A je lindur midis 2 shenjave zodiakale? Ja çfarë do të thotë për ju

Astrologjia është një art i mençur dhe mund t’u përgjigjet shumë pyetjeve.

Nëse keni lindur në ditët e tranzicionit, atëherë energjia juaj është një përzierje e të dyja shenjave zodiakale. Prandaj, kur lexoni horoskopin tuaj, gjithmonë lexoni të dyja shenjat.

PESHQIT DHE DASHI

Nëse keni lindur midis Peshqve dhe Dashit

Një shkëndijë shihet nga ujërat e errët të parëndësishëm të Peshqeve, që simbolizon intuitën. Kjo është shkëndija e Krijimit, shkëndija e Dashit. Pranvera për këtë shenjë është një moment ndryshimi. Besoni apo jo, çdo gjë që është në mendjen e tyre mund të materializohet. Jo vetëm sepse intuita e tyre është e fortë dhe ata mund ta shohin të ardhmen, por edhe sepse ata janë në gjendje të bëjnë ëndrra premtuese dhe këto do të bëhen realitet nëse ata nuk humbin shpresën.

DASHI dhe DEMI

Nëse keni lindur midis Dashit dhe Demit

Energjia e zjarrit miksohet me magjinë e tokës dhe rezultatet janë ato të një vullkani madhështor. Ata që lindin në këto ditë duan të jenë përgjegjës dhe të kontrollojnë gjithçka, por veçanërisht jetën e tyre. Janë jashtëzakonisht kokëfortë, por gjithashtu të guximshëm . Zemra është busulla e tyre dhe ata mund të bëhen udhëheqës të mëdhenj nëse fillojnë të dëgjojnë edhe të tjerët.

DEMI dhe BINJAKËT

Nëse keni lindur midis Demit dhe Binjakëve

Demi është një nga shenjat më racionale dhe nëse kjo energji është e kombinuar me binjakët brilantë atëherë rezultatet janë të habitshme. Filtri i dheut të demit merr një impuls energjik nga Binjakët dhe kapaciteti i tyre intelektual së bashku me kapacitetin e tyre shpirtëror, është i jashtëzakonshëm. Këta njerëz janë shumë inteligjentë, por nuk duhet të humbasin kontaktin me tokën.

BINJAKËT dhe GAFORRJA

Nëse keni lindur në midis Binjakëve dhe Gaforres

Nëse keni lindur këto ditë, mos harroni se keni lindur gjatë solsticit të verës! Fuqitë e Solsticit janë aq të mëdha saqë mund të tejkalojnë energjinë e tranzicionit. Kjo është dita kur dielli dhe njohja me Binjakët bashkohen me ujërat e iluminizmit, Ujërat e Gaforres. Merkuri takon Hënën dhe rezultatet janë të dukshme. Njerëz vërtetë të talentuar që i duan artet.

GAFORRJA dhe LUANI

Nëse keni lindur Gaforres dhe Luanit

Çfarë ndodh kur valët emocionale të gaforres takohen me diellin e ndritshëm të Luanit? Magji! Të lindurit nën këtë ndikim kanë një aftësi unike për të kënaqur çdo gjë dhe këdo që ata shikojnë. Për fat të keq, kjo aftësi zakonisht bllokohet në fëmijërinë e hershme kur zbulojnë fuqinë e magjisë së tyre. Duke u përpjekur për të parandaluar veten nga bërja e gabimeve, ata vetëmbrohen.

LUANI dhe VIRGJËRESHA

Nëse keni lindur midis Luanit dhe Virgjëreshës

Energjia më e ndritshme dhe frymëzimi i Diellit në Luan përmbushin aftësitë ekstreme të Virgjëreshës. Këto janë ditët kur lindin shpikësët. Ne nuk po flasim vetëm për shkencën, por për çdo lloj ideje që mund të ndryshojë mënyrën tonë të jetesës. Dashuria i fuqizon ata. Ata janë gjithashtu udhëheqës të mëdhenj, sepse ata kanë kuptim të përbashkët. E vetmja gjë që duhet të jenë të kujdesshëm është që mos të gjykojnë shumë të tjerët dhe veten e tyre.

VIRGJËRESHA dhe PESHORJA

Nëse keni lindur midis Virgjëreshës dhe Peshores

Çfarë thuhet kur takohen dy energjitë e perfeksionizmit? Ky nuk është një tranzicion i zakonshëm, pasi tani është momenti i ekuinoksit të vjeshtës, peshores absolute. Në këtë ditë mbizotërojnë magjia dhe bukuria. Njerëzit që lindin nën këtë tranzicion janë perfeksioniste, ata duan të përkëdhelin veten dhe ata që duan. Derisa këta njerëz të gjejnë ekuilibrin e tyre emocional, ata mund të tërheqin gjithçka që dëshirojnë.

PESHORJA dhe AKREPI

Nëse keni lindur midis Peshores dhe Akrepit

Kur kurioziteti natyror i Peshores plotëson pasionin për të vërtetën e Akrepit, lind një studiues. Këta njerëz kanë një pasion për të vërtetën. Ata mund të punojnë shumë për të gjetur se çfarë po kërkojnë. Dhe pothuajse gjithmonë, ata gjejnë një mënyrë për të arritur qëllimet e tyre. Potenciali i tyre është i madh për sa kohë që ata nuk bëhen mendje të ngushtë dhe përqendrohen shumë. Fiksimi i tyre mund të bëhet me të vërtetë krijues nëse gjejnë një mënyrë për ta balancuar atë me dashuri dhe afeksion.

AKREPI dhe SHIGJETARI

Nëse keni lindur midis Akrepit dhe Shigjetarit

Pasionet dhe instinktet e Akrepit takojnë natyrën shpirtërore dhe të gjallë të Shigjetarit. Këto janë ditët e centaurëve, të cilët besohet të jenë luftëtarë dhe mësues të mëdhenj. Ata mund të motivojnë dhe mund të manipulojnë. Fuqitë e tyre unike i bëjnë ata të aftë për pothuajse për të gjitha detyrat që të tjerët I kanë të pamundura. Praktikë, por emocionale mund të arrijnë qëllimet e tyre nëse mbajnë ekuilibrin mes asaj që ata duan dhe çfarë ata kanë nevojë. Fakti që ata mund të fitojnë ndonjë luftë nuk do të thotë që çdo betejë nuk do të ketë viktima.

SHIGJETARI dhe BRICJAPI

Nëse keni lindur midis Shigjetarit dhe Bricjapit

Kjo është koha e Solsticit të Dimrit. Dielli u jep njerëzve që lindin në këtë tranzicion kanë një kapacitet unik për vetëdije. Këta janë profetët e epokës së re. Duke qenë se janë praktikë dhe vizionare, ata mund të shohin se çfarë të tjerët nuk munden dhe kanë guximin të ndjekin ëndrrat e tyre. Ata kurrë nuk heqin dorë, pavarësisht se mund të dështojnë.

BRICJAPI dhe UJORI

Nëse keni lindur në mes të Bricjapit dhe Ujorit

E fortë dhe e guximshme, por unike dhe e egocentrike, duke e ditur se ekziston vetëm një mënyrë: e tyre! Nëse keni lindur në këtë tranzicion, ju e dini qartë se për çka po flasim. Ju mund të gjeni çdo zgjidhje që dëshironi, përderisa keni një arsye. Jashtëzakonisht inteligjentë dhe të vendosur, mund t’i shtyjnë kufijtë e të gjithëve (duke përfshirë edhe të tyren) vetëm për të gjetur se çfarë i bën ata të punojnë më mirë. Për ta, ka vetëm një opsion, Fitimtarë. Ata janë kokëfortë dhe shumë besnikë ndaj asaj që besojnë. Kjo kokëfortësi i bën të papërmbajtshëm.

UJORI dhe PESHQIT

Nëse keni lindur midis Ujorit dhe Peshqve

Magjia takon misterin. Ujori është një shenjë e mbushur me mençuri misterioze dhe kur kjo kombinohet me aftësitë empatike të Peshqve, lindin përrallat. Edhe nëse duket sikur i përkasin një bote të ndryshme nga jona, ata mund të bashkojnë dhe të tërheqin pushtetin dhe pasurinë e paimagjinueshme. Çështja kryesore është gjetja e një mënyre për të shprehur pasiguritë në një mënyrë konstruktive. Nëse ata mund ta bëjnë këtë, asgjë nuk mund t’i ndal.

$ads={2}

Post a Comment

Previous Post Next Post