Horoskopi: Çfarë vajze jeni dhe çfarë marrëdhënie keni me mamanë tuaj?

Horoskopi: Çfarë vajze jeni dhe çfarë marrëdhënie keni me mamanë tuaj?

DASHI

Ju gjithmonë keni dhe keni pasur një respekt të madh për nënën tuaj dhe gjithmonë i keni treguar mirënjohje të pamasë asaj se si ju rriti dhe si ju ka edukuar. Për ju ajo është një figurë që duhet të mbrohet sepse, ndërsa rriteni, e kuptoni se, edhe nëse është nëna juaj, ajo gjithashtu ka dobësitë e çdo qenieje njerëzore. Të pëlqen që ajo është krenare për ty dhe që e përsërit shpesh.

Nëse Nëna juaj është Dashi ajo përpiqet të jetë shpesh një super heroinë dhe ju inkurajon të jepni më të mirën tuaj në çdo rrethanë. Ajo dëshiron të udhëheqë.

DEMI

Ju kurrë nuk keni qenë një vajzë veçanërisht problematike dhe gjithmonë keni menduar se duhet të merrni përsipër përgjegjësitë tuaja, pa u dhënë shqetësime prindërve tuaj. Ju mund të jeni duke garuar me nënën tuaj sepse do të dëshironit të kishit rolin e saj si mbretëreshë e shtëpisë dhe nuk mendoni se ajo është gjithnjë mjaft mbrojtëse dhe qetësuese në familje.

Nëse Nëna juaj është Demi, ajo do të jetë gjithmonë një pikë e rëndësishme referimi për jetën tuaj. Kjo ju bën të ndiheni të sigurt dhe ju jep të gjithë dashurinë që dëshironi.

BINJAKËT

Që në moshë të vogël mund të keni menduar se është një avantazh i madh të keni një nënë që merr përsipër detyra dhe përgjegjësi nga të cilat mund të çliroheni. Herë pas here, si vajzë, ju jepni disa shqetësime, por falni veten me mënyrat tuaja për të bërë ëmbëlsira dhe ta merrni me të mirë. Ju pëlqen të bisedoni dhe të bëni shaka me të, edhe kur ajo po shkon drejt  plakjes.

Nëse Nëna juaj është Binjak mund të ndodhë që ju të dukeni si një vajzë më shumë sesa nënë. Pavarësisht gjithçkaje, sidoqoftë, është argëtim dhe nuk ju gjykon.

GAFORRJA

Për ju, familja është e paprekshme dhe ju gjithmonë keni pasur një marrëdhënie të veçantë me figurën e nënës: ajo përfaqëson një model të jetës, nga i cili e keni të vështirë të shkëputeni edhe kur do të ishte e përshtatshme ta bëni këtë. Ju jeni mësuar të ndani gjithçka me të, madje edhe historitë e dashurisë dhe jetës tuaj intime. Ajo është e besuara më e mirë që keni pasur ndonjëherë dhe ju e doni atë thellësisht.

Nëse Nëna juaj është Gaforrja , disponimi i saj herë pas here ju destabilizon. Ajp është e prekur nga çdo ngjarje në jetën tuaj dhe gjithmonë ju mbron.

LUANI

Marrëdhënia me nënën tuaj nuk është gjithmonë e lehtë, veçanërisht nëse ju frenon egon, e cila tenton të marrë gjithçka dhe të gjithë që në moshë të vogël. Nuk e keni zakon të thoni gënjeshtra për ta lumturuar, por preferoni t’i ekspozoni asaj arsyet pse keni të drejtë dhe ajo nuk ka Të drejtë. Problemi është se mënyrat tuaja nuk janë gjithmonë të dashura. 

Nëse Nëna juaj është Luani ajo ka shumë pritje nga ju, por në të njëjtën kohë përpiquni të mos jeni shtypëse, por të vlerësoni talentet tuaja.

VIRGJRESHA

Ju keni qenë gjithmonë një vajzë e bindur dhe e sjellshme dhe, edhe si e rritur, përpiqeni të jeni në dispozicion të nënës suaj sa herë që të krijohet mundësia. Ju nuk mund të përmbaheni përpara kërkesave të saj dhe, nëse ajo do të përfitonte prej tyre, kjo mund të ndikojë në jetën tuaj të përditshme. Ju shqetësoheni për shëndetin e saj dhe rezervoni vizitat e mjekut të saj me kujdes.

Nëse Nëna juaj është Virgjëreshë ajo shqetësohet thellësisht për ju. Ajo është një mami disi e shqetësuar dhe tenton të planifikojë ditët tuaja me iniciativën e saj.

PESHORJA

Nuk mund të thuhet që nuk keni marrëdhënie të mira me nënën tuaj, por mbase më pak intensive sesa ato që miqtë tuaj kanë me nënat e tyre. Ju shpesh i tregoni asaj për jetën tuaj, por vështirë se hyni në detaje dhe prandaj e përfshini atë deri në një pikë të caktuar. Ju i drejtoheni asaj kur dëshironi këshilla objektive për pamjen tuaj ose një prerje flokësh të re.

Nëse Nëna juaj është  Peshorja, ajo është e lumtur të shohë që edukimi i saj ju ka bërë aq të mirë si vajzë. Ajo do të donte të zgjidhte veshjet tuaja.

AKREPI

Nëna është gjithmonë nënë dhe, edhe nëse shpesh luftoni ashpër me në nënën ë, ju e doni shumë  dhe e mbroni atë nga kushdo tjetër që guxon ta kritikojë ose të vejne  në dyshim atë që thotë ajo. Ju jeni një vajzë shumë e dashur dhe që në moshë të vogël keni pasur nevojë për kontakt fizik. Me një përqafim mund të përcjellësh më shumë sesa me shumë fjalë. Mund të jetë ruajtësi i sekreteve tuaja.

Nëse Nëna juaj është një Akrep mund të jetë shumë më kushtëzuese për jetën tuaj sesa imagjinoni. Ajp ju do shumë, por mund të jetë pak mbytëse.

SHIGJETARI 

Ju keni tendencë të keni një marrëdhënie të ekuilibruar me nënën tuaj. Ju i tregoni asaj episodet e spikatura të jetës suaj, por nuk hyni në detaje shumë intime që zakonisht u besoni miqve tuaj. Ju keni respekt të madh për të dhe jeni mirënjohëse  ndaj saj që ju dha lirinë për të udhëtuar, studiuar dhe përkushtuar veten ndaj gjërave që ju doni. Ju dëshironi të shkoni në një udhëtim të gjatë me të ku nuk mbaron kurrë.

Nëse Nëna juaj është Shigjetari, ajo është një nënë e gëzuar, e këndshme dhe pozitive. Ajo mund të të mbajë në telefon për orë të gjata nëse nuk e ndalon.

BRICJAPI

Edhe pse gjithmonë keni pasur një pikë  debolese për babanë tuaj, figura nënë ka qenë gjithmonë një pikë e rëndësishme referimi për jetën tuaj. Nga natyra, ju nuk jeni veçanërisht hapur dhe vetëm një nënë shumë e dashur mund t'ju mësojë të bëheni bujare në manifestimet tuaja emocionale. Ju gjithmonë i keni respektuar rregullat dhe vendimet e saj.

Nëse Nëna juaj është  Bricjapi ajo mund të ketë qenë e rreptë, por me një përqafim të ëmbël edhe ajo shkrihet dhe lejon që butësia e saj të shfaqet.

UJORI

Ju jeni një frymë e lirë: nëna juaj me siguri ka një rol të veçantë në jetën tuaj, por ju pëlqen ta konsideroni atë si të barabartë, si një shoqe. Ju shpesh ja bëni me dijë që nuk jeni të gatshëm t'i përmbaheni rregullave të saj, përveç nëse i shpjegoni dobishmërisë së tyre. Shumë herë ju jeni ajo që i dëgjoni ankesat e saj dhe i jepni këshilla për të jetuar më e qetë.

Nëse Nëna juaj është Ujori, ajo jo gjithmonë u përgjigjet thirrjeve tuaja telefonike, por ju mund të mbështeteni tek ajo edhe kur qëllimisht e fusni veten në telashe.

PESHQIT

Ju gjithmonë keni kërkuar shumë ëmbëlsi dhe afeksio në figurën e nënës, por nuk ndodh gjithmonë që të keni një nënë mjaft të dashur dhe kjo mund të përfaqësojë një pengesë midis jush dhe saj. Ju e telefononi shpesh dhe përpiqeni të jeni gjithmonë pranë saj. Kur të keni mundësi, mos harroni disa dhurata të vogla si një shenjë mirënjohjeje që ju sollën në botë.

Nëse Nëna juaj është Peshqit, ajo është një nënë e frikësuar, por ju nuk doni t’i thoni asaj gënjeshtra: ajo ka një dhunti të jashtëzakonshme për t’i zbuluar ato. Nëna Peshqit Është shumë e ëmbël.

$ads={1}Post a Comment

Previous Post Next Post