Si të futeni në formë para verës, stërvitja e duhur sipas shenjës tuaj të zodiakut

DASHI - Crossfit

Dashi është dinamik, konkurrues, ajo gjithmonë përpiqet të japë më të mirën e tij kur sfidohet në një nivel fizik dhe kjo është arsyeja pse ai bën gjithçka për t'u bërë gati për kostumin e përshtatshëm. I pëlqejnë të gjitha llojet e stërvitjeve, por gjatë pranverës ai do të përqendrojë gjithçka në crossfit, në mënyrë që të arrijë rezultate të pabesueshme në kohën më të shkurtër të mundshme. 

DEMI - Body building/ Ndërtimi i trupit

Demi është një shenjë e qetë, nuk i pëlqen aktiviteti fizik dhe i ka kaluar pasditet duke pushuar në divan gjatë gjithë dimrit. Tani, megjithatë, duke parë që vera po afron, ajo ndihet fajtor dhe dëshiron të bëjë diçka për t'u rikthyer në formë. Cila është stërvitja perfekte për të? Body building  e lejon atë të stërvitet kur të dojë dhe të bëjë të gjitha pushimet që dëshiron.

BINJAKËT - Tabata

Binjakët janë më të shqetësuarit në zodiak, ata nuk mund të ulen dhe të rrinë  të qetë dhe të shmangen nga çdo rutinë. Çfarë mundësie më të mirë se kjo për të filluar në aktivitet fizik? Për t’u rikthyer në formë për muajin e verës, ata vënë bast gjithçka në tabata, një stërvitje me intensitet të lartë gjatë së cilës ju ndryshoni ushtrime çdo 30 sekonda, gjë që i lejon ata të mos mërziten kurrë.

GAFORRJA  - Aquagym

Gaforrja  është një shenjë shumë e kujdesshme e pamjes fizike dhe me siguri se tashmë do të jetë gati për kostumin, pasi i pëlqen të stërvitet me një rregullsi të caktuar. Sidoqoftë, nëse doni të ndryshoni stërvitjet me sezonin e ri, mund të provoni gjimnastikë uji. Çfarë rasti më të mirë se kjo për të filluar të veshësh rrobat e reja të banjës të blera?

LUANI  - Trx

Luani është një udhëheqës i lindur dhe përpiqet shumë për të marrë komplimente për pamjen e saj/tij fizike. Të gjithë ata që i përkasin kësaj shenje dhe që nuk janë ende gati për provën e kostumit do të bënin mirë të provonin gjithçka me trx: është një stërvitje me intensitet të lartë që do t'i bëjë të djersiten shumë, duke i ndihmuar ata të humbin kalori dhe kilogramë shtesë në një kohë të shkurtër.

VIRGJËRESHA - Joga


Virgjëresha është e përpiktë, racionale, e vëmendshme ndaj detajeve dhe, megjithëse vera po afron, ajo nuk e ka ankthin e përshtatjes së kostumit. Kjo është arsyeja pse ai praktikon aktivitet fizik vetëm që të ndihet i rigjeneruar mendërisht. Yoga është trajnimi perfekt për këtë shenjë, ajo do ta ndihmojë atë të meditojë dhe të reflektojë mbi jetën dhe personalitetin e tij/saj.

PESHORJA  - Zumba

Peshorja nuk i pëlqen veçanërisht aktiviteti fizik, praktikë vetëm për t'u përgatitur për veshjen e kostumit. Nëse ajo ka një zgjedhje, ai përqendrohet në trajnimin që i lejon të krijojë miq të rinj. Nje shembull? Zumba.

AKREPI - Boks


Akrepi është një shenjë shumë ambicioze dhe në funksion të verës ajo mund të stërvitet vetëm intensivisht, në mënyrë që të mburret me një trup ulëritës kur të shkojë në plazh. Boksi është aktivitet për të pasi do ta ndihmojë atë të lehtësojë stresin dhe të gdhend muskujt e tij. Duke vepruar kështu, ajo do të rrisë hijeshinë e saj edhe më shumë.

SHIGJETARI - Biçikletë


Shigjetari është një shenjë jashtëzakonisht aventureske dhe, ndërsa pret verën për të udhëtuar nëpër botë, nuk e humb kurrë një mundësi për të praktikuar aktivitet fizik. Stërvitja e tij ideale? Udhëtime të gjata me biçikletë që i lejojnë atij/asaj të vizitojë cepat më të fshehura të qytetit. horoskopi.vip

BRICJAPI - Pilates

Bricjapi është mjaft sedentare, nuk është rastësi që gjatë dimrit  preferon t’i kalojë mbrëmjet në divan sesa në palestër. Me ardhjen e afërt të verës, megjithatë, ajo fillon të ndjehet pak e shqetësuar për kostumin e përshtatshëm dhe përpiqet të vrapojë për të riparuar. Cili është aktiviteti i përsosur fizik për të? Pilates: nuk është shumë e rëndë dhe e ndihmon atë të ndihet i arsyeshme.

UJORI  - Vrapim në ajër të pastër

Ujori është një frymë e lirë, ajo shpëton nga gjithçka që e bën atë të ndihet e mbyllur në  kafaz, edhe kur bëhet fjalë për një aktivitet të thjeshtë fizik. Në çfarë duhet të përqendroheni për tu rikthyer në formë për verën? Sa më shumë vrapim jashtë, e vetmja stërvitje që do ta bëjë atë të ndihet i gjallë dhe dinamik.

PESHQIT - NOT

Peshqit janë shenjë uji per ekselencë dhe për t'u përgatitur për provën e kostumit ata mund të përqendrohen vetëm në not. Ky aktivitet fizik do ta lejojë atë të forcojë muskujt e saj, të gdhend trupin e tij/saj dhe, në të njëjtën kohë, të hyjë në mood e verës midis rrobave të banjës, pantoflave dhe të notoje sa më gjatë.

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post