Cila shenjë e zodiakut ju ngjan me shume?

Edhe pse secili ka karakteristika unike, ne kemi anët e përbashkëta me njerëzit e tjerë, aq sa mund të reflektojmë veten në...

Çdo shenjë e horoskopit ka karakteristika që e bëjnë atë unike dhe të veçantë, por kjo nuk do të thotë se nuk mund të ketë anë të përbashkëta me shenjat e tjera . Madje ka disa Shenja që na ngjajnë dhe në të cilat shihemi sërish në shumë aspekte. Me horoskopin mund të zbulojmë se me cilën shenjë kemi më shumë ngjashmëri. Yjet na ndihmojnë të kuptojmë më mirë karakteristikat tona.

DASHI – 

Jeni një person i guximshëm dhe i patrembur. Ju nuk e lini veten të shkurajoheni nga vështirësitë e jetës dhe jeni gjithmonë të gatshëm të luftoni për të arritur qëllimet tuaja. Cila shenjë tjetër ka këto karakteristika? Sigurisht, Shenja e Luanit, e cila, si ju, nuk frikësohet nga asgjë. Jeni të dy bujarë, pasionantë dhe impulsivë. Elementi i Zjarrit që ju bashkon gjithashtu ju bën shumë të ngrohtë dhe mbrojtës me njerëzit që doni. Ju në jetë aspironi të jeni gjithmonë numër një!

DEMI – 

Këmbëngulja juaj nuk është e lehtë të gjendet tek shenjat e tjera të Zodiakut. Ju jeni një person i vendosur, këmbëngulës, i cili pa ngut i arrin të gjitha qëllimet e tij, madje edhe ato më komplekset. Planifikimi dhe organizimi janë dy karakteristika të domosdoshme për suksesin tuaj dhe në këtë Shenja e Bricjapit me siguri ju ngjan . Të dy jeni gjithashtu mjaft të lidhur me paratë dhe pasuritë materiale. Kur bëhet fjalë për investime financiare, ju e kuptoni shumë mirë njëri-tjetrin.

BINJAKËT

Kurioziteti, inteligjenca, ironia, gjenialiteti juaj, aftësia për të gjetur zgjidhje origjinale dhe kreative edhe në mes të vështirësive, ju bëjnë të ngjashëm vetëm me një tjetër shenjë të Zodiakut, e cila ndan të njëjtin element tuajin: ajrin. Po flasim për shenjën e lirë dhe të pavarur të Ujorit. Ata gjithashtu ndajnë idealet e vëllazërisë dhe barazisë. Ju të dy e keni të vështirë të angazhoheni seriozisht në marrëdhënie dhe nuk ju pëlqen të respektoni rregullat e njerëzve të tjerë.

GAFORRJA

Ndjeshmëria juaj, intuita dhe shqisa juaj e gjashtë janë karakteristika magjike që ju bashkojnë me një shenjë tjetër me të cilën shpesh shkoni shumë mirë: Akrepi. Ju të dy nuk keni nevojë për shumë fjalë për të kuptuar mendimet dhe gjendjen shpirtërore të njerëzve përreth jush. Ndjeshmëria juaj shpesh kthehet në prekje ose prekje. Sa për paranojën, nuk ka njeri që mund t'ju mundë. Jeni gjithmonë të bindur se dikush ndjen zili të madhe për ju.

LUANI – 

Egocentrizmi juaj mund të ndeshet me ngjashmëri vetëm në një shenjë tjetër të Zodiakut, atë të Binjakëve. Ju të dy keni një dozë të pamasë dashurie për veten, e cila ndonjëherë tenton të injorojë çdo avantazh ose përfitim që mund të kenë njerëzit përreth jush. Asnjëra nuk e pëlqen maturinë dhe gjithmonë zgjedh një pamje të ndezur. Ju mund të konkurroni për të gjetur se cili nga të dy vesh më shumë aksesorë. Të dy jeni njerëz karizmatikë dhe i bëni kërkuesit tuaj të humbasin mendjen.

VIRGJËRESHA – 

Cila Shenjë është gjithmonë po aq e dobishme sa ju për t'u kujdesur për njerëzit që janë të sëmurë apo në vështirësi? E kundërta juaj: shenja e Peshqve. Ju jeni kalorësit e Kryqit të Kuq të Zodiakut dhe nuk tërhiqeni kurrë kur dikush kërkon ndërhyrjen tuaj të menjëhershme. Jeni të zhytur në mendime dhe ndonjëherë në ankth. Kur bëhet fjalë për shëndetin, shfaqet ana juaj hipokondriak, e njohur mbi të gjitha nga farmacistët tuaj të besuar. Ju gjithashtu keni të përbashkët një tendencë për t'u ankuar së tepërmi.

PESHORJA

Shenja juaj drejtohet nga Venusi, Planeti i Dashurisë dhe është pikërisht ky që e bashkon atë me Shenjën e Demit. Ju keni të njëjtin planet qeverisës. Të dy jeni dashamirës të jetës, të asaj që është e bukur dhe që ju lejon të krijoni një atmosferë harmonike rreth jush. E dua artin, muzikën, poezinë. Keni mënyra sensuale dhe joshëse për t'i bërë gjërat dhe nuk mund të jetoni kurrë pa menduar për jetën tuaj të dashurisë. Jeta në çift ju lejon të dyve të nxirrni në pah mirësinë dhe mirësinë.

AKREPI – 

Ndoshta asnjë Shenjë nuk do të donte t'i thuhej se janë në ndonjë mënyrë të ngjashme me ju, që shpesh frikësoni të tjerët. Ju jeni një person që nuk njeh gjysmë masa: ose krejt të bardhë ose krejt të zi. Ju nuk i vlerësoni ata që zgjedhin rrugën e mesme dhe nuk marrin kurrë anë në rast mosmarrëveshjeje. Ju keni zakon të ziheni dhe të grindeni shpesh në emër të idealeve tuaja. Kjo është arsyeja pse shenja që ju ngjan më shumë është ajo e Dashit. Marsi, Planeti i Luftës, ka një ndikim të madh në të dyja.

SHIGJETARI – 

Ju prireni të jeni një person gazmor, i shoqërueshëm dhe keni shumë miq në mbarë botën. Nuk ju pëlqejnë situatat e errëta dhe përpiquni të shmangni gjithmonë ata që fokusohen në anën negative të jetës. Shenja që ju duket është ajo e Peshores. Jeta shoqërore e të dyve është e pasur dhe e kënaqshme. Të dy jeni kot dhe ju pëlqen të ndiqni diktatet e modës. Jeni folës të mëdhenj dhe nuk i shmangeni kurrë propozimit të një aperitivi apo një udhëtimi.

BRICJAPI

Saktësia, përpikëria dhe rregulli janë karakteristika që ju bashkojnë vetëm me një shenjë tjetër të Zodiakut: Virgjëreshën. Të dyja Shenjat e Tokës, ju jeni njerëz konkretë dhe praktikë. Ju duhet të ndjeni tokën nën këmbët tuaja dhe të angazhoheni për të kryer aktivitetet tuaja sipas modeleve të paracaktuara. Ju të dy kujdeseni për karrierën tuaj dhe nuk përmbaheni kurrë kur ju kërkohet të kaloni disa orë të tjera në zyrë. Asnjëri nuk ka një reputacion për të qenë bujar.

UJORI – 

Liria dhe pavarësia janë karakteristika me rëndësi jetike për ju. Jeni gjithmonë në krye të mbrojtjes së mjedisit dhe përpiqeni të kufizoni dëmet e shkaktuara nga ndotja duke zgjedhur mjetet ekologjike të transportit dhe duke kufizuar përdorimin e plastikës ose ndotësve të tjerë. Në këto aventura tuajat sociale mund të gjeni ngjashmëri me Shenjën e Shigjetarit, me të cilin në fakt bëni miq shumë lehtë. Shpirtrat aventureske, ju gjithashtu keni të përbashkët një spiritualitet të fortë dhe dashuri për meditimin.

PESHQIT

Romanca juaj, ëmbëlsia dhe ndjeshmëria juaj mund të krahasohen vetëm me një shenjë tjetër të Zodiakut: Gaforrja. Ju të dy i përkisni elementit të Ujit, i cili ju bën emocional dhe empatik ndaj njerëzve që ju rrethojnë. Jeni të prekur nga dramat dhe jeni të apasionuar pas historive të dashurisë së njerëzve që as nuk i njihni. Sentimentaliteti është i dukshëm edhe në muzikën që dëgjoni. Jeni mësuar t'i kushtoni këngë partnerëve tuaj.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post