Horoskopi, Jupiteri tek Dashi: çfarë do të sjellë tek 12 Shenjat

Më 11 maj Jupiteri do të lëvizë nga Shenja e Peshqve, ku kalon këto ditë, në Shenjën e Dashit dhe do të qëndrojë atje deri në fund të tetorit (më pas do të kthehet përsëri tek Peshqit me lëvizjen e tij retrograde). 

Çfarë do të thotë kjo për 12 Shenjat e Zodiakut? Simbolikat e Jupiterit lidhen me pasuri, nëpasurinë, nërritje dhe zgjerimin. Le të zbulojmë se çfarë ndikimesh do të sjellë me vete dhe le të përgatitemi sa më mirë që të mirëpresim këtë pasazh të tij.

DASHI- Jeni shumë të lumtur që jeni në gjendje të mirëprisni Jupiterin në shenjën tuaj dhe mezi prisni të festoni hyrjen e tij në Dash në shoqërinë e miqve dhe njerëzve tuaj të dashur. Jupiteri do t'ju japë mundësinë të rriteni dhe të bëni hapa të mëdhenj si në aspektin profesional ashtu edhe personal. Më në fund do të ndiheni të përmbushur dhe do t'i jeni mirënjohës jetës që ju la të jetoni disa përvoja që dikur i keni marrë si të mirëqena.

DEMI – Kalimi i Jupiterit tek Dashi do jetë shumë i heshtur për ju dhe mesa duket mund të duket se asgjë nuk do të ndryshojë në jetën tuaj. Në fakt, do të ndjeni një forcë të brendshme që po rritet brenda jush që nuk e kishit më parë. Do ndiheni të sigurt edhe kur gjithçka rreth jush nuk shkon mirë. Jupiteri gjithashtu do t'ju shtyjë të hetoni shpirtin tuaj, një i huaj i madh për ju.

BINJAKËT – Hyrja e Jupiterit tek Dashi do të ketë implikime të mëdha për ju në sferën sociale. Nëse jeni të përfshirë në politikë ose luani një rol të rëndësishëm në shoqërinë ku jetoni, popullariteti juaj do të rritet dhe mbështetja e shumë njerëzve do të rritet. Jupiteri do të favorizojë gjithashtu lindjen e miqve të rinj, të cilët ditë pas dite do të bëhen gjithnjë e më të rëndësishëm dhe do t'ju transmetojnë ngrohtësi, dashuri dhe solidaritet.

GAFORRJA- Mezi prisni që Jupiteri të kthehet tek Peshqit dhe kalimi i tij në Dash mund të sjellë ngadalësim në jetën tuaj. Me siguri po fillonit diçka të re dhe tani jeni të detyruar të shtyni projektet tuaja për shkak të ngjarjeve të papritura të minutës së fundit. Gjithashtu, Jupiteri tek Dashi mund ta bëjë veçanërisht të mërzitshme marrëdhënien tuaj me kolegët ose me familjen tuaj.

$ads={1}

LUANI- Ju keni pritur për një kohë të gjatë që Jupiteri të kalojë tek Dashi dhe shpresoni që më në fund të mund të sjellë një frymë të freskët në jetën tuaj. Me siguri do të ndiheni më të gjallë dhe do të jeni në gjendje t'i kanalizoni siç duhet energjitë tuaja. Jupiteri do të favorizojë udhëtimet, studimet universitare, garat dhe garat sportive në nivel konkurrues. Ai do të jetë një antagonist shumë i mirë për Saturnin, i cili do të vazhdojë të mbyllë disa marrëdhënie.

VIRGJËRESHA: Jeni të lumtur që Jupiteri do të zhvendoset në shenjën e Dashit sepse kalimi i tij tek Peshqit ka qenë mjaft i bezdisshëm për ju. Ka sjellë ngadalësime në çdo fushë të jetës tuaj. Tani, duke u zhvendosur në Dash, do t'ju japë mundësinë të merrni gjithçka që keni lënë të papërfunduar në të kaluarën. Shumë njerëz do të kthehen në jetën tuaj dhe ju gjithashtu mund t'ju duhet të përballeni me ndonjë trashëgimi thelbësore.

PESHORJA- Kalimi i Jupiterit tek Dashi ju shqetëson sepse do të jetë në kundërshtim me Shenjën tuaj dhe me shumë mundësi do t'ju detyrojë të merreni me shumë marrëdhënie që nuk mbështeten nga baza të qëndrueshme. Jupiteri tek Dashi do të testojë gjithashtu besimin që keni tek vetja dhe aftësitë tuaja. Për fat të mirë, mund të mbështeteni te Saturni që të mos humbasë nga sytë atë që është vërtet e rëndësishme për jetën tuaj.

AKREPI¬- Tranziti i Jupiterit tek Dashi nuk ju emocionon sepse keni frikë se mund t'ju detyrojë të pranoni një rutinë që, në planin afatgjatë, mund të bëhet e mërzitshme. Sigurisht që do të jetë e nevojshme të ndiqni disa aktivitete pune të përsëritura dhe jo shumë stimuluese. Gjithashtu, një pjesë e kohës suaj mund të përdoret për t'u kujdesur për shëndetin tuaj. Jupiteri promovon parandalimin për të shmangur shumë probleme.

SHIGJETARI- Ju jeni një nga Shenjat më të lumtura të kalimit të Jupiterit në Shenjën e Dashit. Ju jeni veçanërisht të lidhur me këtë Planet, i cili është sunduesi i Shenjës suaj. Jupiteri do t'ju ringjallë entuziazmin dhe do t'ju bëjë të lumtur dhe krenarë për gjithçka që bëni. Do të jeni në gjendje të vendosni dashurinë në çdo ditë tuajën dhe do të rikuperoni optimizmin dhe besimin që kishit humbur. Gjithashtu, Jupiteri juaj i dashur do ta bëjë magjike sferën e erosit.

BRICJAPI- Nuk është zakon të lini shumë emocione të rrjedhin nga vetja juaj, por kalimi i Jupiterit tek Dashi ju bën nervoz. Jeni të vetëdijshëm se mund t'ju detyrojë të trajtoni disa çështje të ndërlikuara dhe kërkuese familjare më intensivisht. Nuk përjashtohet mundësia që të ndërroni shtëpinë tuaj (me zgjedhje apo me nevojë?). Mos u dekurajoni dhe mbani mend se nga problemet mund të lindin mundësi të mëdha.

UJORI – Ideja që Jupiteri hyn në shenjën e Dashit ju bën të lumtur dhe keni ndjesinë se mund të sjellë pak lehtësi në jetën tuaj. Me siguri, udhëtimet tuaja do të intensifikohen dhe do të vini në kontakt me shumë njerëz të rinj që do të ndajnë hobi tuaj ose do t'ju ofrojnë aventura të reja për të jetuar së bashku. Do bëheni më të pëlqyeshëm dhe Jupiteri do sjellë fat në botën e publikimit dhe komunikimit.

PESHQIT- Ju vjen keq që Jupiteri largohet nga Shenja juaj, por në të gjithë kalimin e tij tek Dashi mund të sjellë diçka të mirë në jetën tuaj. Nga pikëpamja ekonomike dhe financiare, mund të ketë një kthesë të vërtetë dhe më në fund do të arrini t'i jepni formë konkrete projekteve tuaja derinëmuajintetor. Megjithatë, nëse jeni në borxhe, mbani mend se Jupiteri zgjeron gjithçka që gjen dhe është mirë të mos ju gjëje papërgatitur.

Post a Comment

Previous Post Next Post