një ndryshim i rutinës ose zakoneve të lidhet me çështjet familjare, ose të jeni të detyruar të punoni më shumë në shtëpi.

Cilido qoftë motivimi, përfitoni nga ky moment për të vlerësuar me qetësi mënyrën se si të menaxhoni sa më mirë jetën tuaj të përditshme dhe çdo marrëdhënie me kolegët dhe bashkëpunëtorët. Eklipsi hënor në ditën e 16-të vë në qendër të vëmendjes miqësinë dhe anëtarësimin në grupe sociale dhe projekte. Ju mund të ndiheni të tradhtuar nga ndonjë zbulim i befasishëm, ose të zbuloni se ajo që keni bërë deri tani nuk pasqyron më dëshirat tuaja. Një mundësi për të rizbuluar atë që vërtet ju motivon dhe emocionon.

UJORI

Çfarë lehtësimi i dashur mik Ujori! Këtë muaj Jupiteri , planeti i fatit dhe optimizmit, Një aspekt sigurues seksi për Diellin tuaj fillon nëse keni lindur në janar. Një pasazh astrologjik që do t'ju ndihmojë të rifitoni besimin dhe optimizmin më të madh në jetë. Diçka që ju duhet vërtet! Sigurisht që nuk mund të thuhet se dy vitet e fundit kanë qenë shumë të lehta: ka shumë Ujorë që u është dashur të luftojnë kundër të tjerëve, por para së gjithash me veten për të thyer një sërë modelesh dhe zakonesh të vjetra që fillimisht ishin ndoshta qetësuese, por që me kalimin e viteve ishte kthyer në një kafaz. Ndjenja, në shumë raste, e luftimit të mullinjve të erës mund të ketë shkaktuar një ndjenjë dëshpërimi dhe dekurajimi, gjë që nuk është e lehtë të pranohet. Fakti që shumë situata nuk dolën tamam ashtu siç i imagjinonit ju detyroi të zvogëloni pak pritshmëritë tuaja.motivimi , dëshira për të transformuar disa aspekte të jetës suaj që kanë filluar të ndjehen të ngushta me ju. Fillon që këtu, nga dëshira për të "rinovuar veten", nga dëshira për t'iu përkushtuar "gjërave" që të lejojnë vërtet të shprehësh krijimtarinë tënde. Jupiteri i ri, (më në fund në favor) do t'ju rikthejë në kontakt me pjesën argëtuese, krijuese dhe origjinale tuajën, me pak fjalë atë paksa brilante, e cila mund t'ju ndihmojë të gjeni zgjidhje të lehta për problemet komplekse. Falë një kornize të re mendore, do t'i hapeni të tjerëve me gëzim, forcë dhe entuziazëm.

Efekti i Jupiterit do të shprehet pozitivisht edhe në marrëdhëniet tuaja, të cilat do të bëhen më të lëmuara dhe fitimprurëse dhe do të karakterizohen nga harmonia më e madhe dhe disponueshmëria e ngrohtë. Një tjetër tranzit i rëndësishëm për shenjën tuaj është ai i Mërkurit tek Binjakët, i cili në aspektin e shkëlqyeshëm të trefishtë nga shtëpia juaj e pestë, do t'ju ndihmojë të rritni jetën tuaj shoqërore, të takoni njerëz të rinj, ta përballoni jetën me një qëndrim më të lehtë. Pas ditës së 10-të, planeti madje mund t'ju befasojë me një rikthim të papritur. Shikoni se çfarë ndodh në  javën e dytë. Për t'ju bërë pak të vështirë, në vend të kësaj do të ketë eklipsin e datës 16-të që nga shenja e Akrepit mund t'ju detyrojë t'i shkruani fjalën fund një situate në jetën tuaj që ka ecur në rrugën e saj ose që është bërë emocionalisht shumë kërkuese. Pamundësia për të kontrolluar ngjarjet mund t'ju destabilizojë pak, por kjo tronditje kozmike do t'ju ndihmojë të largoheni nga një rreth vicioz, nga një situatë nga e cila po përpiqeni me kohë të dilni. Pra, bëhuni gati! Sa për dashurinë, qielli i majit është qetësues. Kalimi i Venusit tek Dashi ofron njohuri të reja, ose ndihmon për të përmirësuar mirëkuptimin për ata në çift. Sigurisht, Urani dhe Saturni janë gjithmonë aty, duke ju marrë frymën dhe për shumë Ujorë, përballja me ato aspekte të marrëdhënies që nuk funksionojnë është e pashmangshme. Të kalosh valën e këtij qielli, intensive dhe në një farë mënyre e ndërlikuar, do të thotë të hedhësh dritë mbi prioritetet e tua të brendshme dhe t'i ndjekësh ato. Edhe nëse kjo do të thotë të prishni disa siguri të vogla ose të mëdha në jetën tuaj.

PESHQIT

Me Marsin në tranzit në shenjën tuaj, deri në datën 24 maji nis me shpejtësi të madhe. Planeti ju sheh shumë aktiv, aktiv dhe akoma më luftarak! Do të përballeni me njerëzit dhe situatat me një qëndrim më vendimtar, (ndonjëherë paksa shumë) dhe kjo mund të krijojë pak nervozizëm në marrëdhënie. Mund të mos jetë se diçka duhet të ndodhë, por është e mundur që gjatë kësaj kohe dëshira për të luftuar për qëllimet dhe idealet tuaja mund të përplaset me interesat e të tjerëve. Marsi ju çon të luftoni për atë që është e drejtë për ju dhe kjo nuk është domosdoshmërisht e keqe. Ne te kunderten. Jo vetëm kaq: tranziti i Marsit do t'ju bëjë të jeni shumë të sinqertë me veten dhe me të tjerët dhe të përcaktoni qartë kufijtë tuaj personalë. Megjithatë, do të duhet të jeni të kujdesshëm për të komunikuar në mënyrë të qartë dhe të ekuilibruar, sepse unaza e gjatë e ndalimit të Mërkurit tek Binjakët mund të krijojë disa probleme në komunikim dhe në menaxhimin e aktiviteteve tuaja. Prandaj, mund të jeni më të shqetësuar, të lodhur mendërisht për shkak të angazhimeve personale dhe gjërave që mund t'i shtohen profesionit. Këshilla e yjeve? Mos e vendosni veten në pozicionin që duhet të bëni shumë, shumë gjëra, sepse përgjithësisht kur je nën presion priret të bëhesh i shqetësuar dhe konfuz. "Pak por mirë" duhet të jetë mantra juaj për muajin maj (por edhe për muajin qershor).

Tranziti i Mërkurit gjithashtu mund të sjellë disa çështje familjare ose shtëpiake që do të kërkojnë pak durim nga ana juaj. Përpiquni t'i përjetoni këto ngadalësime si një mundësi për të pushuar, për të rimenduar projektet tuaja, për të verifikuar që ajo që po organizoni është e plotë dhe e saktë në detaje. Kur planetët ngadalësojnë ritmin, ata gjithmonë tregojnë se ka diçka për të cilën duhet të mendojmë më shumë, dhe që ndoshta duhet të rishikohet, të ri - vizitohet , të "rregullohet" dhe më pas të vazhdohet me shpejtësi drejt hapit tjetër. Keni një objektiv të rëndësishëm profesional, një talent që dëshironi të filloni ta shfrytëzoni, apo po kërkoni të përmirësoni situatën tuaj financiare? Bëhuni gati për një përparim në këtë kuptim:  me10 maj Jupiteri , planeti i fatit dhe i bollëkut, zhvendoset në shtëpinë tuaj të dytë (talente, para, burime personale) për të treguar se ka mundësi të pangopura përpara. Jupiteri i ri do t'ju ndihmojë të vini në pah aftësitë që nuk i keni vlerësuar sa duhet deri më tani, duke ju ofruar mundësinë të provoni në aktivitete të reja. Jo çdo aktivitet, por aktivitete që ju interesojnë vërtet, të cilat mund t'ju lejojnë të shpreheni në mënyrë krijuese. Gjatë muajve të ardhshëm do të jeni në gjendje të identifikoni llojin e aftësive dhe aftësive të lindura që do të jeni në gjendje të zhvilloni (dhe të materializoni) dhe përmes të cilave të fitoni një ndjenjë më të madhe të vetëvlerësimit .. Me pak fjalë, është fjala për të shfrytëzuar pasurinë tuaj të brendshme dhe për ta kultivuar atë, ashtu si bëni me tokën, për ta bërë atë produktive, për të korrur frytet e saj. Jupiteri gjithashtu do të ketë një efekt të dobishëm në portofolin tuaj, duke i përmirësuar financat tuaja. Megjithatë, në disa raste, planeti mund të përforcohet dhe të çojë në zgjerimin maksimal, diçka që nuk është ajo që keni menduar. Pra, atëherë ky tranzit mund të shprehet konkretisht si rritje shpenzimesh,  të parave  që do të jenë rezultat i investimeve të pakujdesshme, i vlerësimeve të përafërta. Megjithatë, do të jetë grafiku individual i lindjes që do të tregojë se në cilin drejtim do të shprehet Jupiteri.

Post a Comment

Previous Post Next Post