Horoskopi: sekreti i lumturisë për çdo shenjë

Të gjithë ndjekin lumturinë në jetë, edhe nëse gjetja e formulës për ta arritur atë nuk është aspak e lehtë. Sipas Horoskopi.vip, çdo shenjë e horoskopit ka mundësinë të jetë e lumtur, por për ta bërë vërtet këtë duhet të përpiqet të lërë pas disa zakone, le t'i zbulojmë së bashku cilat! 

Formula lumturisë është vërtet misterioze dhe të jesh në gjendje ta gjesh atë është një synim që të gjithë, herët a vonë, i vendosin vetes në jetë . Sipas asaj që raporton Horoskopi.vip  çdo shenjë e horoskopit ka mundësinë konkrete për të arritur lumturinë që aspiron, por për ta bërë realisht atë duhet të heqë qafe disa zakone “të këqija”…

Horoskopi: rruga drejt lumturisë

Dashi , nëse vërtet duan të jenë të lumtur në jetë, duhet të kontrollojnë zemërimet që shpesh i largojnë nga qëllimet! Për Demin, megjithatë, rruga drejt lumturisë mund të ndiqet vetëm nëse kuptohet se në jetë, përveç të mirave materiale, ka edhe shumë më tepër. Një “sipërfaqësi” që e lidh pjesërisht me shenjën e Binjakëve, shumë shpesh i përqendruar në interesa dhe stimuj të vegjël. Po ashtu edhe Peshorja, që shikon para së gjithash nga estetika dhe pamja e jashtme: një qëndrim që, sidomos në dashuri, nuk paguan kurrë!

Për Gaforren , lumturia shkruhet në të ardhmen: vetëm mendo për atë që ka ndodhur në të kaluarën dhe nostalgjinë për ata që të lënë të shkosh, shiko me besim atë që do të vijë! Braktisja e melankolisë është receta e lumturisë që duhet të ndjekin edhe të lindurit në shenjën e Peshqve.

Luani shumë shpesh bën gabimin duke dashur të jetë në qendër të vëmendjes së të tjerëve, në mënyrë që të marrë komplimente që mund të rrisin egon e tyre. Por sa bukur do të ishte të ishe në gjendje t'u besosh cilësive të tua përtej gjykimit të të tjerëve? Preciziteti i tepruar i Virgjëreshës, nëse në disa raste është sigurisht I mirë dhe një avantazh, në të tjera e largon këtë shenjë nga lumturia e vërtetë: më mirë lëre veten të shkosh pak!

Nëse Akrepi dëshiron të jetë i lumtur, ata duhet të hapen më me besim ndaj të tjerëve! E njëjta këshillë mund të vlejë edhe për Bricjapin, shumë i mbyllur në vetvete. Shenja e Shigjetarit, si dhe ajo e Ujorit, duhet të mësojnë të jenë më të përulur, pa u vënë gjithmonë në krye të “tavolinës” kur janë në shoqërinë e miqve. 

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post