Horoskopi dhe Kamasutra: pozicionet shenjë per shenje


Kur bëhet fjalë për seksin , ka akoma disa që skandalizohen. Megjithatë Kama Sutra, një tekst i lashtë Indian mbi sjelljen seksuale të njeriut, ka origjinë shumë të lashtë. Ka shumë pozicione seksuale, për të gjitha shijet. Horoskopi na ndihmon të zbulojmë se cili pozicion kamasutra është më i përshtatshmi për secilën shenjë të zodiakut . Yjet kënaqin pa dallim të gjithë, duke propozuar pozicione të ndryshme për burra dhe gra që i përkasin të njëjtës Shenjë: le të frymëzohemi!

DASHI  - Mashkulli Dash - Ju jeni një njeri i zjarrtë dhe i pasionuar dhe kur do të bëni seks nuk mendoni shumë për pozicionin. Pa e ditur ju, një nga të preferuarit tuaj është qëndrimi i Antilopës , me gruan të gjunjëzuar dhe ju të kapur pas saj, si antilopa të vërteta.


Gruaja DASHI - Ju jeni një grua që pëlqen të komandojë dhe, edhe në seks, jeni ajo që merrni përsipër detyrën. Pozicioni juaj i preferuar mund të jetë vetëm ai i Amazonës, me njeriun tuaj nën ju dhe plotësisht i palëvizshëm. Është gjithashtu një pozicion i përshtatshëm për t'u bërë  në makinë.

DEMI - Burri Demi - Ju në seks ju pëlqen thjeshtësia dhe pasioni kontaktit me trupin. Ju nuk doni të humbni kohë në pozicione që kërkojnë shumë përpjekje. Pozicioni juaj i preferuar është 69 :seksi oral me ju poshtë dhe gruan sipër. Pastaj vjen gjithë pjesa tjetër.

Gruaja DEMI - Edhe ju, ashtu si mashkulli i shenjës suaj, e doni seksin oral. Por edhe ju doni të jenë të rehatshme dhe për këtë arsye zgjedhin pozicionin e  69-tës përmbysur : seksin klasik oral me ju poshtë dhe mashkulli lart. Ju pëlqen ngadalësia dhe dëshironi të shijoni çdo moment të këtij pozicioni.

BINJAKËT - Burri Binjak - Ju gjithmonë pëlqeni të përjetoni diçka të re dhe në fund të fundit, seksi është një lojë edhe për ju. Ndër pozicionet tuaja të preferuara është Dragonfly: ju i shtrirë në shtrat dhe femra sipër, me anën b drejt jush dhe duart e saj mbështetur në shtrat për të lëvizur më mirë.


Gruaja Binjake -Për një grua intelektuale si ju, seksi përfshin një shumë të kimisë mendore. Ndër pozicionet tuaja të preferuara është Alfabeti: ju i shtrirë në shtrat me njërën këmbë të ngritur mbi shpatullën e mashkullit. Loja e shikimeve që krijohet është shumë emocionuese.

GAFORRJA - Mashkulli i gaforres - Ju jeni një njeri i ëmbël dhe gjithashtu jeni mjaft tradicional. Ju pëlqen ta bëni gruan tuaj të ndihet e mbrojtur gjatë seksit. Një nga pozicionet tuaja të preferuara është goca deti: ju sipër dhe gruaja poshtë, të përqafuar sikur të ishit të mbyllura në një trup.


Gruaja Gaforre - E rëndësishme për ju që të krijohet intimitet i madh me partnerin tuaj gjatë seksit. Një nga pozicionet më të ëmbla dhe relaksuese është sigurisht ai i Lugëve, me mashkullin pas teje që të mbështjell. Me këtë pozicion mund të putheni edhe në buzë.

LUANI - Mashkulli Luan - Ju jeni i apasionuar dhe romantik dhe jeni bërë për seks të egër. Një nga pozicionet tuaja të preferuara është Bashkimi i Tigrit: është një variant i misionarit me gruan që ngre këmbët për t'ju mbështjellur dhe përqafuar. Kënaqësia është e siguruar.


Gruaja Luan - Ju jeni shumë e zjarrtë por vetë-përqendrimi juaj shfaqet edhe në seks dhe ju pëlqen të prisheni nga partneri juaj, ndonjëherë duke menduar vetëm për kënaqësinë tuaj. Teleskopi është një pozicion që ju çmend. Ju qëndroni nga mbrapa dhe burri ulur duke bërë seks oral.

VIRGJRESHA - Burri Virgjëreshë - Ndonjëherë nuk propozoni të ndryshoni pozicionin e partnerit tuaj jo nga mungesa e imagjinatës, por nga ndrojtja. Ndër pozicionet tuaja të preferuara është ai i Maces, me ju të shtrirë plotësisht mbi gruan tuaj, me fytyrën tënde të fshehur pas qafës së saj.


Gruaja Virgjëreshë - Pavarësisht pamjes tuaj të pafajshme, në shtrat ju shndërroheni në një grua pa tabu. Ndër pozicionet tuaja të preferuara është Transporti, me burrin të shtrirë në shpinë dhe ju të pozicionuar në urë mbi të. Ju pëlqen t’i tregoni partnerit tuaj se çfarë mund të bëni.

PESHORJA - Mashkulli peshore -Në seks, si dhe në dashuri, ju luani një rol pasiv dhe pëlqeni që gruaja të marrë rolin kryesor. Pozicioni juaj i preferuar është ai i Bretkosës, me gruan të vendosur bretkosë sipër jush, duke ju parë në sy dhe duke pëshpëritur fjalë provokuese. Gruaja Peshore - Ju jeni një grua e bukur dhe nuk keni turp të tregoni shprehjet e fytyrës tuaj ndërsa bëni seks. Midis pozicioneve tuaja ideale është ai i Peshores, me ju të shtrirë në shpinë dhe partnerin tuaj në gjunjë duke ngritur legenin "B" dhe këmbët, duke i afruar ato pranë tij.

AKREPI - Burri Akrep -Ju jeni një adhurues i madh i seksit, në të gjitha format e tij. Seksi oral është padyshim ajo që ju eksiton më shumë. Ndër pozicionet tuaja të preferuara është Pjeshka, me gruan ulur rehat në gojën tuaj.


Gruaja Akrep - Ju nuk ju pëlqejnë gjërat e thjeshta, por e doni seksin jashtëzakonisht shumë, dhe një nga pozicionet tuaja të preferuara është ai i Akrepit: burri i ulur në dysheme (ose shtrat) me këmbët e kryqëzuara dhe ju shtrirë me këmbët prapa shpinës. dhe ana bpërballe me të.

SHIGJETARI - Burri Shigjetar -Ju jeni një njeri i pasionuar dhe asnjë nga të dashurat tuaj nuk është ankuar ndonjëherë për ju. Një nga pozicionet tuaja të preferuara të seksit është padyshim Anvil: gruaja e shtrirë në shpinë, me këmbët e bashkuara dhe të përkulura mbi barkun tuaj, dhe ju gjunjëzuar para saj.


Gruaja Shigjetar - Ju jeni një grua shumë iniciative dhe në seks e merrni atë që dëshironi me shumë  lehtësi.  Pozicioni juaj i preferuar është ai i Andromakës: burri i shtrirë në shtrat dhe ju sipër tij, duke marrë gjithë kënaqësinë që dëshironi me ritmin që dëshironi ju.

Bricjapi - Burri Bricjap -Ju nuk jeni të interesuar të eksperimentoni me pozicione të çuditshme dhe shpesh mëkatare edhe me pak imagjinatë. Në seks, ju preferoni pozicione klasike si ajo e Misionarit: pozicioni klasik me ju sipër dhe gruaja poshtë. Mbi të gjitha, gjithkush gjithmonë e pëlqen atë!


Gruaja Bricjapi - Ndonjëherë ju akuzojnë se jeni një grua e ftohtë, por në seks ju nxirrni një pasion të madh (zjarr ta thotë Horoskopi interesant). Thjesht duhet të ngroheni pak pastaj nuk ndalesh më. Pozicioni juaj ideal është ai i gërshërëve të mbyllura: burri sipër dhe ju poshtë që shtrëngoni këmbët për të rritur kënaqësinë.

UJORI - Njeriu Ujori -Ju nuk jeni një burrë tepër sentimental dhe në seks nuk ndjen nevojën për të parë gruan tuaj në sy. Pozicioni juaj ideal mund të jetë Aeroplani, me gruan të gjunjëzuar, të prirur për kokë, krahët të shtrirë dhe ju prapa. Gati për të fluturuar?


Gruaja Ujori - Në seks ju pëlqen të eksperimentoni me pozicione të reja dhe në vende të reja. Një nga pozicionet ideale, për ta bërë edhe në zyrë, është ai i Vallëzimit të Pisët: në këmbë me burrin me shpinë në mur dhe ju mbështetur te ai, i cili e mban këmbën të ngritur.

PESHQIT - Burri i Peshqve - Ju jeni një burrë i ëmbël dhe në seks ju pëlqen që edhe gruaja juaj të ketë një pjesë aktive. Ndër pozicionet tuaja të preferuara është ajo e Gjethes: ngjitur, njëri para tjetrit, gruaja që pëshpërit fjalë pikante, e mbështjellë rreth jush me këmbën e ngritur.


Gruaja e Peshqve - Ju jeni një grua shumë sensuale dhe shumë romantike. Në seks ju ja lejoni veten plotësisht mashkullit tuaj. Pozicioni juaj i preferuar është ai i Courtesan, me ju të shtrirë në buzë të shtratit dhe masin siper, të gjunjëzuar në tokë dhe me gojën në gji.

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post