Si duhet të jetë seksi për secilën shenjë të zodiakut

Çdo shenjë e zodiakut ka interpretimin e vet të "seksit të mirë". Ja si duhet të jetë seksi për çdo shenjë të horoskopit

Si e përjeton seksin çdo shenjë zodiakut

Secili person e përjeton seksualitetin në mënyrën e vet, me dëshirat, nevojat dhe këndvështrimin e tij. Seksi nuk është vetëm një akt dhe shumë shenja e jetojnë atë si një gjendje shpirtërore , një rrugë apo një intimitet të veçantë. Me pak fjalë, çdo person i jep një rëndësi të ndryshme seksit. Gjithashtu me këtë rast, zodiaku na lejon të kuptojmë se si janë krijuar njerëzit, çfarë lloj personaliteti kanë , cili është temperamenti i tyre mbizotërues dhe çfarë qëndrimi kanë ndaj çështjeve të caktuara. Le të zbulojmë se si duhet të jetë seksi për çdo shenjë të zodiakut.

DASHI

Për shenjën e Dashit, seksi është shumë i rëndësishëm. Ai/ajo nuk mund të mendojë për asgjë tjetër dhe dëshiron të stimulohet si mendërisht ashtu edhe fizikisht. Nga ana tjetër po flasim për një shenjë zjarri, gjithmonë aktive dhe jetike edhe nga ky këndvështrim. Dashi dëshiron që akti erotik të jetë gjithmonë intensiv, në mënyrë që të qëndrojë atje duke e menduar për ditë të tëra.

DEMI

Për shenjën e Demit, seksi sigurisht nuk është vetëm akt kënaqësie, përkundrazi. Është e nevojshme të theksohet e gjithë skica , është një rrugë e vërtetë për t'u organizuar me kujdes. Nga darka, tek zgjedhja e verës, tek lloji i atmosferës. Demi dëshiron të joshet në të gjitha kuptimet. Pra, nëse doni t'i bëni përshtypje shenjës së demit nga pikëpamja seksuale , fillimisht duhet të fokusoheni në të gjitha detajet që i paraprijnë.

BINJAKËT

Shenja e Binjakëve është gjithmonë në kërkim të gjërave të reja, për të eksploruar të ndryshmen në mënyrë që të mos mërzitet kurrë . Kështu është edhe nga pikëpamja seksuale. Binjaku dëshiron të befasohet edhe nën çarçaf, duke kërkuar gjithmonë të papriturën. Pra, nëse doni të bëni përshtypje nga një këndvështrim pasionant, mendoni për gjërat më ekstravagante për të bërë. Bëjeni kudo, por jo në shtrat.

GAFORRJA

Shenja e ndjeshme dhe e pambrojtur e Gaforres pëlqen të ndihet gjithmonë e sigurt. Një romantik par excellence, edhe nga pikëpamja seksuale tërhiqet nga ata që e bëjnë të ndihet i sigurt. Ata mund të tregojnë plotësisht anën e tyre sensuale vetëm kur ndihen të sigurt dhe në duart e duhura.

LUANI

Unë shenja e Luanit jam egoist dhe i sigurt. Kjo anë e tij e transferon shpesh edhe në sferën seksuale. Nëse i tregoni një luani se jeni plotësisht i përfshirë dhe i kapur, ai do të ndihet edhe më i fuqishëm seksualisht. Për të, seksi bëhet kënaqësi vetëm nëse ndihet seksi kur e bën . Nëse nuk e bëni atë të ndihet mjaftueshëm i dëshiruar, e gjithë magjia zhduket.

VIRGJËRESHA

Shenja metodike dhe racionale e Virgjëreshës i jep shumë rëndësi historisë serioze. Edhe seksualisht, ajo nuk ngacmohet nga ideja e një takimi të rastësishëm, por privon më shumë kënaqësinë kur pranë saj ka një partner të qëndrueshëm me të cilin të eksperimentojë me gjëra të reja çdo ditë.

PESHORJA

Shenja e Peshores është emocionale, romantike dhe vazhdimisht në kërkim të ekuilibrit. Për këtë shenjë, seksi i mirë duhet të jetë një përvojë që përfshin mbi të gjitha në nivel emocional. Sipas Horoskopi.vip  të lindurit në këtë shenjë duan të kënaqen dhe të emocionohen dhe të merren përpara se të shkojnë në aktin fizik.

AKREPI

Shenja e Akrepit është intriguese, karizmatike, josh lehtësisht dhe ka një konceptim të thellë të aktit seksual. Kuptimi për shenjën e akrepit përfaqëson intensitetin si fizikisht ashtu edhe mendërisht, por edhe emocionalisht. Për këtë shenjë, seksi zë vendin e parë, sepse dëshiron të jetë 100% i/e dëshiruar nga partneri.

SHIGJETARI

Shenja e Shigjetarit interpreton seksualitetin në një nivel mendor. Ai dëshiron të joshet mbi të gjitha në nivel emocional dhe mendor para atij fizik. Shigjetarit i pëlqen të jetë i befasuar dhe i përfshirë me të gjitha shqisat në qasje. Ai është gjithmonë në kërkim të një intimiteti unik dhe paqësor. Nuk ju pëlqen akti fizik mekanik, dëshirojnë të pushtojnë 360 gradë.

BRICJAPI

Shenja e Bricjapit, si shenja të mira tokësore, priret të jetë e përgjegjshme dhe të ndjekë rregullat me përpikëri. Në nivel seksual, megjithatë, i pëlqen të shkojë përtej zonës së rehatisë. Bricjapit i pëlqen të eksplorojë dhe zbulojë lloje të reja seksualiteti dhe të mos bjerë për të mirëqenë. Ai është i hapur ndaj eksperiencave të reja erotike, për më tepër eksitimi i tij/saj është drejtpërdrejt proporcional me atë të partnerit.

UJORI

Shenja e Ujorit ka një ngarkesë shumë të fortë erotike. Kjo shenjë kërkon edhe një dimension shpirtëror por edhe sentimental në aktin seksual . Ujori gjithmonë tenton të eksplorojë çfarë ka të re dhe të konsiderohet paksa i çuditshëm edhe nga partneri.

PESHQIT

Shenja e Peshqve është më e ndjeshme e zodiakut por është edhe më kreative, ndaj edhe e transferon këtë anë në nivel seksual. Përvoja e tyre seksuale duhet të përjetohet si ekzaltimi i fundit i intimitetit dhe erotizmit. Kjo shenjë ka tendencë të jetë shumë trupore, pavarësisht nëse është një histori e gjatë apo qëndrim i një nate.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post