Sekrete bukurie sipas shenjës të horoskopit

DASHI

Sportive dhe e paraqitshme si Kate Hudson, Dashi është tipi i vajzës që i pëlqen thjeshtësia.Duke qënë se shenja juaj kthen kokat ja vlen investimi në një prerje dhe ngjyrim i cili nxjerr në pah fytyrën tënde të mrekullueshme. Disa fije bjonde do të nxirrnin në pah pamjen tënde rinore, zakonisht jeni shumë të dhëna pas rimelit dhe shkëlqyesit të buzëve dhe kaq do tju bëntë të ndiheshit fatale.

DEMI

Bukuria juaj buron nga feminiliteti. Si Penelope Cruiz ju keni linja të theksuara dhe një kompleks të dashurueshëm të cilin ja vlen ta ruash.Përdor mbrojtës ndaj diellit në mënyrë rigoroze si dhe produkte për lëkurën të një kualiteti të lartë, jo vetëm në fytyrë por edhe në qafë dhe në gjoks. Theksoji buzët tuaja të ëmbla duke përdoru laps-buzëkuq dhe shkëlqyes. Do ju shtonte një pamje epshndjellëse.

BINJAKET

Si perëndesha e Binjakëve; Angelina Jolie pamja juaj shpaloset jo vetëm nga bukuria e fytyrës por  dhe nga inteligjenca. Rrit reputacionin tënd si një artist, ndryshoni rregullsinë dhe modelin e flokëve shpesh. Mariftetet më të fundit të make up provojini shpesh. Jepi rëndësi të veçantë shpatullave, krahëve dhe durave. Nëse jeni mashkull mos harroni të formoni muskujt tuaja. Ushqehuni me kremra dhe kuroni rregullisht duart me manikyr.

GAFORRJA

Nuk është rastësi që Gaforrja është e lidhur me gjoksin dhe belin, duke qënë se përfaqëson një ndër shenjat më feminile të horoskopit. Ato mund të jenë natyralisht ndryshe ose me  operacione plastike, por diçka është e sigurt se ashtu si Pamela Anderson, ato kanë ndër tiparet më të spikatura. Përdorni kremra dhe dekolte të theksuara. Mëso të duash linjat e belit tënd dhe ndërkohë që edhe ushtrohesh për disa muskuj ekstra.

LUANI

Krifa juaj e mrekullueshme është marka juaj e bukurisë. Si luanesha magjepsëse Jennifer Lopez e cila njihet për ondet e saj mbi shpatulla, ju fitoni pikë ekstra me flokët e gjatë. Përkëdheli ato me produktet më të mira të flokëve dhe stilime nëpër sallone. Gjithashtu keni një buzëqeshje rrëzëllitëse kështuqë investoni në mbajtjen e dhëmbëve tuaj të shëndetshëm dhe të bardhë, nëse është e nevojshme edhe t’i drejtoni. Në këtë pikë do t’ju shkonte një ngjyrë e kuqe e ndezur ose ngjyrë e bronxtë në buzë.

VIRGJERESHA

Ka një lloj pastërtie tek ti e cila të jep një sharm të veçantë, si diva Beyonce ti karakterizohesh nga një pamje e pafajshme e kombinuar me një inteligjencë të theksuar. Disa nga ju e evitojnë totalisht make up-in duke preferuar një pamje natyrale ndërkohë që disa të tjerë shpenzojnë orë të tëra duke u munduar të mbulojnë difektet. Në vend të kësaj ju mund të zgjidhni një rrugë të mesme e cila synon një pamje të freskët dhe luan me tiparet më atraktive.

PESHORJA

Nuk mund të kishte ikonë më perfekte për Peshoren sesa e bukura dhe e mrekullueshmja Gwyneth Paltrow si ajo bukuria juaj nuk lulëzon vetëm nga fytyra e bukur por gjithashtu nga idealizmi i egër dhe paraqitja elegante. Sytë janë tipari juaj më i dashurueshëm ndaj luaj me to duke investuar në hije dhe rimel të kushtueshëm.Përdorni një make up të bërë nga profesionistë dhe kjo do të sjellë një harmoni dhe balancë.

AKREPI

Ka një mister të errët që digjet në vetvete. Si bukuria magnetike  e Demi Moore rrezaton një fuqi të brëndshme. Duke qënë se ti drejtohesh nga Marsi energjik dhe Plutoni pasionant duhet të gjesh një sport me ushtrime ose një aktivitet tjetër të cilin e pëlqeni.Investoni në arte marciale ose në klase yoge Nuk do tju duhej më shumë se një shkëlqyes buzësh dhe një mascara për të nxjerrë bukurinë tuaj natyrale.

SHIGJETARI

Si supermodelja Tyra Banks paraqitja e të cilës ka bërë bujë më shumë se njëherë nuk jeni të frikësuara  të shfaqni veten. Me një kapje flokësh natyrale dhe me një make up të thjesht ju pëlqen ta dukeni shpesh. Po ashtu si kali, kafsha juaj e preferuar ju pëlqen ta shijoni erën në flokët tuaj prandaj përdorni produkte që t’i mbani flokët në gjendje sa më të shëndetshme.

BRICJAPI

Ashtu si Kate Middleton ju jeni të gatshëm të bëni çdo gjë për të arritur majat. Mund të aplikoni me të njëjtën filozofi për regjimin e bukurisë tuaj, dhe flokët do të duken shumë të shëndetshme por duhet të kujdeseni vazhdimisht e pa ndalim. Sigurohuni që të shfaqni shpesh anën tuaj të butë, duke veshur ngjyra pastel dhe duke bërë një make up të çiltër.

UJORI

Jennifer Aniston është kurioze dhe inteligjente ashtu është edhe shenja juaj. Ju mbizotëroni gjithmonë bisedat. Mund të jeni vajza në derën ngjitur por keni dhe anën eksperimentale që refleton me një prerje flokësh pixie dhe veshje minimaliste. Jepini vëmendje dhe anës tuaj mashkullore pasi shpesh herë një pirs apo një ngjyrë rebele në flokë do t’ju bënte të dukeshit shumë më mirë.

PESHQIT

Ëndërrimtar dhe Romantik janë fjalët që përdoren më shpesh për t’ju përshkruar ju Peshqit. Ashtu si Eva Longoria, ju rrezatoni një mister të brendshëm që lidh shpirtin tuaj me botën që ju rrethon. Luani me shikimin tuaj duke krijuar hije dhe linja me ri

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post