Horoskopi: zakonet (veset) e 12 shenjave para se të flejë gjumë

Të gjithë kanë vese të ndryshme para se të flenë . Ka nga ata që kanë rutinën e tyre për ta ndjekur, për të fjetur më të qetë dhe për ata që mbërrijnë aq të lodhur në mbrëmje sa bien në gjumë edhe në divan. Bazuar në Shenjën tonë të Zodiakut , Horoskopi.vip  na zbulon cilat janë veset më të zakonshme të secilit. Le të habitemi nga Horoskopi Interesant  që na përshkruan! 😁

DASHI  -

Ju jeni një person mjaft i thjeshtë dhe, para se të shkoni në shtrat, nuk ka rituale të veçanta për t'u ndjekur në rutinën tuaj. Shumë shpesh mbërrini në mbrëmje aq i lodhur sa keni vetëm kohën për të hequr makijazhin, për të bërë një dush shumë të shpejtë dhe për të hyrë në shtrat. Para se të bini në gjumë, mund të ndodhë të zgjidhni një film ose ndonjë serial televiziv për t'ju mbajtur shoqëri.


DEMI -

Zakonet tuaja janë të shenjta dhe askush nuk duhet të guxojë kurrë t’i heqë ato. Para se të flini, zgjidhni me kujdes pizhamet që të vishni, bazuar në temperaturën e dhomës. Pastaj sigurohuni që çarçafët të jenë me aromë dhe të përgatisni një çaj bimor relaksues me bimë të blera nga dyqani juaj i besuar. Vendosni kremrat për fytyrën dhe trupin, dhe jeni gati të flini të qetë.


BINJAKËT  -

Nuk e kuptoni, por keni edhe zakonet tuaja të gjumit, pavarësisht nëse shkoni në shtrat në orën 21:00 ose 3 të mëngjesit. Nuk ju pengojnë formalitetet, por keni koleksionin tuaj të pizhameve për të veshur dhe shpesh do të gjeni drita me ngjyra dhe projektorë yjesh në dhomën tuaj të gjumit. Ju bini në gjumë pothuajse çdo ditë me telefonin tuaj në dorë dhe bisedat e hapura, së bashku me disa faqe blerjesh në internet.


GAFORRJA  -

Rutina juaj e gjumit kërkon që familja juaj të dijë që ju po pushoni, për të siguruar që të keni një atmosferë më të qetë dhe relaksuese në shtëpi. Nëse keni kafshë shtëpiake, shpesh i merrni me vete në dhomën e gjumit dhe, pas disa përqafimeve, rregulloni jastëkun tuaj disa herë para se të gjeni pozicionin e duhur, dhe ju bini në gjumë të qetë.


LUANI -

Nata nuk është padyshim pjesa juaj e preferuar. Pas një dite të ngarkuar, nuk ju pëlqen të kaloni ndonjë rutinë, dhe nganjëherë shkoni në shtrat pa hequr buzëkuqin ose makiazhin . Ju vishni një nga pizhamet tuaja të preferuara (keni shumë që mbeten në rafte të papërdorura), dhe prisni që partneri juaj të thotë natën e mirë dhe ju lumturisht futeni nën çarçafe.

VIRGJËRESHA  -

Para se të shkoni në shtrat, ju keni rituale shumë specifike për të ndjekur, një lloj rregullimi që ia jepni vetes. Para së gjithash, kontrolloni që të gjitha dritat në shtëpi janë të fikura, dhe gazi gjithashtu. Nëse dikush është akoma zgjuar në shtëpi, kujtoni tbëjë këtë për ju. Pastaj lani dhëmbët, bëni një dush të shpejtë dhe vendosni kremrat e rrudhave. Ju vendosni celularin tuaj në heshtje dhe jeni gati të flini.


PESHORJA -

Ditët tuaja duhet të mbarojnë gjithmonë me diçka pozitive. Ju pëlqen të ndizni qirinj aromatikë, të krijoni një atmosferë të redaksuese dhe t'i fikni pak para se të bini në gjumë. Zakonisht, para se të flini, vishni pizhame të parfumosura, dëgjoni muzikë klasike ose lexoni një roman ose shfletoni instagramin për të zbuluar trendet më të fundit të modës.


AKREPI -

Ju keni zakon të flini shumë vonë dhe ndonjëherë e ngatërroni ditën me natën. Shenja juaj shpesh lidhet me seksin dhe dita juaj ideale për ju duhet të mbarojë ashtu, duke eksperimentuar me pozicione të reja me partnerin e momentit. Nëse nuk mund ta bëni, ju ndodh që të përdorni disa video porno ose të lexoni histori erotike të zgjedhura me kujdes. 🥵


SHIGJETARI -

Ritmet tuaja janë mjaft të rregullta dhe zakonisht nuk keni probleme të bini në gjumë. Megjithatë, para se të shkoni në shtrat, ju pëlqen të merrni çajra bimorë për t'ju ndihmuar të flini ose të përdorni vajra thelbësorë për të masazhuar muskujt tuaj. Ju pëlqen të qëndroni të azhurnuar për zakonet aktuale të shëndetshme, të cilat gjithmonë përfshijnë një pushim të mirë. Ndonjëherë ju gjithashtu përpiqeni të gjurmoni gjumin tuaj me ndonjë aplikacion.


BRICJAPI  -

Ju pëlqen t’i planifikoni ditët tuaja me përpikmëri dhe gjithmonë keni caktuar kohë për të bërë gjithçka. Nëse keni vendosur të shkoni në shtrat para mesnatës, askush nuk mund t'ju ndalojë, madje as një nga filmat tuaj të preferuar në orët e vona. Zilja juaj e alarmit është vendosur tashmë për tërë javën, por kontrolloni që orët të jenë të sakta dhe, para se të flini, kontrolloni axhendën për ditën tjetër.


UJORI -

Ju nuk keni orare dhe ndonjëherë madje keni frikë se mos e humbni kohën duke shkuar për të fjetur shumë herët. Ju vishni pizhame të pakoordinuara, por përpiqeni të dukeni bukur në rast se ndonjë shok dëshiron t'ju telefonojë natën vonë. 😳 


PESHQIT -

Ju nuk keni shumë zakone para se të flini, por një prej tyre është padyshim puthja e natës së mirë. Dhe, nëse vërtet nuk mund t'ia jepni atë partnerit tuaj ose njerëzve të tjerë që doni, ju gjithmonë dërgoni një mesazh të ëmbël dhe të mirë, duke i bërë marrësit të ndihen të veçantë. Ju nuk ju pëlqen të flini në errësirë ​​dhe shpesh mbani një llambë kripe ose disa drita të vogla ndezur gjithë natën.

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post